Menu Forum

Co byste změnili na tomto projektu? Bungalov 1084

30. led 2014  • 
fotoportrét
fotoportrét
chiquitabonita
1
Registrovala se 10. září 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 15 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
chiquitabonita
1
Registrovala se 10. září 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 15 příspěvků. Má 4 přátele.
 Zdravím všechny,
chtěla bych Vás poprosit o postřehy či připomínky k tomuto projektu. Obývák s kuchyní by byl orientová na JZ, spací část na východ a koupelna na sever. Zvažujeme spojit technickou místnost s šatnou a místo šatny udělat pouze vestavnou skříň a do obýváku dát pouze jedny francouzské dveře (místo původních dvou). V obýváku by měly být nad jídelní částí 3 střešní okna, aby byl v místnosti dostatek světla, máte to takhle někdo? Nedokážu si ten otevřený prostor moc představit a taky údržbu těch střešních oken. Předem Vám děkuji za jakékoliv připomínky.
28. led 2014 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
chiquitabonita
1
fotoportrét
fotoportrét
chiquitabonita
1
 Bohužel se mi vložil obráceně obrázek :( vstup má být napravo, obývák s jídelnou dopředu (do ulice) a spací část vzadu (do zahrady).
28. led 2014 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrasipkova1
7
Registrovala se 14. července 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 119 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
petrasipkova1
7
Registrovala se 14. července 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 119 příspěvků.
 v kuchyni není žádné okno ? na mě by to bylo příliš tmavé, střešní okna nejsou ve výšce moc ideální, v létě budou přehřívat prostor, v zimě zapadají sněhem a bude tma, o mytí ani nemluvím. Ale to je můj problém, já miluju hodně oken, potřebuji vidět z každého koutu ven emoticon , ale jinak projekt se mi líbí, je tam vše co je potřeba a pěkně poskládané emoticon
28. led 2014 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vodak01
46
Registroval se 26. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 347 příspěvků. Má 24 přátel.
  • Stavím dům
    Jižní Čechy, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
vodak01
46
Registroval se 26. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 347 příspěvků. Má 24 přátel.
  • Stavím dům
 to se mi líbí že zvětšíte technickou místnost jinak rozmístění místností úplně optimální a líbí se mi dva stejně velké pokoje mezi s sebou. Na kolik to tipujete?
28. led 2014 ve 14:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romik67
90
Registrovala se 7. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1152 příspěvků. Má 47 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
romik67
90
Registrovala se 7. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1152 příspěvků. Má 47 přátel.
 ahoj, taky bych chtěla mít v kuchyni okno, nejlépe před dřezem, ten otevřený prostor se střešními okny mně taky láká ale jak říká Petra mysli na to mytí, můžu se zeptat jestli to bude dřevostavba a kterou firmu jste si vybrali? R.
28. led 2014 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
159
Registrovala se 8. února 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 139 příspěvků. Má 79 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
159
Registrovala se 8. února 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 139 příspěvků. Má 79 přátel.
 Osobně bych zrušila střešní okna a naopak do obýváku ještě přidala klasické okno. Šatnu bych zrušila a dala větší technickou místnost, aby se do ní dala dát i pračka a tak, aby to nebylo v koupelněemoticon Jinak je projekt moc pěknýemoticon
28. led 2014 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vodak01
46
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
vodak01
46
  • Stavím dům
 okno v kuchyni samozřejmostí
28. led 2014 v 19:46  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chiquitabonita
1
fotoportrét
fotoportrét
chiquitabonita
1
 @vodak01 dle projektu je cena na klíč včetně DPH 3 257 765 Kč a dle našich propočtů bychom se měli vejít do 1,6 mil. Kč.

