Věcné břemeno zrušeno na odděleném pozemku

Ahoj, mám prosbu, zda někdo nemá zkušenost. Bydlíme v baráku cca 3 roky. Příjezdová cesta je po soukromém pozemku, na kterém máme zřízeno věcné břemeno jizdy a chůze, přímo k našemu pozemku. Je to nová zástavba a pozemek, kde je cesta, tu slouží prostě jako příjezdovka a k tomu patří i menší ulice v této zástavbě. Bylo to prostě jedno číslo pozemku. Majitel slíbil, že pozemek následně daruje obci a budou to prostě normální obecní cesty. Což zatím neudělal. Jenže jsme nyní zjistili, že majitel kus tohoto pozemku oddělil (jednu z těch menších ulic), prodal ji a noví majitelé si to oplotili. Byla to cesta, kterou jsme normálně používali nejen my, ale i další sousede. Když jsem se koukla na katastr, tak na teto oddělené části břemeno zaniklo. Nestačím se divit, jak je možné, že břemeno na oddělené části pozemku zaniklo bez našeho vědomí, cestu si majitel oplotil a my ji již nemůžeme používat. Rádi bychom cestu používali dál. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Díky!
Odpovědět
@houzkova my jsme koupili rozdeleny pozemek a vecne bremeno tam zustalo na vsech 3 castech, i kdyz se vec tykala jenom toho krajniho pozemku. Pokud by mi na tom zalezelo, tak bych urcite vec konzultovala s pravnikem.
Odpovědět
Profilova fotka
@houzkova Doporučuji konzultaci na katastru nebo u advokáta. Pokud věcné břemeno skutečně bylo věcné břemeno ve váš prospěch, tak i po rozdělení pozemku tam to věcné břemeno zůstane. Takže buď chyba na katastru a nebo to je celé jinak....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Díky Vám za rady! Tak se zatím ukázalo, že na katastru udělali chybu. V rámci řízení o opravě chyby na katastru věcné břemeno zapsali na oddělený kus pozemku. Nový majitel se sice odvolal, ale předpokládám, že po uplynutí lhůty zde břemeno stejně zůstane. Zároveň jsme nového majitele požádali, aby odstranil plot, který zde v mezičase postavil. Samozřejmě bezvýsledně. Dále jsme na stavebním úřadě zjistili, že v územním plánu je tento pozemek veden jako veřejné prostranství, které se nemůže oplotit. Požádali jsme tedy stavební úřad, aby nařídil odstranění stavby. Věc je zatím v jednání a tak uvidíme, jak to dopadne. Tak ještě jednou diky!
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?