Menu Forum

Podklady pro dodávky plynu a energie do domu

23. lis 2014  • 
fotoportrét
fotoportrét
monicka_m (30 r.)
1
Registrovala se 2. září 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 76 příspěvků. Má 7 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Hajany, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
monicka_m (30 r.)
1
Registrovala se 2. září 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 76 příspěvků. Má 7 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Hajany, Region Brno
 Ahoj,

mám prosbu - co jste prosím museli dokládat E.ONu, když jste žádali o osazení elektroměru a plynoměru, abyste mohli začít odebírat plyn a elektřinu, resp. když jste uzavírali smlouvu o sdružených dodávkách? Stačili jen revize nebo např. i projektovou dokumentaci a stavební povolení k přípojkám? Z vodárem totiž požadují i projektovou dokumentaci a stavební povolení k přípojce. Přípojky se dělaly nové na všech pozemcích v rámci nově budované ulice a všechny IS jsou i zkolaudovány, všechny přípojky na pozemku - jde opravdu jen o to zajistit si dodávky.

Díky moc za rady
16. lis 2014 ve 21:53  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
frvondr
Registroval se 8. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 32 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
frvondr
Registroval se 8. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 32 příspěvků.
 Ahoj Monicko_m,
asi ti nenapíšu přesně co očekáváš, ale jen mojí zkušenost, tedy:
Stavím na pozemku, kam už plyn byl zaveden, ale do středu plotu, a my ho chtěli dát do niky s elektroměrem na stranu. Součástí projektu domu byl i projekt na novou přípojku plynu, se kterou místní i stavební úřady souhlasily. Zašel jsem na PPD a.s., kde mě pán v tech. dokumentaci udělal do projektu zákres s tím, že není nutné nově vrtat do plynovodu, že staší stávající přípojku přerušit, osadit HUP do chodníku, od HUP uhnout vlevo na kraj pozemku a pak vpravo do niky - že se to tak běžně dělá. Jelikož jsem se ptal u odborníků, tak jsem jim věřil. I uchopil jsem krumpáč, rýč a lopatu a vytvořil výkop v délce cca 11m a hloubce 1,2m. Pozval jsem si spec. firmu na zřízení přípojky. Pán se podíval na výkop, prohlásil mě za blba a odjel s tím, že není možné mimo pozemek parcely táhnout rovnoběžné vedení s hlavním plynovodem. Tak jsem výkop zaházel a vykopal totéž za plotem na vlastním pozemku. Zase přijel, osadil HUP do chodníku, natáhnul hadici do niky, provedl tlakovou zkoušku, vydal revizní zprávu na plynovod od HUP do niky, zákres HUP a vše předal na PPD a.s., kteří přípojku převzali bez výhrad již před 2 roky. Pak nastoupili další lidé na nízkotlaký plynovod, zapojení kotle atd. Následovaly tedy revizní zprávy kotle, komínu, NTL plynovodu (z niky ke kotli), zkoušky těsnosti. Před 14 dny nám lili podlahy, tak jsem si řekl, že si nechám osadit plynoměr, abych mohl zavlažit a podlaha vysychala. Úředník na plynoměrech (1. návštěva) prohlédnul dokumenty a sdělil mi, že nemůže ověřit co jsem mu předložil - jiný úředník, ten, který mi upravil projekt, měl jinou pracovní dobu - a že potřebuje vědět, že může povolit osazení plynoměru. Ať tedy přijedu až tam bude ten druhý úředník. Ráno jsem tedy jel za úředníkem (2. návštěva), celé jsem mu to zopakoval a ten nevěděl jaké další potvrzení by mi měl vydat. Tak jsem ho požádal o vytisknutí něčeho, na co napíše: "Povoluji osazení plynoměru", vytisknul mapu se zákresem přípojky a napsal. Následující den (3. návštěva) jsem úředníkovi na plynoměrech předložil "požehnání", ale neměl jsem od starosty povolení k připojení na plynovod. Řekl jsem mu, že se nepřipojuji na plynovod, ale jen na původní přípojku. Tak tedy prý potřebuji:"Povolení k připojení k přípojce", protože plynovod a přípojky patří obci, !! to jsem se prvně dověděl, že patří obci !! Požádal jsem starostu o povolení k připojení k přípojce; 3 dny se nic nedělo. Pak jsem se dověděl:
Dobrý den,
prověřili jsem celou situaci okolo vaší STL přípojky plynu a konstatujeme:
1. Obec je vlastník STL plynovodů a STL přípojek v obci.
2. Realizací zemního HUP v rozporu se stavebním povolením, byl
proveden neoprávněný zásah do majetku třetí osoby
3. Obec vydá souhlas s realizovaným provedením vaší STL přípojky po
splnění těchto podmínek:
Bude podána žádost o změnu stavby před dokončením na SÚ se všemi náležitostmi.
SÚ vydá souhlas s touto změnou, protože tento SO (STL
přípojka) půjde do provozu před vlastní kolaudací objektu
Bude vypracován geometrický plán na věcné břemeno
Na základě GP bude uzavřena smlouva o zřízení věcného břemene a
vložena do KN (musí být schválena veřejným zasedáním zastupitelů)
Bude uhrazen poplatek za zřízení věcného břemene ve prospěch
povinného. Bude vypracován a předán obci "přípojkový list" s tříbodovým
zaměřením zemního HUP. Závěrem a do budoucna lze jen podotknout, že všechny změny projektů, je
nutno předem projednat.
S pozdravem starosta.
V očích starosty jsem tedy provedl černou stavbu a zasáhl do obecního majetku ( řídil jsem se pokyny úředníka PPD a.s.). Požádal jsem tedy pana starostu o radu, zda bude lepší upravenou přípojku zaslepit a postupovat podle původního projektu nebo pokračovat podle jím napsaného postupu; odepsal mi, že je to za moje peníze, tak ať to udělám jak chci.
Takže Monicko_m, budeš potřebovat revize a tecnické zprávy všeho, kudy plyn projde, včetně cest, kudy projde po použití, pak zákresy vedení plynu mimo tvůj pozemek včetně zaměření geodetickou firmou.
No a já se chystaám na 4. návštěvu PPD a.s., kde si chci objasnit jak úředník bude řešit svou chybu - nějak se nemůžu smířit s tvrzením starosty, že je to za moje peníze, tak je možné to dělat jakkoliv.
Už jsem si chtěl začít myslet, že úředníci v monopolních firmách a na úředech jsou tam pro lidi - i po 25 letech to tak stále není. V místní hospodě jsem se navíc dověděl, že straosta má firmu na plynové přípojky (i na vodovodní) a je i revizákem, a asi protože jsem při realizace neoslovil právě jeho firmu, stihl mě trest. Možná se i dostanu na obecní nástěnku pro výstrahu ostatním.
Přeji mnoho sil v bitvách s úředníky (není to systémem, je to o lidech).
23. lis 2014 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí