Inženýrské sítě. Poradíte celý koloběh kolem připojení?

Profilova fotka
Poradíte nám někdo prosím, jsme ve fázi, před přepsáním pozemku na nás, který nemá přípojku na inž. sítě. Sítě vedou pod soukromou příjezdovou cestou, přímo kolem našeho pozemku, která vede k dalším dvěma domům. A nebo podél hlavní silnice cca 50 metrů od našeho pozemku. Jsou nějaké možnosti napojit se od té soukromé cesty? Popřípadě poradí někdo celý koloběh kolem připojení inž. sítí? Ceny, povolení atd. Moc děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Je to nezávidění hodná cesta než vás ČEZ připojí a to zda vůbec... je to běh na dlouhou trať, i s vybudováním počítej třeba i rok, pokud máte čas a dost peněz zkusit to můžete ( pozemek byl za levno ) jinak bych do toho nešel, pak voda, kanalizace... Musíš začít povolením u distributorů ČEZ, VAK.... Pevné nervy, ať se daří ;-)
Odpovědět
Škoda, že je toto otázka a ne diskuse. Podalas nám málo informací. Jaké inženýrské sítě všechny potřebujete budovat? Pokud elektrinu, tam si podej žádost na EON a oni ti reknou, odkud tě připojí a zda na jejich náklady. Pokud se jedná i o plyn, kamalizaci a vodu, budovat 50m těchto přípojek nebude úplně levná záležitost, proto bych preferoval dohodu s vlastníkem komunikace, že se napojíte odtamtud. Navrhuji tedy sepsat papír, kde Vám vlastník komunikace udělí souhlas pro vedení sítí z jeho pozemku. Samozřejmě následně po realizaci vznikne Smlouva o VBř, kde bude uvedena částka jako odškodné, které vyplatíte majiteli pozemku za to, že Vaše vedení bude v jeho pozemku. Doporučuji mu nabídnout buď jednorázově pár tisíc nebo 200Kč/m vedení. To je běžná cena. Samozřejmě mezitím si musíš obeslat síťaře, zda ti vůbec dovolí se připojit. Pak je třeba najít firmu, která to za Vás vyřídí jak papírově, tak potom realizuje. Je to pro Vás nejjednodušší varianta.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?