Druhý návrh půdorysu, co myslíte?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj,takuz mame hotovy druhy navrh chodbou za kuchyni. Zatim nevim co si o tom myslet. Co myslite???
Odpovědět
Profilova fotka
@ellesarka dekuju moooooov ty jooooo. Ta satna s technickou to je super!!! Jen mam pochybnost o tom,ze z haly prijde clovek rovnou mezi kuchyn... to mi tam ty deti budou asi litat tuplem.
Odpovědět
líbí se mi víc druhý návrh, nechápu řeči o tom, že to je "bludiště" =-) :-)
Odpovědět
@ellesarka jo z těch nových poslední návrh asi nejvíc fajn :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak pisete mi tu ,ze je mala kuchyn i v dome... hazim foto co jsem si cca predstavovala... nejsem odhadce na metry,mozna se pletu,ale tohle by mozna odpovidalo
Odpovědět
Profilova fotka
Jeste foto
Odpovědět
Profilova fotka
A jeste pro info-chodba,ktera je vedle kuchyne a vede do klidove zony ma 1,9 m takze teoreticky ta kuchych by mela vuli se zvetsit,ale zase si rikam ,aby to pak nepusobilo ztisnenim dojmem
Odpovědět
Ahoj. Mě se ten dům líbí, je to něco takového jiného. Z venku je to pěkný městský dům, který bude působit trošku funkcionalisticky. Jsou zde použity prvky, který bude ten dům tvořit domem výjímečným. Co se týče dispozice, je to velice zajímavé a pro většinu domů nestandartní řešení. Proto si sami musíte představit, jak v tomto domě budete fungovat. Za sebe bych se trošku obával, zda tento dům nebude spíše referenčním domem, než domem pro rodinné bydlení, tak jak již tady zaznělo. Mě by tato dispozice nevyhovovala z těchto důvodů. (Vám může,proto případně berte to pouze jako mé postřehy, aneb každý žije jinak ,má jiné hodnoty a má jiné množství věcí): 1) bazén - nejbližší místo u domu zaberete bazénem, který využijete 4 měsíce v roce a vykoupete se třeba 20x. Navíc je třeba počítat se zastřešením a to už pak na ten bazén tak pěkný výhled nebude. 2) strašně moc komunikačního prostoru 3) malý průchod přes obývák kolem stolu - zkuste si dát stůl 1,3 metru od kuch. linky, sedněte si ke stolu a uvidíte jak málo tam je průchodu pokud máte odstrčenou židli. 4) absence denních a nočních zón. 5) Prosklené plochy jsou pěkné, ale bude tam vidět. tzn. Bude Vám vidět do dětských pokojů, ložnice, což bývá dosti soukromý binec atd. Další věcí je zastínění, protože tam bude okny dost pražit. Nejde o teplo ale o oslnění. Takže z venku elektrické žaluzie nebo závěsy. 6) Strašně malá technická místnost. 7) Kam uložíte kola, kočárek, věci na pískoviště, sáňky, lyže, věci k autu - zimní kola, hustilka, sekačka, zahradní nářadí, zahradní nábytek, dřevo do krbu atd. 8) Kudy budete nosit dřevo ke krbu a kde budete skladovat koš se dřevem u krbu? 9) Ta dlouhá chodba bude vytvářet tunelový efekt (dlouhé úzké chodby) 10) Doporučuji půdorys zařídit konkrétním nábytkem, neboť mi přijdou některé rozměry nedostatečné. Jinak moje představa ceny při středním standardu vč. terénních úprav, oplocení a zpevněných ploch a přípojek bez bazénu je 5 - 6 mil. Kč
Odpovědět
Profilova fotka
@rad5 dekuji moooc za komentar. U bazenu mam stejny pocit. Co se tyce stolu a zidle to jsme zkouseli zrovna vcera a naprosto s tim souhlasim,ze tohle misto se musi zvetsit. Technick mistnost-take mate pravdu a taky je to z bodu,ktere mam napsane. Co se tyce tech prosklenych ploch-to byl nas pozadavek,ale vim,ze to neni pro kazdeho. U veci do auta atd urcite se planuje zahradni domek + za hernou je skrin,kam by se teoreticky neco veslo. Velice dekuji za skvely nazor
