Kde začít a jak postupovat při stavbě domečku?

5. dub 201630

Dobrý den, Chtěla jsem Vás zkušené a rozhodne znalejší než jme mi požadat o pomoc / radu. Jsme tímto vším naprosto nepolíbení a nevime kam se obrátit. Chtěli bychom si nechat postavit domeček ve Středočeském kraji a to konkrétněji jižní část ( Jílové -Týnec-atd) . U banky mame zjištěno ze nam bezproblemu půjči 3200000,- což je castka kterou nechceme vramci splatkovim možnostem překročit. První muj dotaz zní : 1. Jde se do toho vejít ? ( nejsme stavaři svépomocí neuděláme nic krome dokoncovacich praci jako uprava pouemku, vymalba a pod. nic )
2. JAK POSTUPOVAT ???? (ano prosim odpovezte jako naprostemu debilovi a lajkovi co jen vi ze chce bydlet a kolik ma MAXIMALNE penez) ....takze seženu pozeme se sítěmi -uz jsem pochopila že to je asi lepší. A vyberu si v nejakem katalogu domeček (mame predstavu tak bungalov zkratka 4+kk s technickou mistností) . A jak nebo co delat dál ?????? A jakym zpusobem funguje financování co se tyče pozemku a domu aby to bylo v jednom??????? jak postupovat krok po kroku od vyberu k nastehování?? 😞 ach jo mi v tom taaaak plaveme. Ale rekonstruovat stare fakt nechceme. A pak PROSÍM MOC NEZNATE NEKDO DOBROU A SPOLEHLIVOU STAVEBNÍ FIRMU PRÁVĚ VE STREDOCESKÉM KRAJI NEBO OKRES BENEŠOV ??????????
PS: krome toho co nam půjči banka opravdu nic nemame pouze na nějaké poplatky typu platba za vymerení pozemku a pod.

DEKUJI VŠEM ZA JAKOUKOLIV RADU

 • Rada na začátek - přestat psát 10 otazníků za sebou a využívat velkých písmen pokud možno tak, jak definuje pravopis. Možná i nějak strukturovat text (Odstavce), lépe se to dílo potom čte.

  K otázkám:
  1.Jde se do toho vejít? Ano jde - pokud je v ceně i pozemek, tak u stavby na klíč počítej spíše s menší velikostí domu.

  2. Jak postupovat?
  "Pět pé":
  1. Peníze (Zjistit vaše finanční možnosti a možnosti financování - dojdete do nějakého fin. centra a nastíníte vaši situaci - jaké máte úspory/majetek a jaká je vaše představa - tj. financování koupě a výstavby)
  2. Pozemek (Vybrat pozemek)
  3. Projekt (Navrhnout obydlí ve kterém budete bydlet (asi) delší dobu)
  4. Postavit (Oslovení stavebních firem/nebo svépomocí)
  5. Přestěhovat se

  K jednotlivým etapám najdeš určitě podrobné informace na webu.
  Hodně štěstí

 • V okolí Jílového stojí pozemky přes 1 mil. Kč, tj. na dům a vše kolem máte cca 2 mil. Kč. To vše kolem jsou sítě, plot, kuchyň atd., tam počítejte cca 300 tis. (a to se hodně krotím). Takže vám na stavbu zbývá 1,7 mil. Na stavbu na klíč myslím nereálné.
  Na začátku nějaké peníze mít musíte.. na projekt, na sítě (ČEZ např. 12 tis. za rezervaci příkonu), to jsou věci, na které vám banka většinou nepůjčí.

 • Nevím z kterého roku tento dotaz je, možná už máte postaveno)Ale nevím, proč by se nedal postavit bungalov za 1,7 mil., jak je psáno v předchozím příspěvku?Zadejte si na google-domky do milionu a objeví se vám domy a firmy.Dnes se dá stavět opravdu jen na klíč, protože jinak příjde během stavby člověk o nervy((Neskutečná buzerace od stavebního úřadu, byrokracie,neserióznost úředníků.Takže pečlivě vybírejte firmu a zadejte těm, co udělají i se stavební dokumentací atd.Prověřujte firmy na PC, srovnávejte, dívejte se na recenze...Přeji hodně štěstí a pevné nervy!

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Značka Ytong je Nejdůvěryhodnější značkou stavebního materiálu roku 2020
  Podívejte se do lepších časů z nového střešního okna VELUX
  Podle čeho vybírat schody na půdu
  Archiv článků od partnerů