V plankách plyn.kotel v reálu elektrický

Ahoj všem ☺️🙋 chtěl jsem se zeptat v plánkách domu máme plyn.kotel (stavební povolení máme) a teď stavíme ale bude tam el.kotel bude to v něčem problém? Třeba u kolaudace nebo treba u ČEZU/EONU atd.. Doslech jsem se že když jeden člověk dal El kotel a neměl to v plankach nechteli ho připojit 😀
Odpovědět
Je to problem. Hlavne vam to nebude sediet v PENB a dom je nekolaudovatelny.
Odpovědět
@deto_oesya a když projektant udělá změnu? To by šlo?
Odpovědět
Ak projektant urobí zmenu a vyjde mu nový PENB tak si môžte požiadať o zmenu pred dokončením. Aspoň nejsk taky je postup. Na druhu stranu dá sa tu nájsť x príspevkov, kedy sa niekto pýta, či mu povolia len elektrické vytapanie. Ak si dobre spomínam, tak to vždy konci s tým, že čisté ele. topenie nepovolia. Toto je podla mňa otazka na projektanta, ktorý vie aké máte tepelné straty objekty, plochu domu, ďalšie technologie napr rekuperaciu, tvar domu, atď. On vám hneď povie, či to pôjde, alebo nie.
Odpovědět
@fandak v čechách Vám neprojde PENB a při dnešních cenách eletřiny je to tost odvážné
Odpovědět
@zubr487 byla by krbová vložka s výměníkem a EL.kotel 🙂
Odpovědět
@fandak Malo. Neprejde.
Odpovědět
@deto_oesya zajímavé že známej postavil "nedavno" a ma el kotel a krb.vlozku a vse bez problemu🤔
Odpovědět
@fandak záleží na datu vydání stavebního povolení. Podmínky se stále zpřísňují. Co se týká kombinace s krbem, tak ještě záleží na typu. V kombinaci s teplovodním krbem to obvykle projde. Kombinace el topení a obyčejného krbu projde jedině pokud např. přidáte rekuperaci a FVE panely
Odpovědět
Máme povolení z roku 2021 a to už nešel krb a el. vytápění, chtěli jsme to na chalupu - zamítnuto, nevyšlo PENB. Myslím, že rok předtím to ještě šlo.
Odpovědět
Profilova fotka
Je to to přesně, tak jak se píše v příspěvcích výše...nevyjde PENB, takže vám to pak nepůjde zkolaudovat. Ať vám nabídne možnosti projektant...
Odpovědět
Už jsem to zjistil u čez/eon atd nevadí pouze mame pak udělat Změnu charakteru odběru A u úřadu bylo řečeno že stačí změnit v projektu en.štítek a že jim to jinak je jedno Děkuji všem za rady a nazory☺️
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?