Protherm Ray 14 - funkčnost kotle

Dobrý den. Prosím o radu. Přestěhovali jsme se z bytu do novostavby. Mám novostavbu s elektrickým kotlem, který ohřívá vodu pouze v podlahovém topení. Zapnul jsem kotel cca 1.11. 2023 Nastavenou mám minimální teplotu 25°C (dostačující teplota) a někdy se stane, že kotel začne nahřívat vodu na 28-30 °C. To poznám podle toho, že je uvnitř větší teplo. Jdu se podívat na kotel a svítí kontrolka nahřívání. Po resetování kotle - kotel přestane nahřívat a teplota se snižuje na požadovaných 25°C. Zkoušel jsem v nastavení snížit výkon kotle na 5kW, ale nepomohlo to. Je toto normální funkce, kdy kotel nahřeje vodu, udělá si nějakou rezervu (těch 28-30) a pak se vypne ? Díky za odpověď
Odpovědět
Zkuste oslovit raději přímo servis kotlů protherm kde vám určitě řeknou co s tím
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od michal19931993:

Dobrý den. Prosím o radu. Přestěhovali jsme se z …
@michal19931993 ten kotel neznám, ale každá regulace má určitou hysterezi. To znamená, že je určitý rozdíl mezi teplotou, kdy zapne topení a kdy ho vypne. Malá hystereze znamená časté cvakání relátek a tím snižování životnosti. Možná je někde v menu i nastavitelná. Projdetě si menu, nebo se v tomto ohledu ptejte na servisu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?