Co dělat, když stavební firma prý nemá stavební deník?

Tak máme zkolaudováno, dojde k předání domu firmou. A k podpisu kupní smlouvy, co by nám měl kekupní smlouvě dát??? Chci všechny podklady, co byly potřeba ke kolaudaci (reviz atd.) to prý dostanu v kopii, nemělyby být originály?? A samozřejmě žádám stavební deník, bylo mi Ing. řečeno, že ho nějaký zedník někde ztopil..že si určitě najdu jiný čtení na dlouhý zimní večery......si dělá ze mě srandu!!! Jak se mám k tomu postavit? Vypadá to, že ani žádný deník nevedly. Co teď? Napadlo mě, mu to osolit v kupnísmlouvě, nějakou zárukou na dům...poraďte, jak byste se s tím vypořádali vy? Jak vůbec tendeník má vypadat? Díky moc
Odpovědět
nikdo neporadi?
Odpovědět
@carisima Podle §154 stavebního zákona má vlastník stavby povinnost stavební deník uchovávat po dobu 10 let. Takže ať si pan Ing. sedne a po večerech ho dopíše... A bez důkladné kontroly odborníkem a předávacího protokolu bych stavbu nepřejímala ...na kupní smlouvu si vemte právníka a záruky, opravy a sankce si nechte upravit.
Odpovědět
Profilova fotka
naše zkušenot je taková: vždy cca po jednom týdnu píšeme do deníku co se udělalo, co objednalo a vše ztvrzuji podpisem že souhlasím a že je vše v pořádku. Jak jste se vyjadřovali do deníku vy?
Odpovědět
@kamilape co tím myslíš bez důkladne kontroly...jako vzit si někoho, kdo nám stavbu zkontroluje? Už sem několik stavebních dozorů obvolala, prý už je pozdě, maximálně nám mohou zkontrolovat zdi, podlahy..ty vnější věci už....jinak právníka na kupní smlouvu budeme mít, ještě mi vrtá hlavou, jak mohl dům zkolaudovat bez deníku, to se dá??? Aniž by ho předložil?
Odpovědět
@elza42 neeee nic takového jsme nedělali, nevěděli, myslela jsem, že deník je prostě vedený... ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
@carisima my uz to meli ve smlouve, ze se musi vest stavebni denik
Odpovědět
:-( my ne
Odpovědět
@carisima To bude asi firma na h.. Asi jako ta, co jsme si vzali my. Taky nám zabordelili stavební deník a museli ho celý psát znovu. Fakt síla. :-S
Odpovědět
@zelva fakt??? A jak vám postavili dům,v pořádku?? A dopsali Vám ho tedy jo??
Odpovědět
@carisima Ještě dostavují. Ale spokojení s firmou nejsme. Zpackali tu spoustu věcí a spoustu věcí jim i manžel nechal předělávat. Deník nenašli, tak ho celý psali znovu. Ke kolaudaci musí být, takže to museli dopsat..Ale už to, že firma ztratí deník o něčem svědčí.. :-p
Odpovědět
@zelva ach jo
Odpovědět
Profilova fotka
není nad to, že jsme stavěli bez firmy a deník jsem psala denně..... mám tam obědy pro zedníky, venkovní teploty a nálady zedníků..... ale byla to rodinná akce a super to šlo.. deník měl velký úspěch při kolaudaci pro komisi a hlavně jim chutnal bramborovej salát a řízky!!
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 7 letech
Nám firma dělá celou střechu,jsme řadovka tří domků, deník jsem neviděla i když se stále ptám. Píši si vlastní,ale jen pro kontrolu. Chci se zeptat, musím převzít hotovou stavbu bez deníku nebo si ho oni dopíší, já ho podle svého zkontroluji a uvidím,jestli je v pořádku. Potom až převezmu stavbu?
Odpovědět
@stepankaslavka Záleží na tom, jestli je stavba prováděna svépomocí nebo dodavatelsky. Píšete že Vám firma dělá střechu. Zbytek stavby dělá kdo? Nebo to je jen nová střecha na stávající stavbě? A ta firma - má oprávnění k provádění staveb? Protože kdyby se to dalo posoudit jako stavba prováděná svépomocí (tj. že to děláte sami nebo prostřednictvím např. řemeslníků nebo firem bez oprávnění k provádění staveb), jste povinni vést stavební deník sami. Pokud je stavba prováděna dodavatelsky, vede stavební deník zhotovitel stavby. V takovém případě je zhotovitel povinen Vám originál stavebního deníku předat a Vy jste povinni jej 10 let uchovávat. Takže v takovém případě je převzetí stavby neoddělitelně spojeno i s převzetím stavebního deníku.
Odpovědět
Je to pouze výměna celé střechy. Koncem června sundali střešní tašky a do dnešního dne máme plachty. Když přijedou pracovníci z firmy, nemají stavební deník. Do domu teče, když prší a fasáda domu je v hrozném stavu. Na problémy s vodou v domě jsem upozornila a nic se neděje. Firma se zabývá stavbou,opravou rodinných domků.
Odpovědět
@stepankaslavka Co myslíte "výměnou celé střechy"? Výměnu krytiny, nebo i celé konstrukce krovů?
Odpovědět
Zhotovení věnce a výměna celé konstrukce a krytiny
Odpovědět
@stepankaslavka Aha. Já jsem myslel, jestli se třeba nejedná jen o krytinu, to by byla jen údržba stavby. Takže platí to, co jsem napsal výše.
Odpovědět
Děkuji. A ještě jeden dotaz. Když se stavební deník nebude shodovat s mými záznamy, musím i tak stavbu převzít? Píši si datum,čas příjezdu a odjezdu, vykonaná práce,pauzy a počet dělníků. Také tam píši protečení deště na stropy a upozornění firmy na špatné zaplachtování. Firma na vodu byla upozorněna a vůbec nereagovala.
Odpovědět
@stepankaslavka Nemusíte nic. Tohle žádný veřejnoprávní předpis (jako třeba stavební zákon) neupravuje. Je to věc soukromého práva, takže je pouze na Vašem uvážení, co uděláte. Důležité pro Vás je, jak máte formulovanou smlouvu a jaký postup Vám umožňuje. A pokud to neřeší smlouva, nastupuje občanský zákoník. Takže buď se dohodnete, nebo se soudíte.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?