Dům v zemi, jižní Morava - zkušenosti

Profilova fotka
Dobrý den, uvažujeme s manželem o tom, že náš vysněný dům bude dům v zemi. Jednopodlažní bungalov, který bude stát ve svahu, bude mít zelenou plochou střechu a prosklenou přední střechu. rozloha kolem 110-120m. žijeme na jižní moravě a máme dokonale orientovaný pozemek s přirozeným zlomem, před kterým dům bude stát. Nyní jsme ve fázi tvoření projektu. Chceme minimalistický, chytře řešený prostor, soláry, topit dřevem, rekuperaci, rádi bychom věděli, zda máte zkušenost, podobné plány nebo prostě nevíte o architektech, stavebních firmách nebo lidech, kteří se problematice věnují.
Odpovědět
Profilova fotka
na Slovensku to dělá například https://krtkodom.sk/
Odpovědět
Jelikož je pouze jedna strana že 4 s možností umístění oken, tak to nikdy podle mě nebude chytře řešený prostor...
Odpovědět
Profilova fotka
@iveta_89 je to řešení specifické, ale podle mně právě prostorově dokonalé. na přední slunečné straně jsou obytné pokoje a společný prostor, v zadních částech pak koupelny, technické místnosti,chodby, spíže, šatny....
Odpovědět
@spirulina líbí se mi to, ale bál bych se vlhkosti (teď ne, ale co za 20let bude vše fungovat jak má?). Viděl jsem takový dům naživo, bylo to Lko a fakt paráda.. Pokud se rozhodnete dejte pak fotky.
Odpovědět
Vypada to fakt dobře. Budu ráda když budete přidavat fotky a info :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jaroslav1987 ano, je to otázka dokonalé hydroizolace, precizně provedené.v americe se takové domy staví už desítky let, čili zkušenosti by už měly být. Otázka je, zda jsou vůbec v čechách firmy, které s tím mají zkušenosti a umí to udělat. domů. které mají třeba jednu stěnu přiléhající k zemi je taky hodně, staví se, fungují...
Odpovědět
Profilova fotka
@spirulina Myslím, že firmy to zvládnou. Základ je najít si kvalitního projektanta a nechat si udělat podrobnou prováděcí dokumentaci.
Odpovědět
@iveta_89 Můžou udělat světlíky, které osvětlí některé zadní místnosti svrchu.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?