Zřízení odběrného místa

Zdravím stavebníci. Jsem ve fázi, po první schůzce s projektantem a začínám řešit věci jako měření radonu a připojení na el, vodu, plyn. Chtěl bych se teda poptat na Vaše rady. Zřízení stavebního rozvaděče mi přijde zbytečné, jelikož vedle je dům rodičů, kteří souhlasí s odebíráním elektřiny od nich (né zadarmo samozřejmě). Navíc bych chtěl mít rozvaděč a pojistkovou skříň uvnitř domu v tech. místnosti. Zároveň v domě od rodičů je studna používaná jako užitková voda, takže i vodu bych měl. I když je to asi 50 m daleko. Momentálně nevím kde umístím plot, takže umístění HUBky bych si ještě rozmyslel. Chci mít k dispozici i svou vlastní studnu + napojení na obecní vodovodní řád. Ve fórech jsem se dočetl, že trvalé připojení nového odběrného místa trvá i 9 měsíců, někdy i díl, takže podat žádost už teď? A co voda a plyn? Vím že bude potřeba udělat průtlak pod obecní účelovou komunikací. Díky za rady.
Odpovědět
@jaqkes my jsme zadost o pripojku elektriny podavali ze vseho nejdriv... spadame pod pusobnost E.onu a stanovili nam lhutu pro pripojeni 14 mesicu, s tim ze nas pak upozornovali, ze to muze byt i 18 :-S
Odpovědět
Mám Eon a velmi dobrou zkušenost. Je věc jiná musíš mít elektrikáře, který ty přípojky normálně dělá. Můj elektrikář vše i s žádostí na Eon vyřídil sám. S Eon jsme neměki nejmenší potíž a a přípojka byla realizována do 30-ti dnů. Schvalovali ji jen 14 dnů. Nezapomeň, že přpojka - el skříň s rozvaděčem musí být zvnejšku dostupná na hranici pozemku. Nezapomeň na noční provoz - jak v přípojce, tak v rozvodné skříňi jističů tak v rozvodech doma. Doporučuji nadimenzovat kabel, ale nepředimenzovávat jistič.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?