kolaudace ČOV /domu 2020

16. říj 202040

Pěkné páteční dopoledne,
prosím co vše mít připravené ke kolaudaci ČOV?
A následně ke kolaudaci domu?( certifikáty, projekty, garance..)
Děkuji L.

  • Nejlépe když se zeptáte na stavebním úřadě, pod který spadáte. My ke kolaudaci domu dodávali jen prohlášení stavebníka (podepsané stavebním dozorem), geometrický plán a žádost o přidělení čísla popisného. Nic víc, ani na kontrolu u nás nechodí.

  • ČOV je samostatné povolení a samostatná kolaudace. Tady na fóru už existuje několik vláken, je to individuální, někde chodí na stavbu, někde ne, podle mě ale kolaudace ČOV není potřeba podceňovat, budou chtít vše co máte vyjmenované v povolení, mj. certifikát o těsnosti (včetně zkoušky) a elektro revizi, ta je většinou v pasportu od ČOV - podpis razítko a kdo provedl elektro revizi, (myšleno revize ČOV, ne elektro domu) dále doklad o uvedení do provozu, resp. že montáž provedla firma, která má oprávnění instalovat ČOV. U nás na Táborsku jsou bohužel na ČOV docela přísní, co se týče domu, tam je to opravdu individuální, po mě chtěli dokonce i certifikáty firmy, co dělala montáž protipožárních sádrošů, ale to bylo vše vyjmenované v povolení, za jakých podmínek je souhlas udělen.

  • My máme ČOV na povolení (řešili jsme zvlášť mimo stavbu domu) a jen jsme postavili a nechtěji po nás nic.. v povolení bylo, že máme vést stavební deník, oznámit zahájení a předpokládané ukončení, jinak nic, nikdo nepřišel, nikdo neřeší.. U povolení jsem se ptala, jestli se to nějak kolauduje, prý nic.
    Pokud jde o dům, ten jsme měli na základě společného souhlasu a taktéž - pouze požádat o přidělení čísla popisného, mohou se ozvat, že přijdou na prohlídku, ale u nás nepřišli. Papíry jsme si nachystali, ale vše je to na naši zodpovědnost, nikdo nekontroluje.

  • @lto007  Taky spadáme pod Táborsko a zatím se ke kolaudaci ČOV a domu teprve chystáme. To, že je to zde víc než náročné víme, máme svoje zkušennosti ze stavebního povolení. Úřednící jsou zde totálně k ničemu a je to jako boj s větrnými mlýny. Asi ještě užijeme. Víc komentovat radši nebudu, slušně bych to vyjádřit nedovedla. 😕

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?

    Hledat pouze v názvech témat