Developerský projekt - dispoziční varianty (119 m2 + garáž), vchod ze severu, zahrada jih

Zdravím všechny. Dlouhou dobu jsme čekali na tento developerský projekt a po shlédnutí dispozičních variant jsem z celého projektu zklamaná. - malé pokoje v patře (jsme 4-členná rodina) - málo úložného prostoru - chybějící okno v koupelně (je tam světlík na střeše, který není otevíravý) - koupelna sousedí s vedlejším domem, takže tam být nemůže - v 1. NP jsou okna jen na zahradu a myslím si, že to bude tmavé, v případě varianty A Úpravy nejsou možné, pouze kombinace z uvedených variant .... Vidíte na tom někdo nějaká pozitiva?
Odpovědět
@veronikaka Za mě A. - ty pokoje nejsou zase tak malé, prostě je k dispozici určitý prostor domu, ty pokojíky postačí - úložné prostory si vybuduješ v tzv. pracovně u ložnice - s tím denním světlem to není tak žhavé: v zimě tam budou děti stejně jenom za tmy, mezi 7.30 a 16 budou určitě ve škole nebo někde. Mno a v létě tam světlo bude. Pokud mají být děti na sluníčku, ať jdou ven :-) V té variantě A by šlo elegantně dodatečně oddělit schodiště od obýváku. Interiér v OP bych trošku upravil. Tak trochu optimismu :-D
Odpovědět
@pepitocz Příčku v plánu máme - je sice za příplatek - ale bude ke prospěchu, přikládám jak je řešena.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud vám vadí malé dětské pokoje, tak propojte ten jeden pokoj s šatnou a druhý udělejte z ložnice a ložnici z toho dětského pokoje vpravo (varianta A)
Odpovědět
@pepitocz @slabici A co říkáte na variantu C z 1.NP s oddělenou kuchyní? Jsem od ní zrazována, že budu daleko od dění rodiny, ale zas bych měla v kuchyni okno. Nebyl by pak malý obývací pokoj?
Odpovědět
@veronikaka To Céčko je celý nějaký divný, to Béčko se mi taky nelíbí.. Ano, okno v kuchyni by se hodilo, ale ono tam v A nějaké to světlo bude. Záleží na tom, jak se u vás doma bude vyvařovat :-) Ono to chodí přes týden tak, že ráno vaří varná konvice a večer se něco narychlo uklohní. Takže zbývají víkendy - to zase spousta lidí vypadne z domu. Já se někdy musím usmívat, když poslouchám kuchařky, jak básní o tom, aby se při vaření mohly koukat z okna, nebo si povídat s návštěvou. To my kuchaři když vaříme, tak vaříme, nežvaníme a nikam nečumíme :-D Kuchyň by měla přiléhat k obýváku, pokud není jeho součástí.
Odpovědět
Profilova fotka
Mně by se líbilo A dole a B nahoře :-)
Odpovědět
@veronikaka Za mě asi spodek i patro A. Zkrátila bych kuch. linku - zdá se mi zbytečně dlouhá, ale možná opravdu rádi vaříte a nevadí vám zabrat tím víc než polovinu místnosti. Když budete mít příčku, vznikne vám v přízemí další malinký úložný prostor podél schodiště. Vzhledem k velikosti TM mi přijde úložných prostor docela dost. Dveře na spodní WC bych dala do míst, kde je plánovaný sprcháč (a podle toho upravila i rozvržení TM), abyste co nejméně chodili přes předsíň, když půjdete vy nebo návštěvy na záchod. Jinak k variantě C (přízemí) - líbí se mi kuchyně vedle vchodu, ale ne umístění jídelních stolů. Takto bych to udělala jen v případě, že by WC mohlo být pod schody a zmenšila TM (spojila jen prostor WC a TM). Patro var. A - vyprdla bych se na tu divnou otevřenou šatnu u nejmenšího pokoje (vlastně chodbičku s pár skříněmi) a radši to s ním spojila. Aspoň jedno dítě by tak získalo trochu prostoru. I 10 m2 mi přijde opravdu málo, natož 9,24. V horní koupelně bych vynechala sprcháč (máte ho v přízemí) a místo něj dala WCC mísu. Absence ona by mi nevadila, pokud tam bude dobrý ventilátor.