@romik67 plánujeme klasický zděný dům (i v projektu je takto navržený) a chceme stavět část svépomocí a zbytek místní menší firmy.

co se týká těch oken do obýváku, přidali byste je na stejnou stranu, tedydo kuchyně a za sedačku? Tak aby z pohledu z ulice byly rozvrženy rovnoměrně a uprostřed by tedy bylo francouzské okno? Od těch střešních oken nás odrazuje víc lidí (větší prostor na vytápění a ta jejich údržba)
28. led 2014 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romik67
90
fotoportrét
fotoportrét
romik67
90
 @chiquitabonita já bych přidala okno na stranu oken neboli dveří z obýváku tam jak máš ten dřez ono mít výhled na to stání by nebyl nic moc a už bych další nepřidávala emoticon
28. led 2014 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
159
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
159
 @chiquitabonita Já bych dala okno v obýváku mezi gauč a sedačku- na tomto obrázku zeď vpravo a okno v kuchyni na stejnou stěnu jak jsou již okna zakreslená. Půjde slunce ze dvou stranemoticon
28. led 2014 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
denisaho
32
Registrovala se 30. srpna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků. Má 39 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
denisaho
32
Registrovala se 30. srpna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků. Má 39 přátel.
 @chiquitabonita Ahoj, přidala bych taky okno, klidně k sedačce i do kuchyněemoticon na druhou stranu bych zrušila francouzské za židlí, myslím, že tam nikdo neprojde a střešní taky... pokoje jsou pěkné, zvětšit technickou je dobrý nápad, na druhou stranu, šatna není k zahození, skříň v zádveří bude jen na sezónní oblečení? nebo tam dáte všechno? my máme nakreslenou šatnu a v patře ještě komoru, přijde mi, že by mohlo být ve vašem projektu více úložného místa. Nevěděla bych, kam dát všechno naše zimní oblečení - kabáty, bundy, rukavice, pracovní oblečení ven, vysavač apod. emoticon a kam zaparkovat kočárek? emoticon
29. led 2014 v 06:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vaveva
82
Registrovala se 2. prosince 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 318 příspěvků a 1 inzerát. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
vaveva
82
Registrovala se 2. prosince 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 318 příspěvků a 1 inzerát. Má 10 přátel.
 Do kuchyně bych přidala okno, tu šatnu bych nezmenšovala, pokud nebudete mít jiné úložné prostory třeba v garáži. Ty franc.okna v obýváku bych nerušila, ty střešní asi ano.
29. led 2014 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chiquitabonita
1
fotoportrét
fotoportrét
chiquitabonita
1
 @romik67 děkuji za názor, stání hned vedle domu nebude, takže v tom by nebyl problém

