Jak vylepšit půdorys

8. srp 2022100

Je tady spousta šikovných lidiček, a tak doufám, že by mi někdo mohl poradit jak vylepšit půdorys. Největší problém je pro mě kuchyně, něco mi na ní nesedí. Pomůže mi někdo? Ještě světové strany - vchod je na východ.

• Jaky mate rozpocet?

• Kuchyňka je malá, ale pro mnohé to stačí.
    Mi se nelíbí ložnice/šatna/koupelna. Určitě bych uvažoval o přístupu do jedné koupelny s WC z terasy. Asi bych zrušil okno napravo a postel umístil na tuto stěnu, ať nejsou dveře za hlavou.
    Taky nevidím technickou a úložné prostory.

• To schodiště máte jen jako výlez na půdu? Pokud je to tak, tak zabere strašně moc prostoru. Nevidím, že by jste to měli na patro. Kuchyň mi taky přijde celkem malá.

• Sponzor fóra
  • @radim2015  děkuji za připomínky. Nyní mám kuchyň ještě menší, ale ráda bych o trochu větší, nejspíš ji zvětšit na úkor špajzu. Koupelna u loznice je tak divná z důvodu dveří na terasu, v původním plánu byla v ložnici postel otočení, tak jak píšete, ale manžel má jedinou podmínku a to koukat ráno z postele do zahrady. 🙂

• @candat  schodiště je do sklepa. Pozemek máme na mezi cca 1,7m výškově nad silnici. Takže barak bude částečně podsklepeny.

• @peyki  dík za vysvětlení.

• Malá kuchyň by nevadila, ale malá pracovní plocha vadí.

• @peyki  mě osobně vadí počet rohů a zákoutí v tom domě a špatné rozložení kuchyně, šatny i koupelny rodičů. Je to velký dům a více bych ho srovnala, trochu prohodila místnosti uprostřed a tím bych vytvořila větší šatnu a koupelnu rodičů s jiným vchodem, aby dveře nebyly hned u postele, kde se poté nevejde ani noční stoleček. Pokusila jsem se to nakreslit aby to dávalo smysl.
    - kuchyň bych zvětšila, klidně na úkor spíže (však budete mít sklep a když se vejde bude tu prostor i na spížovou skříň), dala bych zde na jednu stěnu podlouhlou sestavu (klidně bez okna, jen vysoké skříně) a před to doprostřed velkorysý ostrůvek, kde by mohl být dřez i varná deska
    - obývací část bych zarovnala víc s terasou (stěnou domu, která pokračuje k ložnici)
    - záchod dala hned k obýváku (aspoň ho návštěva hned najde, zde se smazalo umyvadlo, ale samozřejmě zde má být)
    - místo záchodu šatnu
    - vstup do ložnice přes šatnu a odtud taky do koupelny rodičů (mít tři dveře v ložnici není dobrý nápad)
    - koupelna rodičů je nyní o dost větší a má místo na krásnou walk-in sprchu (nebo se dá ještě zvětšit záchod u obývacího pokoje na úkor tohoto prostoru)
    - do obývacího pokoje bych dala posuvné skleněné dveře
    - do koupelny rodičů také posuvné dveře i mezi šatnou a ložnicí

Dům má krásné rozměry, dá se s tím ještě pohrát, hodně štěstí při stavbě.

• @peyki  Koukat ráno z postele u nás nehrozí. V ložnici máme trvale zadělané závěsy a mnohým to také vyhovuje.
    Z postele bude vidět pouze na terasu a to moc zahrada není.

• @artep1987  Jenom poznámka, vstup na toaletu naproti vchodu a u vstupu do obyváku je pro mě naprosto šílený.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat