Dvě velká okna v obýváku

Zdravím, zvažuji mít v obývacím pokoji dvě velká francouzská okna na vedlejších stranách pokoje, jakoby do tvaru "L" (viz foto z netu pro představu). Jen nevím, kam potom umístit tv a sedačku. A jestli ten kout nebude potom špatně využitelný a neudělat proto raději jedno z oken užší a vedle něj na zeď tv. Máte někdo pro inspiraci? Děkuji
Odpovědět
Sedacka musi byt oproti tym dvom oknam, aby bol krasny vyhlad von. Inak nema vyznam investovat do dvoch velkych drahych okien. Poslite skicu s rozmermi miestnosti a s umiestnenim okien. TV by mala byt umiestnena vedla jedneho z okien, aby slnko nesvietilo na TV a ani aby slnko Vas neoslnovalo, ked sa budete pozerat ma TV.
Odpovědět
Profilova fotka
my máme Hs 3,5m +fix 1,75m do elka. pak místo na sedačku a jedno užší okno. plánuji dát do volného prostoru kytku,palmu či nějaké čtecí křeslo s lampou případně. uvidíme co mě napadne :) Stínění budeme mít řešený venkovníma žaluziema.
Odpovědět
Jestli budete mit hezky vyhled, pak je hrich kupovat televizi.
Odpovědět
Jestli budete mit hezky vyhled, pak je hrich kupovat televizi.
Odpovědět
@jitamir Mně se nějak TV v obýváku nikdy nelíbila. Navíc člověk má starosti s tím, jak ji umístit. Proto budeme chtít do budoucna projekční plátno, to se dá instalovat nehledě na to, že na té zdi bude jen sklo. Takže jen takový tip.
Odpovědět
My máme prosklenou celou jednu část do L a sedačka je u okna a TV naproti na zdi , ta stejně běží jen večer tudíž ji světlo zvenku neovlivňuje. Výhled máme, ale stejně není čas přes den sedět a koukat do zahrady. Každopádně je skvělé mít větší část prosklenou a hodně světla. Nám to takto vyhovuje a neměnila bych. Fotku mohu kdyztak poslat do zprávy.
Odpovědět
My máme takto. Televize je na stěně po levé straně. Jsme spokojení.
Odpovědět
někde jsem četla, mám to uložené, že podle feng shui okna nemají být ani malá ani moc velká, okno by nemělo být větší než dveře do místnosti, může se rozdělit na více malých oken, pak se doporučuje vyhnout se francouzkým oknům, neplatí pro balkonové dveře
Odpovědět
A máte uz nějakou dispozici? Jsem architekt, klidne poradím.
Odpovědět
Dobrý den, děkuji všem za reakce. Posílám ještě dispozici pokoje. Přikládám také 3 varianty umístění oken a sedačky.Omluvte prosím kvalitu ručního náčrtu, snad to z toho jde poznat. Okna jsou v náčrtu modře. Přiložena je i fotka z netu, jak se mi to líbí asi nejvíce (odpovídá to nakreslené variantě 2).
Odpovědět
A toto je ta zmíněná varianta 2 z netu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@mitoma Dobrý den, mohu poprosit fotku pro inspiraci?
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?