Prosím o radu s posunutím přípojky od Eonu

tak jsme se dozvěděli, že nám před novostavbou, a to před garáží budou stát pilířky eonu-přípojky, takže ted budeme muset parkovat jen z jedne strany a ještě zešikma....firma, ktera nam dům staví říká, že s tím nic nelze dělat, že by je to stálo čtvrt milionu, posunutí.....ale proč tedy takto dům naprojektovali, jedna se o řadovku. Zatím jsme podepsali a zaplatili blokačku realitce. Ale za měsíc a půl by měl dům hotov, co teď? Máte někdo zkušenost rady, jak se bránit, co dělat. Díky všem za postřehy.
Odpovědět
Profilova fotka
to sou teda šikovní,se asi špatně domluvily,ykdyž stavebnm firmam je to uplně jedno,a jestly se dá bránit bych se asi ptala na stavebnim uřadě pod který to spadá
Odpovědět
Nevím jestli ti pomůže naše zkušenost, ale zkusila bych napsat rovnou Eonu. U nás budou ve staré zástavbě předělávat hlavní uzávěry elektřiny nebo jak se tomu říká a stavět na vlastní náklady na hranicích pozemku ty antoníčky. A veškerou elektřinu vedenou ve sloupech budou dávat do země. Pokud ten antoníček ještě nestojí a teprve se bude stavět, myslím, že by neměli mít problém ho posunout o kousek dál. Nám ho naprojektovali tam, kde to pro ně bylo nejlevnější vést dráty, ale bylo to v místě, kde do budoucna bude vjezd. Napsala jsem tedy na kontaktního projektanta, který má celou stavbu na starosti a on antoníčka v projektu posunul kam jsem si řekla. Takže tam zkus zavolat. Líná huba holé neštěstí :-D Realitky a stavební společnosti vědí většinou prd.
Odpovědět
@kofinka ahojky, díky, právě jsem tan napsala mail, zkusim ještě ráno zavolat...no právě že už pilirek stoji., je už dočasná přípojka.....myslíš že máme nejakou sanci jeste..viz foto.
Odpovědět
@carisima No vzhledem k tomu, že není betonový a dá se přesunout snadněji tak šance je. Záleží jestli se tam staví i další baráky a oni budou ještě něco v místě dělat. Pak by se třeba tak nebránili. No uvidíš na koho narazíš. Oni kolikrát když něco projektují tak si sedí na vedení.
Odpovědět
@kofinka ty jo, no snad máš pravdu, jinak jo, bude se stvaět dál má to byt řadovka 8 domů ....tak jsem teda zvědavá...
Odpovědět
@carisima Všechno se dá posunout, jen to stojí peníze, bohužel. My jsme ty plastový bedny měli mít taky před domem, ale naštěstí jsme byli u toho, když je dělali a domluvili jsme se, že je dají jinam, tam, kam jsem chtěli. Protože se teprve budovaly bylo to zdarma, jen se to zakreslilo do plánů. Ve vašem případě, když už stojí, budou se muset posunout. Pokud je to tak jak u nás tak jedna bedna je ve vlastnictví dodavatele elektřiny a jsou v ní nožové pojistky. To je přípojka na váš pozemek. Posunutí obnáší nadstavení hlavního kabelu pomocí nějakých spojek a to je celkem drahé, ale dá se to. Druhá bedna by měla být vaše a je v ní elektroměr. Do ní vede kabel z té první bedny a z elekroměru kabel do domu. To by měl být nejmenší a nejlevnější problém. Třetí bedna bude plynová přípojka a to se opět musí řešit s dodavatelem a nebude to levné. Podle mě by to mělo stát max. 20-25tis v nejhorším případě - záleží taky na vzdálenosti posunutí.
Odpovědět
Profilova fotka
Když jsme my posunuli plynovou přípojku, tak elektřina musí jít taky...určitě. Plyn je komplikovanější posouvat, řekla bych, a šlo to. Ale je pravda, že to budou chtít zaplatit. My za posunutí plynu zaplatili 6000,-Kč.
Odpovědět
Taky jsem to řešil, tedy jenom elektřinu, potřeboval jsem pilířek posunout asi o 3 metry, domluvil jsem se s firmou, která mně dělala kompletní elektroinstalaci včetně přípojky (před 8 lety to ještě takto bylo, připojení na T spojku), stálo to asi 2.500 Kč. Je ale fakt, že pokud Vám to realizoval eon, musí to posunout on. A ceny budou asi úplně jiné. Takže jenom pro info, za kolik to je schopna udělat běžná elektro firma.
Odpovědět
Profilova fotka
omlouvám se všem za moje chyby nesleduju jak to píšu,píšu hlavně rychle,a bacha mame tu učitelku co dava pozor aby jsme nedělali chyby a pak vas přes IP buzeruje
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Profilova fotka
Dobrý den, mohu se zeptat, jak jste nakonec dopadli? Řešíme momentálně stejný problém, Děkuji:)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?