Bungalov 5+1

Zobraz úvodní příspěvek
Prosím o zhodnocení amaterskeho návrhu pro projekt bungalovu 5+1, užitná plocha cca 140m2. Terasa situována na jih. Technická se vstupem ze zahrady-kotel na tuhá paliva + Aku nádrže. Kancelář cíleně u vchodu a se vstupem do obývacího pokoje. Dekuji
Odpovědět
1
2
@1karel1 já taky už nechci kuchyň součást OP😉Máme tak nyní a vadí mi,když příjde návštěva a vidí ,,nepořádek,, od vaření,či pečení.Určitě kuchyň součást OP ,ale za rohem. 😉
Odpovědět
@velunek My to tak máme taky v bytě a vadí mi nejen nepořádek, ale i hluk a smrad z kuchyně, který je v obýváku slyšet, cítit. Tak v dome máme kuchyň a OP úplně odděleně a strašně se na to těšíme. Ale je mi jasné, že to tak chce málokdo...
Odpovědět
@1karel1 Jj,taky přemýšlím na úplné odděleni😉👍
Odpovědět
@velunek My sice oddeleno mame, ale navsteva za mnou stejne do kuchyne chodi, protoze povidame a povidame 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
My měli od děleno v bývalém domě a v podnájmu a teď to máme dohromady a nevadí mi to. Když se návštěva ohlásí uklizeno kdyz ne, přes barovy pult to nejde vidět...🙂
Odpovědět
Tak ono ani tak nejde o nepořádek, v kuchyni s myčkou není důvod ho mít, ale opravdu o ten hluk a smrad... Nepotřebuju v obýváku půl dne "jíst" oběd nosem a nechci nikoho rušit a aby někdo rušil mě, když v klidu sedím v OP, když se v kuchyni mlátí s hrnci, jede digestoř, smaží se, jede myčka, i tekoucí voda ve dřezu ruší... Aspoň za mě, je prostě spojeny OP a kuchyň strašně nepraktické. Důvody těch, co to mají spojené... Aby rodina trávila čas pohromadě... No nevím.... Že někdo cuci v obývací části na telku a někdo jiný v kuchyňské vari nepovažuji za čas strávený spolu. A pokud jej chci opravdu trávit spolu u vaření nebo dívání se na film, společenské hře, tak to jde krásně v odděleném prostoru... Ale jasné každému rozhodnutí 🙂
Odpovědět
@1karel1 nejde nic jiného než souhlasit
Odpovědět
@1karel1 Máme v bytě spojený obývák s kuchyní a v rodinném domě to nechci jinak. Jedna věc je vizuální, ten velký propojený prostor vypadá líp, je vzdušnější. Z praktického hlediska jsem u plotny často, mám malé dítě, druhé přibyde. Společně vaříme, nebo vařím sama, syn si mezitím hraje u gauče. Má tady docela dost hraček, objíždí na odrážedle stůl...a já mám neustále přehled. Vůbec nerozumím tomu zápachu, máme digestoř, otevřu ventilačku okna, v baráku bude i rekuperace. Ale i kdyby nebyla, tak zápach jídla cítím opravdu jen při vaření. Myčku máme pravda extra tichou a lednici taky, jinak si dovedu představit, že by mě to možná občas rušilo. Jinak když přijdou kamarádi, je běžný, že si poposedaj nebo vaříme spolu, povídáme si. Ale to jde i u oddělené kuchyně, pokud je dost velká. Bordel při vaření mi nevadí, to je jak kdybych se styděla, že mám vyložené nářadí, když něco opravuju. Po vaření sklidím do myčky a je čisto. Ale je fakt, že my nežijeme asi tradiční život český rodiny, kdy táta domu sedí před telkou, zatímco manželka bouchá hrnci a ruší ho i tekoucí vodou 😄 To je jen nadsázka, aby se někdo neurazil 🙂 Na TV koukáme spolu, jinak se nezapíná.
Odpovědět
@bayt to je úplně v pořádku, že každý to vidí jinak. Pro Karla je kuchyně a vaření nejspíše nutnost, abychom se najedli. Pro někoho jiného to může být (obvykle) i potěšení a relax. Opravdu jsou lidé, pro které kychyně není technická místnost, ale pobytová i relaxační.