Odpovědět
Profilova fotka
Za mne dolní A, je vzdušné a ani bych tam tu příčku u schodů nepřidávala, ale to záleží na osobních preferencích. A horní se mi líbí víc ta varianta B. Vznikne krásný velký jeden pokoj, prostorná ložnice se šatnou a jeden menší pokoj, který třeba může soužit jako pracovna, pokud budou obě děti v tom velkém. Záleží ale jak staré máte děti a zda chtějí být spolu, nebo je mezi nimi velký věkový rozdíl... To horní patro bych taky volila podle světových stran, aby třeba ložnice nevycházela na západ nebo dětské na sever.
Odpovědět
Profilova fotka
Ta varianta C dole je divná.. na WC se jde přes technickou, kuchyň je hrozně daleko, pokud nebudete jíst u toho stolu v kuchyni, ale u toho většího stolu, co je v obýváku. Pokud se ale vejdete ke stolu v kuchyni, není zas potřeba stůl v obýváku ;-) Jinak mě třeba oddělená kuchyně nevadí, měla jsem obě varianty a za mě oddělená kuchyně (s možností zavřít jí od obýváku) je mnohem lepší. Není tolik vidět binec, na který teď z obýváku pořád koukám. A děti si klidně za mnou do tý kuchyně došly, alespoň nečučely pořád na TV, ale mohli jsme si všichni v kuchyni povídat ;-)
Odpovědět
@veronikaka za mě spodek A a vrch B. Nevím jak velké máte děti, ale pokud malé brala bych velký "dvojpokoj" jako hernu a malý jako ložnici pro děti hned vedle ložnice.... No a až vyrostou a bydou chtít rozdělit, pak bych to přestěhovala.... To už tolik prostoru nebodou potřebovat.
Odpovědět
@pepitocz Nejde mi o okno v kuchyni z důvodu kochání, ale větrání....pokud bych něco např. připálila. Ono stačí samotné smažení na pánvi. @soleilll Co se týče s hýbáním dveří, tak to nám asi neprojde. Jedná se o dům z panelů a oni to mají podle mne pro všechny stejně. Z toho plyne i to striktní dodržování kombinací variant, které jsem předložila.Kuchyňku u varianty C jsem porovnávala s kuchyní mé babičky, která ji má rozměrově úplně shodnou a v klidu se tam všichni vejdeme. Takže jídelní stůl v obýváku bychom nevyužili. Jsme zvyklý s manželem se do kuchyně zavřít a povídat si. Pokud máme otevřené dveře děti nás okřikují, že neslyší - nebo když vařím, mám puštěnou var.konvici - všechen hluk jim vadí a poté taky již zmíněné okno (na větrání). @sarkatr Máme 2 holčičky = 6 a 8 let a na oddělené pokojíčky se již moc těší :-) @bamak
Odpovědět
Kamarádi mají spodek podobný dispozici A a je to příjemné, dost prostoru a rozhodně se tam necítím ztisnene. Mají jedno trojklidle franc. okno do zahrady. Tma tam není. Ale nemají příčku u schodiště. To by ten prostor pocitově zmensilo. Máme veliký dům, ale schodiště máme součástí obýváku a vůbec ničemu to nevadí. Až budeme jednou měnit dveře nahoře v pokojích, tak dáme protihlukové. Ale děti spí dobře, i když se dole koukáme na televizi.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ja bych pro nasi rodinu volila A dole (bez pricky) a B nahore, ale podle toho co pisete, kdyz by vam vic vyhovovalo dole C, jdete do toho. Pokoje jsou sice lepsi o neco vetsi, ale i takto jsou podle me dostacujici. To same s uloznymi prostory. Podle me se tam toho da hodne vymyslet, prizpusobit vasim konkretnim potrebam a dobre se tam bydlet. My se aktualne stehujeme do radovky (Beranka v Praze v Pocernicich), kde mi na prvni pohled taky projekt neprisel dobre vymysleny, ale napadlo me reseni, ktere by nam melo vyhovovat. Mit neomezene finance, asi bysme koukali po necem jinem... Ale tesime se tam! Jo a doporucuji skrine na miru az do stropu, mame je jiz ted v byte a vleze se tam hodne veci.
Odpovědět
Volila bych A. Kuchyn v C je na kilometry od deni v obyvaku. Me by se to nelibilo. A je super.
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych volila dole A a nahoře B.
Odpovědět
Děkuji všem za názory, nakonec půjdeme do varianty A/A.
Odpovědět
brala bych A dole a B nahore... jak uz tu zaznelo vickrat...
Odpovědět
Spodek B, hořejšek A. Nechtělo by se mi chodit do koupelny přes vstupní halu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?