Odpovědět
@terkasofinka To je důležité, aby jste si na tyto připomínky uměli takto odpovědět. Neberte kritiku a připomínky ostatních jako negativního. Pokud umíte na připomínky ostatních odpovědět, běžte do toho. ;-)
Odpovědět
@terkasofinka Mě se nejvíce líbí nápad od Ellesark-druhá varianta. Klidně bych se smířila s průchozím obyvákem, mnoho lidí to tak vysloveně chce. Každý argmentuje tím, že si dětí vodí kamarády při obyvák....jasně, vodí, ale upřímně, pokud tam nebude dokonale uklizeno, tak puberťákům je to celkem fuk a teď záleží na tom, jestli v obyváku sedíš v negližé, nebo ne :-D. A s těmi výlohami je to už úplně jedno, kudy kdo bude chodit, protože vidět bude všude :-D. Takže za tu větší TM a koupelnu a i za ubrání chodeb na nějaký rozumněji využitý prostor by to určitě stálo. A nebo bych nechala úplně první návrh architekta, je to takové, čisté, logické, uhlazené. Ten druhý návrh vypadá, že se někdo hodně trápil a upřímně to dost kazí dojem. Neber to špatně- já vím, že jsem ti to psala už mockrát, ale nesnaž se vyhovět všem tady na foru (byť některé rady jsou super, ale jak vidíš, každý má trošičku jinou představu) Snaž se vyhovět jen sobě ;-).
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak mas pravdu.... snazim se vyhovet vsem ostatnim to mas naprostou pravdu. :-( sem ti posahana .... ja sem urcite taky za prvni navrh... nesnesla bych,aby ze zadveri sla videt kuchyn.
Odpovědět
Profilova fotka
@terkasofinka prostě tam chybí hala tak, aby to dávalo smysl a splnilo všechny požadavky (bez průchodu ze zádveří přes obývací část / kuchyň a rozumnou technickou část. Cca 1 m by to spravil, ale pokud to nejde (fin. Či prostorové omezení) vyberte si co je pro vás důležitější. A určitě rozvrhnete přesně tu kuchyňskou část - lednice +mrazák?, myčka, trouba a dřez a uvidíte co Vám zbude za prostor. Mám malou kuchyň cca 2,5 m dlouhou s uličkou uprostřed (v podstatě to co vy, jen místo ostrůvku okno)je průchozí a je to tak tak - plocha na přípravu ještě ujde (nemáme. Špajz, mrazák, máme tam ale pračku a troubu nahoře), ale úložného prostoru je žalostně málo, mám spoustu potřeb v pracovně a obýváku... Pokud dáte tu jednu stěnu plnou jako na těch fotkách musí jít na ostrůvek sporák, dřez a roztříšťená pracovní plocha (300-120=180 ale na tři části takže jednu větší počítám cca 1 - 1.2 m)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tulda27 ja si to ted nakreslila... chci samostatne wc tam,kde je technicka. Vedle toho hned technickou,ktera bude propojema s detskou koupelnou a budu spokojena. To uz vim 100% co se tyce te kuchyne... tu potrebuju zvetsit,ale zatim sem na nic neprisla. K ppzemku jsme uz na doraz na delku,ze by se tam pridala chodba ze zadveri a kuchyn sla cela do prave casti domu-jak si kreslila. Samozrejme to na nej jeste zkusim,ale o uz by jsme prisli o pristresek na auta. Takze jeste ji zvetsit jedine tak je,ale do stran. Aby mela o 1 metr vic na kazde strane... ale jak??? To se bude muset zvetsit cely obyvak predpokladam do sirky
Odpovědět
Profilova fotka
@terkasofinka @ellessarka jsi moc sikovna... nedokazala by si mi to poupravit? Ja uvadim viz vis.
Odpovědět
Profilova fotka
@terkasofinka hmm je to zapeklité :) až si to nakreslíš pošli, marodím a představivost zamrzla včera na šifrovačce. Zítra voláš arch?
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 predpokladam,ze ano a uz se toho bojim
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?