Přeložení plynového vedení STL

Dobrý den, máte někdo prosím zkušenost s nutností přeložení STL plynovodu. Mám pozemek vyvýšený oproti silnici, ale pod hranou meze vede plyn a je pouze cca 1m hluboko. Musím hranu meze strhnout alespoň o 0,5m, čímž nesplňuji normu uložení, která je prý 1,2m pod nájezdem. Řešil jste někdo něco podobného? Je nějaká jiná možnost jak to obejít? Speciální přejezd či podobné? Eventuálně nevíte co vše je možné si udělat svépomoci? Třeba připravit výkopy, nachystat nové potrubí a pak jen profi firma na přepojení? Díky za info
Odpovědět
Profilova fotka
Krytí pod vozovkou (což je i vjezd) je 1 m http://usporyvm.sweb.cz/pomucky/nejme... O podmínkách překládky/ochrany se musíte domluvit se správcem daného vedení. Tady se můžete dozvědět, jak to dělali jinde, ale to vám k ničemu nebude 😉. Pokud to bude technicky možné nechají Vás uložit plynovod hlouběji, v jakém rozsahu je pak třeba vedení přeložit a jaké budou náklady/podmínky překládky Vám opravdu musí říci konkrétní správce pro konkrétní případ. Obecně - nečekejte, že to bude rychlé a levné. Jiné řešení než sebrat krytí opravdu nemáte?
Odpovědět
@tulda27 Jaké můžou být jiné varianty jsem chtěl právě zjistit ze zkušeností lidí tady. Nepohybuji se v tom, takže mě nic moc nenapadá. Právě jsem chtěl zjistit, jak eventuálně někdo řešil obdobnou situaci. Správce jsem kontaktoval, ale mají dovolenou, takže se mi nikdo relevantní nevyjádřil. Chci předem pozjišťovat co a jak lze. Pro představu přikládám fotografii. Žlutým sprejem je vyznačeno kde vede plyn (podélně s chodníkem pod hranou meze).
Odpovědět
Profilova fotka
@jakub71 jsou dvě varianty - buď Vás to nechá správce přeložit (prostorově nebo když budete mít kliku půjde to jen ponížit - rozsah úprav opravdu musí nadefinovat správce pro každý případ zvlášť) nebo najdete místo pro sjezd jinde... Vede dám plyn podél celé hranice s komunikací nebo máte už zafixovanou pozici sjezdu? V ochranném pásmu nemůžete bez svolení správce udělat vůbec nic, ani plot, ochranné pásmo je u stl 1m od líce trubky. Chápu, že jste chtěl slyšet, že se tam dá deska a bude to v pohodě, ale i kdyby vám to tu někdo napsal vy musíte počkat co řekne správce sítě. A bohužel náklady na přeložku platí ten, kdo ji potřebuje.
Odpovědět
@tulda27 Ano plyn vede podél celé hranice a toto je jediný možný nájezd na komunikaci. Z druhé strany pozemku vede nezpevnena cesta, to chci zkusit zjistit také na úřadě, jestli by bylo možné něco udělat spíše tam..
Odpovědět
Profilova fotka
@jakub71 jedině zkusit s technikem vypínat hloubku trasy jestli by se nenašlo lepší místo. Takto strmý nájezd počítám nechcete, i když i to se dá, venkovní rampy mohou být v pohodě 10%, vyhřívané i víc 😎 . Vjezd z druhé strany pokud by šel vyjde v říjnu finále pravděpodobně lépe finančně. uvidíte, držím palce.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?