@denisaho uvažujeme o zrušení jednoho francouzského okna a nechali bychom jen jedno cca uprostřed domu. Technickou plánujeme zvětšit z toho důvodu, že se tam musí vejít, kotel na topení, bojler, pračka, věci na úklid a šuplíkový mrazák. V zádveří bude skříň na sezonní věci a do té vestavné na chodbě by se dával zbytek. U tohoto domu jsou z chodby plánované padací schody do půdního prostoru (na odkládání věcí), tak by to s tím nedostatkem místa nemuselo být až tak hrozný.A kam s kočárkem? Na to jsem nepomyslela a když na to tak koukám, tak se asi nikam nevejde :(
29. led 2014 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
niikkis
58
Registrovala se 24. dubna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 8 příspěvků a 1 album. Má 44 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
niikkis
58
Registrovala se 24. dubna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 8 příspěvků a 1 album. Má 44 přátel.
  • Již bydlím v domě
 moc pěkný projekt, souhlasím s ostatními ohledně oken.. za mě třeba jedna drobnost (možná zbytečná?) dveře na toaletu bych udělala z chodby a zrušila je v předsíni. tím by v předsíni vznikl krásný prostor pro vestavnou skříň.
29. led 2014 v 09:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
159
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
159
 @chiquitabonita My kočár budeme parkovat v technické místnosti.
29. led 2014 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
159
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
159
 @niikkis Ano! Toho jsem si nevšimla! Rozhodně dveře samostatného wc z vnitřní haly a ne z předsíně. Přeci nepůjdu z obýváku na wc přes předsíňemoticon
29. led 2014 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xsona
255
Registrovala se 4. října 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 298 příspěvků. Má 61 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
xsona
255
Registrovala se 4. října 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 298 příspěvků. Má 61 přátel. Region Beroun.
 Musím souhlasit s výše uvedenými názory. Určitě bych změnila vstup na WC - dala ho do chodby a nechala tak zádveří pro pěknou vestavěnou skříň. Takhle když budete mít návštěvu, bude muset chodit na WC přes našlapané zádveří. A vlastně i vy jako domácí, nebo byste museli přes dveře do noční zóny do koupelny. Se zvětšením technické místnosti rozhodně souhlasím, ta by byla potřeba. Já osobně nemám ráda mít u ložnice dětský pokoj, ale to je jen o pocitu, to opravdu záleží na vás. Rozhodně bych dala okno do kuchyně, to velké francouzské za stolem bych klidně nechala nebo zmenšila, ale udělala bych z toho jenom pevné sklo, nikoliv otvírací. Stejně by přes židle nikdo neprošel. Naopak bych klidně dala ještě jedno francouzské na druhou stěnu - mezi sedačku a obývací stěnu. emoticon
29. led 2014 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
 Dveře z WC do chodby asi těžko půjdou, v podstatě by se na WC chodilo z obýváku a neprojde to kvůli normám - mezi kuchyní a WC musí být min. 2 dveře. Podle mě to WC z chodby je spíše na to, když je člověk venku, aby mohl na WC ze zahrady, případně vylít/napustit vodu apod. Na běžný provoz je podle mě určené WC v koupelně.
29. led 2014 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vodak01
46
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
vodak01
46
  • Stavím dům
 @chiquitabonita kočárek potřebujete max rok a půl pak golfky myslím že to není nic nepřekonatelného i kdybych měl koupit stavební buňku za cca 5tis a obít ji dřevem a postavit na zahradu emoticon
29. led 2014 v 11:11  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
denisaho
32
fotoportrét
fotoportrét
denisaho
32
 @chiquitabonita Ohledně dveří na WC si myslím, stejně jako zmrz_lina, že to neprojde, na WC by se vstupovalo přímo z obytné plochy. Kočárek, pokud budete mít čistou technickou, tak by mohl být tam. My máme spíše klasickou kotelnu, takže u nás to není reálné :D, na půdu by se něco vejít mohlo emoticon zase na druhou stranu, jak dlouho budete v domě bydlet s kočárkem emoticon jestli se vám projekt líbí, tak do něj jděte emoticon já osobně preferuji individuální, začínali jsme s typovkami a vždy jsme dost věcí předělali, takže jsme skončili u individuálního emoticon
29. led 2014 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chiquitabonita
1
fotoportrét
fotoportrét
chiquitabonita
1
 @denisaho @zmrz_lina souhlasím s oběma dámami, i kdyby to normám nevadilo, bylo by dost divný chodit z obýváků a kuchyně na wc, nášlapná zóna bude u vchodových dveří a líbí se mi právě, že druhé dveře už do obytného jsou na druhé straně zádveří, takže tam se už nepůjde s botama a i na wc by se z obytného nešlo přes nášlapnou zonu.
29. led 2014 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
niikkis
58
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
niikkis
58
  • Již bydlím v domě
 @zmrz_lina
@denisaho
@chiquitabonita myslím, že by tam byl prostor popřípadě příčku se dveřmi do obýváku udělat.. mě by přišlo dost nepraktické chodit na záchod přes celý dům (myslím třeba i na případnou návštěvu..), anebo přes našlapanou předsíň... popřípadě mě ještě napadá zaměnit šatnu za wc a místo wc udělat šatnu...
29. led 2014 ve 13:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lin18 (35 r.)
5
Registrovala se 29. dubna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 488 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
lin18 (35 r.)
5
Registrovala se 29. dubna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 488 příspěvků. Má 1 přítele.
 V kuchyni bych přehodila sporák na opačnou stranu a zrušila příčku co je mezi linkou a stolem...v kuchyni bude víc světla a taky je to super na odkládání talířů po jídle. My to tak máme a můžu doporučit, talíře se nemusí nikam nosit. Rozhodně bych přehodila šatnu a wc. Oblíkat se stejně budete častěji v předsíni a chodit na wc zase z domu než z venku. Střešní okna nebrat....šptaná údržba a velká výhřevnost v létě. Dveře do spíže bych udělala posunovací. Celkově se mi zdá málo úložného prostoru...ale vzhledem k velikosti stavby to asi lépe udělat nepůjde.
29. led 2014 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chiquitabonita
1
fotoportrét
fotoportrét
chiquitabonita
1
 děkuji všem za připomínky a komentáře ;) zkusím si to překlesit a uvidíme.
30. led 2014 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí