Přípojky elektřiny a vody na pozemek

24. led 201950

Ahoj, teď řešíme takovou prekérku. Vzali jsme si hypotéku na pozemek s tím, že chceme pozemek zaplatit do 4-5 let a po-té začít stavět dům. Podmínkou u banky pro splácení max. 25% za rok půjčené částky na jistinu (ne úrok), je vybudování inženýrských sití na pozemku do 1 roku. Podle toho co jsme slyšeli, že vybudování sítí může trvat i přes rok. Výstavbu sítí jsme zahrnuly do hypotéky na pozemek, kdy dojde ke dvojímu vyplácení. Tohle nám zajistilo 1 rok navíc pro výstavbu sítí. Šli jsme se na stavební úřad poptat se co všechno je potřeba pro to vyřízení sítí. (el. máme 1 metr od pozemku, voda na druhé straně silnice). Ty na nás vyvalili bulvy, že to ještě nikdy neslyšeli a že je to blbost a nejlepší bude, když si uděláme rovnou projekt na celý dům i se sítěma. Že nás ČEZ údajně ani nepřipojí, když nebudeme v brzké době stavět. Tak teď jsme na vážkách. Kolik stojí projekt na samotné sítě a odrazí se to i na budoucí ceně za projekt na dům? Podle známého je to vše blbost a stavební úřad nemusí vůbec zajímat kde si přípojky umístíme na pozemku. Případné natažení elektřiny a vody od přípojky k domu je už zanedbatelná částka oproti tomu co zaplatíme za celkovou stavbu, kdybychom se náhodou rozhodli postavit dům úplně na druhé straně pozemku.

Omlouvám se za dlouhý text a děkuji všem za odpovědi.

  • přípojku elektřiny si můžete udělat kdykoliv. Normálně podejde co nejdřív žádost na čez, zaplatíte poplatek a ozve se Vám firma, která bude přípojku dělat. My měli ve smlouvě 15 měsíců, přípojku udělali nakonec asi do 11 měsíců.

  • Vybudování sítí ale neznamená "připojení". Bezne se prodávají pozemky se sítěmi, určitě to nemusí byt součástí projektu. Bance vy mohlo stačit, že máte podanou žádost s nejakym datem, do kdy elektřinu/vodu zrealizuji

  • @slabici  V to právě doufám, ale nevím co na to stavební úřad, moc se na to netvářili.

  • Sponzor fóra
  • @slabici  Přesně tak, prostě si jen zajistěte, ať máte dobře podanou žádost na ČEZ. Kupte si plastový "antoníček" (nebo může zajistit realizační firma od ČEZu) a oni vám fyzicky možná do toho roka ten elektrickej kabel k tomu antoníčkovi napojí. Samozřejmě, že připojení do sítě (přidělení elektroměru a tarifu) se udělá až pozděj. Stavební úřady v dnešní době mají kurevs*y tendence do všeho kecat a kecat a kecat.

    S vodou taky problém nevidím, tam budete potřebovat "vodoměrnou šachtu", kterou opět vybudují vodárny (případně se s váma nějak domluví a budujete vy, záleží na situaci) a napojí vám do ní vodovod. Ukončí se to kohoutem nebo se to jinak zazátkuje a je to.

  • Dělali jsme každé zvlášť. První byl ČEZ, poté řad a přípojky voda-kanalizace a nakonec projekt na dům.

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?