Bungalov Fasthome1 - zkušenosti

Vyhlídku jsem si bungalov http://www.gservis.cz/projekty-rodinn... požadavky podlahová teplovodni, ohřev TUV elektrikou, vytápění elektrokotlem. Jen se nemohu rozhodnout jestli z ytong lambdy 375/450(bez zatepleni) nebo klasicky ytong 300 a na to 20cm zateplení. Vse svépomocí s 2 zednikama(150kc/hod). Pridavam i lehce upraveny projekt Fasthome,ktwry mi vyhovuje vic. Pozemek je naprosta rovina, krasne přístupný. Samozřejmě řeším cenu. Na výstavbu bez vybavení cca 1 500 000kc. Na střechu mi udělá známek slevu(Bramac) ytonh apod nejspíše z DEK kvůli rychlosti dodání a velkému výběru. Elektrikář mám kamaráda,vodoinstalatera taky, topení mám známého,co je montuje a co se díval,tak topení by vyšlo se vším do 150 000kc. Bagr,kontejnery,žábu mám od souseda k zapůjčení za naftu. Proč právě fasthome1? Pozemek je na mě maly(19x45m) jednoducha stavba,jednoduchá sedlova střecha, oddělena noční a denní zóna,vedle pokojů žádný růstový element. Co si o tom myslíte?
Odpovědět
Myslím, že jste vybral dobře,.my jsme si vyhlídli Fasthome 2, mám dojem, že v jedničce i dvojce (FH 1 a FH 2) je v projektu vytápění tepelným čerpadlem, pevné stropy z porothermu, dům je bez zateplení 44 Porotherm (ve dvojce s výplní). Chceme sádrokartonové podhledy - kvůli tomu, že budeme stavět svépomocí a chceme stavbu jednodušší + si dáme plynový kotel s podlahovým vytápěním. Nebudeme mít elektrokotel, protože bychom museli k tomu mít druhý zdroj vytápění (např. sálavý krb a ten nechceme). Chtěla bych se zeptat, zda ten lehce upravený půdorys už máte od projektanta, případně kolik by Vás vyšla změna na zdivo Ytong + celkově na kolik Vám cca nacenili úpravy projektu?
Odpovědět
Zapomněla jsem dodat k rozpočtu, že my plánujeme na dům svépomocí o zastavěné ploše 107m2 max. 1,500 000 a to bychom do toho rádi započítali už i kuchyňskou linku, sedačku, no základní vybavení a plot před domem :-D bez pozemku samozřejmě. Brácha postavil patrový dům se zastavěnou plochou 117m2 komplet svépomocí za 2m, (střecha byla jediná na klíč od firmy) a protože jsem tomu byla svědkem, tak věřím, že se do 1,5 musíme vejít. 8-)
Odpovědět
Tento projekt jsem našel na svépomocí na fóru. Strop chci dřevo a SDK desky. Druhý zdroj tepla mi nevadí dřeva mám na topení hodně a na podzim to ušetří nějaký peníze,když nebude muset běžet elektrokotel.ja řeším teď jen z čeho. Původně jsem chtěl nezateplovat a stavět s Ytongu Lambda a na to tu jejich thermofasadu,ale ve finále bude asi lepší řešení to stejně zateplovat.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Ahojte! Podařilo se vám vaše Fasthomy vystavět? 🙂 Taky nad tím uvažujeme. Na kolik vás vyšly, jak se vám bydlí? 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Je tu tedy nekdo, kdo už bydlí? Měl bych pár otázek
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?