Jak uspořádat velkou koupelnu?

Ahoj, plácáme se v projektu s velkou koupelnou - viz. obrázek. Má někdo podobnou koupelnu s částečně šikmým stropem? V koupelně chceme dvě umyvadla ( tak, jak je umístěno zatím jedno), sprcháč a vanu, WC tam nebude. Zatím mi to přijde bez nápadu. Díky!
Odpovědět
Schody otočené jinak, záchod samostatně (ve vikýři) 😉 Stále nechápu co vede lidi (s dostatkem prostoru) dávat záchod do koupelny (smrad).
Odpovědět
@wacko děkuji! WC bude taky samostatně - tohle byl nástřel od projektanta, který nechápal, proč na samostatném wc trváme 😅
Odpovědět
@evizna Jsou nějací divní ti projektanti 🙂 Na WC je v reálu jen jedno 2v1 bidet/wc na té šedé přizdívce a umyvadlo naproti dveřím, takto se to osvědčilo (i pro úklid). V koupelně, pokud budete mít ty umyvadla přilepené k té vedlejší místnosti, tak udělejte tu přizdívku a opravdu kvalitně udělejte zvukovou izolaci trubek k bateriím a odpadu, jinak to tam bude slyšet. Pokud se jedná o šatnu, tak až takový problém není.
Odpovědět
Profilova fotka
No pokud máš místo, tak bych uvažoval o walkin sprchovém koutu alespoň 90x180cm. Já navíc preferuji bez skla (čištění) a výška stačí tak 190-200cm (nešel jsem do stropu, ale mám 210cm a to je zbytečně moc). Možná bych počítal s místem na finskou saunu. U tebe vanu vedle okna, místo ní walkin a před ním místo zanechat pro potenciální saunu. Umyvadlo nechat, ale osobně nechápu mít potřebu na dvě umyvadla.
Odpovědět
@wacko za umyvadly bude šatna a za ní ložnice. Jsme si vědomi, že to bude muset být dobře odizolováno, aby se hluk nepřenášel @radim2015 když se někam celá rodina chystáme najednou, kolikrát se o stávající jedno umyvadlo pereme. Druhá koupelna bude sice v přízemí, ale počítáme s větším využitím v horní koupelně, tak ať máme možnost se poskládat i tam ( navíc máme 2 dcery, ty se budou moci čančat najednou 😉).
Odpovědět
@radim2015 Walkin: tvoří se v něm ale takové to teplé/vlhké mikro klima, v uzavřeném koutě je mi tepleji než bych si pustil sprchu ve vaně (obzvlášť v objemném prostoru velké koupelny). Třeba při rýmě/alergii je ta vysoká vlkhost dobrá na čištění dutin.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?