Odpovědět
@bayt Jak říkám každého rozhodnutí. Toto je věčná diskuze, stejně jako cihla nebo dřevostavba. Já třeba zas velký prostor rád nemám, je to pro mě velké, neútulné, musí se prostor rozsekat na jednotlivé funkční celky-kuchyň, jídelna, OP. Taky máme malé dítě a že by syn trávil čas někde jinde, než metr ode mě nebo ženy je dobré sci-fi. Pokud jednou nastane happyend, že se od nás na kousek odlepí, tak co je za problém, aby si hrál s námi v kuchyni nebo obýváku nebo nedejbože byl v pokojíčku, samozřejmě za pár let? Pro mě je prostě argument spojovat OP a kuchyň proto, abych viděl na dítě, které si v OP hraje mimo ... jak dlouho si bude v tom OP hrát v porovnání s tím, jak dlouho budete mít dům? Jako pokud stejně spojujete tak ok, ale uvádět to jako případně jediný důvod ... Jinak my to máme jako vy, rozhodně nesedím v OP a nečumím na telku, kterou ani nemáme a žena nevaří, víceméně jsme teď spolu. Ale i do budoucna je spojení prostě za mě blbost. Ne vždy jsou situace, kdy obyvatelé domu musí nebo chcou být spolu a přitom potřebují vařit, tak se nemusí navzájem rušit. Až si jednou synek večer rozhodne kuchtit sám večeři a ja čučet třeba na tu telku, tak ho u toho sledovat nepotřebuju. A s tím smradem no, ani nejlepší digestoř nezajistí, že se ti vůně nepožene celou místností ... už jen když pečeš, tak asi nemáš zaplou digestoř. A že by nebyla cítit smažící se cibule, indické jídlo nebo obyčejný řízek tak tomu nevěřím. Ale jak říkám je to můj názor, tisíc lidí, tisíc chutí....
Odpovědět
@honzik75 Ne právěže není nutnost, vařím sporadicky, ale když už vařím, tak pořádně a dlouho a užívám si to, ale prostě pořád je to pro mě rušná místnost a OP klidová. Však si to spojte a je, mě se zodpovídat nemusíte a rozhodně tu u diskuze k půdorysu nehodlám rozpoutávám válku spojeno - nespojeno.
Odpovědět
@1karel1 No zatím jsou synovi tři roky a možná jsem úzkostná matka, ale fakt ho chci mít na očích 😄 Věřte mi, že i u vás nastane ten krásný okamžik větší samostatnosti (slibuji), který ale bohužel nejde vždy ruku v ruce s rozumem. Takže já počítám klidně deset let u dvou dětí, kdy chci mít přehled. Když jsme právě vařila odděleně u tchýně, tak mi syn neustále odbíhal do obýváku plnýho skleněnýho harampádí a já se jen děsila, kdy se pořeže nebo něco shodí. Ale to byla malá kuchyně, nevešly by se mu tam moc hračky (miluje vláčkodráhu). Tohle je úplně jiné, když má někdo na kuchyni třeba bokem 25 metrů. Takže je to asi i otázka metrů....kuchyně, jídelna po 20 metrech, obývák 30 metrů...jako dala bych si taky líbit 🙂 I když vím, že bych stejně nakonec áchala nejvíc nad spojenými 70 metry 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
@bayt Už jen krátce.. Mladej má přes dva...v obýváku žádné skleněný věci fakt neplánujem, výstavku ze skleniček dělat nebudem. A kuchyň teda mít úplně 20 m2 nebude, ale zas linku máme jen rovnou, žádné U,G apod., takže místa dost.
Odpovědět
@bayt A spojovat to kvůli 10 letům dohledu, když tam budeme, když Bůh dá, žít třeba 30,40 let, by se mi teda nechtělo....A 70 m2 je teda pro mě šíleně velikej prostor... To je víc, jak polovina domu, v kterém mám i dílnu 🙂
Odpovědět
@1karel1 Jasné, neříkám, že je obecně jedno lepší nebo horší, nakonec se v tom hlavně musí cítit dobře obyvatel domu.
Odpovědět
@1karel1 Myslím, že se ke styku oddělené kuchyně lidi začali vracet, takže málo jich není. My taky budeme mít kvůli hluku a smradu.
Odpovědět
@jose10r No akorat to po tom oddeleni nesmi vypadat jak panelakova kuchyne, kde neni k hnuti, jako u zakladatelky. Asi lepsi oddelit jen kuchyni bez jidelniho stolu, jak mate vy.
Odpovědět
@jose10r špajz s rozdělovačem topení a ještě bez okna? není to nesmysl?
Odpovědět
@bayt Přesně tak, každý tak, jak jemu vyhovuje. Kouknul jsem na váš projekt a už chápu ty komentáře o70 m2 a spojené kuchyni... Všichni vám projekt chválí, ale přesně tady je ukázku 1000 lidí..., pro mě by to nebylo 🙂. Tak ať vám jde stavba od ruky a jste spokojeni.
Odpovědět
@1karel1 Tak to s tou chválou teda nevím no 😄 Ale pro nás je to opravdu dotažené do maximální spokojenosti, samozřejmě s ohledem na určité limity - pozemku, místa, financí.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?