Další projekt k diskuzi

Mohla bych Vas poprosit o rady a postřehy k tomuto projektu? Jsme mladý pár, který plánuje 1 dítě. Oba potřebujeme pracovnu (to jsou ty 2 místnosti dole). Pak 1 dětský pokoj, ložnice+šatna . Koupelna, technická místnost, a jedna pracovní koupelna ze dvora. Děkujeme 🙂
Odpovědět
Mne se libi uplne vse. Dve plnohodnotne koupelny bez zbytecneho samostatneho zachodu, detsky pokojik dal od terasy, aby nebylo dite rusene vysedavanim vecer, ze zahrady na toaletu nejkratsi cestou, oddelena pradelna. Super. Jen snad nevadi drobna pripominka. Taky jsme planovali jen jedno dite. A uz mam tesne pred porodem tretiho 🙂 Vsechny nakonec planovane, zadna nehoda.
Odpovědět
@puhelin děkujeme za komentář 😉 ke třem dětem to asi nedopracujeme ale 2 by se snad vlezly 😄
Odpovědět
Nejhorší jsou ty záchody, to bych takto rozhodně nedělal.
Odpovědět
@martin_s a jak byste je udělal líp a proč?
Odpovědět
vůbec se mi nelíbí vstup do OP, to je tragedie, to snad nevymyslíš ani v paneláku dále průchod celým domem do OP
Odpovědět
@iveta_89 děkuji za komentář, ale ze zkušenosti vím, že domů a ven za den projdu maximálně 2x takže myslím že pruchod celým domem zvládneme. A co se Vám konkrétně nelíbí na vchodu do místnosti? Komentáře typu to se mi nelíbí jsou sice fajn, ale tahle diskuze mi má pomoct to vylepšit díky zkušenostem jiných, ale potřebuji konkretni "problém". Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, ten konkretny problem je, ze vstupis najskor do kuchyne a az potom do obyvky. Vlastne prechadzas kuchynou. Zvlast je to take, ze navsteva si najskor pozrie co vsetko trci v kuchyni, az potom sa posadi do obyvky. Tiez ten prechod celym domom sa mysli na navstevy, ze oni prechadzaju celym domom, takze si ich pustate velmi sukromnou zonou. I ked, poviete si, ved domov pridu len rodina a priatelia. Nuz neraz pride niekto cudzejsi, ktoremu nechcete "ukazovat vsetko" rodicia spoluziakov, vzdialenejsi sused sa poradit, znamy svokrovcov a tak... Mozete to riesit vchodom zboku. Dieta si bude zatvarat izbu len co niekoho zacuje prichadzat. Napr u nas su vsetky dvere otvorene dokoran, wc su sem tam privrete.
Odpovědět
@lenkito10 děkuji, určitě jsme nad průchodem přes kuchyň přemýšleli, ale druhá varianta byla, že bude obývák prohozeny s kuchyní a to pro nás byla horší varianta. Mame úzký pozemek, takže pokud jsme chtěli ložnici do zahrady a zároveň průchod domů přes "pracovní" koupelnu, zbyl tam prostor, který je na půdorysu. Kdyby měl někdo nápad jak to udělat třeba jinak, určitě promyslíme 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@monika_hruba Jako dobrý vypadá to dobře pokud se vám to to takhle zamlouvá tak jo, jen zapřemýšlet nad technickou místností aby se tam vešlo vše co bude potřeba, nepíšete jaké bude vytápění jestli teplovodní podlahové napojené na tepelné čerpadlo a budete mít bojler na teplou vodu kterou vám bude ohřívat tepelné čerpadlo tak toho místa je málo. vím ze své zkušenosti kdy začínám bojovat s místem ono na papíře se to plánuje hezky ale realita je jiná, jako vejde se nám to tam ale musím to dokonale promyslet aby se to vše dobře vešlo, zatím ty možnosti přemisťovat komponenty mám.
Odpovědět
@jarin1 plánujeme to přesně jak píšete, ale teda nemáme vůbec představu o tom kolik místa je potřeba. V tomto spolehame na projektanta. Můžeme ubrat prostor z pracovny nebo koupelny. Mohl byste mi napsat třeba o kolik byste doporučoval zvětšit TM?
