Architekt s projektantem se neshodnou - co s tím?

Máme hotovou architektonickou studii. Projektant nám ale řekl, že mu to příjde špatné, hlavně kvůli využití přirozeného tepla a světla. Co si o tom myslíte? Popř. máte jiný nápad? Uvítám jakékoli poznámky. Vjezd je z jihu, pozemek šířka 30m a délka 50m. Pěkný výhled je na severozápadě. Díky
Odpovědět
@eset01 No nevim, mame to podobne - prece si nebudete orientovat hlavni mistnost na jih, kdyz vyhled mate na severozapad. Navic okna mate ze tri stran. Pokojicky na jih jsou pro deti super 🙂
Odpovědět
Jak budete mit odclonena okna pokojicku od ulice? Myslim z hlediska pohledu okolo chodicich. Mne by to nebylo prijemne.
Odpovědět
@puhelin K silnici je to asi 11 m, takže kolemjdoucí nekoukají přímo do oken. Plánujeme tam ale venkovní žaluzie. Vidíte v tom i nadále problém? Každopádně díky za připomínku.
Odpovědět
@eset01 Nedavno jsem videla stavbu, co mela masivni proskleni na sever - a desne si pochvalovali, jak maji krasny vyhled a zaroven se jim nic neprehriva. Ani zaluzie nepotrebovali. Mne by prime slunce asi chybelo, ale zjevne byli hodne spokojeni.
Odpovědět
Mně se to líbí, vůči světovým stranám i dispozičně je to řešené moc pěkně. Stála bych si za tím.
Odpovědět
@eset01 11 metru je snesitelnych. Ja jsem tohle zvazovala u nas a nakonec jsme udelali obyvak do ulice a pokojiky z druhe strany (z boku to neslo). Ale u vas to s ohledem na hezky vyhled chapu.
Odpovědět
v létě to bude v pohodě, od 16.30/17 hod slunce naplno kolmo do OP navíc níž takže tam ještě budete mít rádi žaluzie, do 19 hod západní zahrada hezky osluněná (pokud na Z nejsou vzrostlé stromy). V zimě to bude samozřejmě naprd. Raději se ještě zamyslete nad osazením do terénu vzhledem k svažitosti pozemku, ten dům je v tuto chvíli zaříznutej z JV do snad půl metru ne? nabízí se udělat 2 urovně, schody mezi chodbou a OP to by mohlo být zajímavé...
Odpovědět
@eset01 Mně se ten domek, jako jeden z mála tady, líbí. Mám jen připomínku k řešení obytného prostoru - 2/3 pro vaření a stolování, 1/3 pro relaxaci. Mělo by to být spíš opačně.
Odpovědět
@iveta_89 Orientace OP na západo-severozápad. V zimě krásné slunce přímo do obejváku, i když zešikma, ale je. I když ho pravděpodobně budou celoročně blokovat vysázené stromy.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ja bych naopak takhle dum nechtela. Mame stejne orientovany pozemek, takze vim kdy a jak sviti slunce. V zimne ho v obyvaku s kuchyni neuvidite... ale samozrejme kazdy ma jine pozadavky, nam take bylo receno, ze mame dum spatne orientovany, protoze terasu mame na sever...
Odpovědět
@qeszi Ono hlavně co je správná orientace. Nežijeme na severním pólu ani v Texasu. Myslím si, že je celkem jedno, kam si kdo natočí okna - je to vidět na tom, jak půlka lidí chce terasu jedině na jih a půlka zase na sever. Oboje je super - v určitý době, a nevýhoda zase v jiný. Vila Tugendhat je třeba pokud vím orientovaná na západ, aby dovnitř šlo západní přímé slunce a mělo to výhled na západ slunce. Orientace, kterou tady hromada lidí zatratí. Taky ne každý stojí o přímé slunce uvnitř. A světla jako takového může být u velké prosklenné plochy hodně, i když je na sever. Takže souhlasím, že to je hodně na každým.
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt Kazdy se pta na nazor druhych, ale konecne rozhodnuti je jen na nem. Ja jsem tu take mela nas dum a uprimne, vetsina reakci byla kritizujicich. Takze jsme si s muzem sedli, prosli reakce a nad kazdou se zamysleli. Nakonec jsme dali na nase pocity a pozadavky. Za chvili tu budeme dva roky a jsme radi, ze jsme si stali za svym. Nic bychom nemenili, jsme spokojeni jak s dispozici, tak s orientaci domu. Takze jak jsem psala, mne by tahle orientace nevyhovovala, ale to neznamena, ze je spatna, je jen na cloveku, co preferuje 😉
Odpovědět
Článek se načítá
@qeszi Presne! 🙂
Odpovědět
Já bych to nechala takto.
Odpovědět
@eset01 přijde mi to takto fajn. My máme obytnou místnost s kuchyni orientovanou na severozápad. Pokojicky a vstup do domu je na jihovýchodě. Vlastně když tak koukám na vás obývák s kuch. tak to máme stejne i to rohové proskkeni. Za nás teda super. Obývák se neprehriva i přes to tam slunce jde. Já přímo teda jih nesnáším úplně dobře. Ty prostory se pak přehřívaji a musí se to řešit pergolou apod. V pokojickach mají děti naopak příjemné, když slunce svítí moc mají venkovní žaluzie.
Odpovědět
Moc děkuji všem za komentáře a poznámky. Máme ještě jednu variantu. Přijde vám to lepší nebo zůstat u původní verze?
Odpovědět
Tahle druhá varianta se mi líbí ještě víc 🙂
Odpovědět
Ja bych v tom levem pokoji posunula dvere vic doleva, aby za nimi mohla byt satni skrin. Jako to ma sousedni pokojik. Zaroven nebudou dvere proti zachodovym. Jinak super, libi se mi to.
Odpovědět
Líbí se mi první varianta a pokud je krásný výhled na SZ, tak bych neváhala.Navíc terasa máte zastřešenou, takže v létě bude stínit.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?