Jaké topení do bungalovu?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím stavím bungalov 7m x 14.5m zdivo ytong 25cm + 20cm polystyren v podlaze 27cm polystyrenu izolace stropu 30cm vaty podkroví nemá ztráty do 4kw plyn nemám ani mít nebudu díky za nápady.
Odpovědět
1
2
Nemám tedy bungalov, ale patrový dům 9x10 z heluzu 50 2v1. Stropy 34 cm vaty, v podlahách je celkem i se systémovkou cca 30 cm izolace. Podlahovka, kterou jsem ještě nezapnul, celý dům je momentálně vytápěn 2 koupelnovými žebříky, v každém je 900W el. patrona. V domě je 22 st. ve spodním patře, v koupelnách 23 a ve spacích místnostech 20. Počítaná ztráta 2,64 kW. Nikdo tomu nevěří, dokud nepřijde a nepřesvědčí se na vlastní oči.
Odpovědět
@petros4 Dům má TZ 2,64 kW při -15 st. a vy topíte kdy je kolem 0 st. výkonem 1.8 kW, tak proč by to nemohlo jít. Asi jste při těchto malých TZ vyhodil peníze za podlahové topení.
Odpovědět
@petros4 Kolik hodin denně tak ty patrony běží?
Odpovědět
@wpavel nebojte nevyhodil, protože jsem si ho dělal sám a nákupku mám taky někde jinde. Ono bude ještě potřeba, tento způsob topení úplně není ideální, nicméně zatím dostatečný. Navíc ty patrony neběží na plný výkon a stále. Při těchto teplotách je typuji tak na max. 2/3 výkonu.
Odpovědět
@petr13 těžko říct, mají svoji elektroniku a termostat na okolní teplotu, tak to nelze uhlídat.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 Přesně tak, splitový=dělený s venkovní krabičkou. Já beru luftbojler pouze ten, co nasává vzduch přímo k bojleru (má omezení na teplotu a účinnost horší než splitový). @jirkajn cenu jsem tu již říkal, ale zopakuji jednotka 110 000 + DPH - 15 000 za voucher. Rozvody u mě (je to velmi specifické) 160 000.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?