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych prohodila vanu se sprchou. Když se třeba člověk vrátí z běhání nebo bazénu, tak je lepší se rychle osprchovat než lézt do vany. Taky by mi chyběla spíž
Odpovědět
@monika_hruba ahoj, mě se projekt moc líbí. Pokud nemáte návštěvy každý den, tak bych ten vchod přes kuchyni neřešila. Doporučila bych přehodit vanu a sprchu. Rodiče mají sprchu pod oknem a mamka to pravidelně stírá po každé sprše, protože ta vlhkost tomu nedělá dobře (mají dřevěné okna) - a pořád to stírat je na .... Osobně jsem zastánce samostatného záchodu ( a místo by jste určitě našli), ale je to dle vašich preferencí, pokud vám to tak vyhovuje není důvod to řešit. Nad čím by jste se mohli zamyslet, zda by tam nešla nějak zakomponovat spíž ke kuchyni - což je opravdu neocenitelné úložné místo (ale jde to i bez ní). TM budeme mít v domě ještě menší (pračka a sušička bude nad sebou) - tohle bych nějak neřešila dopředu, je na projektantovi se vyjádřit kolik místa budete potřebovat dle zvolených technologií. Přeji hodně zdaru!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@monika_hruba Tak v tom případě to chce znát jaký budete mít bojler nepřímotopný jestli stacionární nebo zavěšený a o jaké objemu, pak jaké bude tepelné čerpadlo jestli split nebo monoblok, to je také zásadní věc protože split má navíc vnitřní jednotku kterou je zapotřebí umístit do tech.m také, monoblok nemá, jen se od něj vedou trubky do rozdělovače podlahového topení a přes 3 cestný ventil do toho nepřímotopného bojleru (my máme tento Dražice OKC250 NTR/HP, objem vody je tedy 250L) je určený přímo pro tepelná čerpadla, ale také může být jiný nebo od stejné značky jako budete mít TČ ale vesměs velikosti jsou podobné. Jinak vidím akorát délku 3,6 m což máte skoro stejnou jako my, šířku technické máme v jedné části 2,2 m a kus je vykouslý jelikož tam je wc a tam je cca 0,9m, budeme tam dávat pračku se sušičkou tento bojler což jsou 3 velké věci, dále bude rozvaděč podlahového topení a rozdělovač na vodu což vy na tu vodu mít nejspíš nebudete takže jen to podlahové topení a ten se dává na zeď bud nadomítku nebo podomítku. K tomu rozdělovači na podlahové topení no úplně nejideálnější místo to není, máte tech.m. skoro na konci domu což není ideální tak aby vycházeli stejně dlouhé okruhy jednotlivých smyček, ale to chce vznést dotaz na topenáře pokud si s tím dokáže poradit. Nejlepší je mít tech.m. uprostřed domu takto to máme my, klidně mrkněte do alba máme tam dost fotek a i půdorys domu. Pak dále záleží co ještě v tech. m. chcete mít zdali místo na vysavač či jiné věci na úklid atd. My tam budeme mít prakticky vše jak rozvaděč elektro tak i skříň pro datový rozvod(internet), Centrální vysavač, pračka se sušičkou, bojler, expanzní nádoba. Takže to chce si říci co vše tam bude dohledat rozměry a nakreslit na papír tak aby byl ke všemu přístup hlavně k tomu bojleru je potřeba místo kolem na zapojení a pa na případnou údržbu v podobě čištění či výměny anody. Proto jste teď ve fázi projektu kde se tyto věci řeší.
Odpovědět
@monika_hruba Pokud jsou ty 2 místnosti dole pracovny a je možné, že tam budou chodit pracovní návštěvy (klienti), oddělila bych zádveří až za dveřmi do pracoven. Zvážila bych, kam si případně klient odskočí na wc, kdyby o to požádal. Napadlo mě třeba prohodit koupelnu a technickou, případně tam vmáčknout samostatné wc.
Odpovědět
Projekt se mi velice líbí. Nevadí dle mého ani ten vstup pres kuchyn. Povedený projekt. Na základě našich chyb si dovoluji říci, že neudělat špajz je velká chyba a vaše technická místnost je příliš úzká. Chybí mi na stěně vedle dveří možnost mít u vás regály až po strop. Ty máme my a nemohu si je vynachválit. Unesou toho opravdu hodně.(tenisove rakety fotbalove mice, brusle, pruty na ryby, nářadí, atd..) 😉 Přidala bych 50cm.
Odpovědět
@monika_hruba A pokud někdy věšíte prádlo i ven, dala bych pračku do pracovní koupelny se vstupem na zahradu.
Odpovědět
Profilova fotka
@monika_hruba mně se nelíbí průchod celým domem a hlavně kuchyní do obýváku. Mají to švagrovci a to bylo jednoznačně co FAKT nechceš. Koupelna přístupná z terasy je super, máme a využíváme, i právě pro přístup na WC. Ale ve vašem případě bych tam dala taky spíš sprchu. Nelíbí se mi vaše šatna, úplně zbytečná, když máte skříně jen po jedné straně, bude to stejně úložného místa, kolik by bylo v obyčejné vestavěné skrini u zdi a ještě byste ušetřili, místo, příčku a dveře. Technická mi přijde též malá, pokud tam bude ještě skříň na úklidové věci a určitě bych otočila zařízení a pračku dala směrem ke koupelně, aby pri prani nebyla slyšet tolik do pracovny. Ale jinak celkem ok. Ještě bych po přemýšlela o propojení TM s koupelnou, kvůli špinavému prádlu, máme propojeno s pradelnou a jsem ráda.
Odpovědět
@jarin1 Super, díky moc, poptáme se projektanta a ověříme, že všechno bude mít svůj prostor.
Odpovědět
@monika_hruba Za mě je takto ten vstup vážně špatně, tady je 99% domů se vstupem do OP přes kuchyň a obráceně, ale takto nešťastně to vidím poprvé u vás (to se dá přirovnat k dispozici nějaké garsonky). Dál třeba ani nechápu šatnu u ložnice a přitom do koupelny vstup přes chodbu, pak další velká koupelna, tzn druhá koupelna může být dětská a pro případnou návštěvu. 1,5m2 pro samostatné WC se určitě najde. Nepíšete že trváte na ložnici k terase, podle mě zbytečnost. Já bych se zamyslela nad vstupem z boku někde uprostřed dispozice.
Odpovědět
@monika_hruba Vstup přes intimní zónu není šťastný. Vstup má být do části společenské (co nejblíže obyváku) a obě části oddělovat. Šatna se skříněmi po jedné straně je neekonomická.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?