Konečná specifikace RD NOVA 101

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj všem,chci se zeptat,zdali jste někdo měl negativní zkušenost při konečné specifikaci s RD RÝMAŘOVEM?My spolupracovali s p.Lašákem a za nás můžeme říci,že jsme velice zklamaní jeho přístupem a ochotou nám pomoci.Dokonce opomenul i na pár velmi důležitých informací,které nebyly zahrnuty ani ve smlouvě....Přemýšlíme co dál..... :-( Je zde někdo.kdo měl stejnou zkušenost a ev.poradíte nám,jak jste vyřešili tuto neochotu ze strany prodávajícího?Díky
Odpovědět
1
2
a jak to dopadlo?bydlíte vid?
Odpovědět
Profilova fotka
jo bydlíme, bylo to 12.12. a kdo ví, do kdy by to jejich trucování trvalo .... každopádně si oni tvrdě stojí za svém ..... bohužel i přesto jsme zklamaní z jednání , protože jsme jim udělali nemalý kšeft a oni dělají jako že je vše o.k. hold je to další zkušenost pro někoho :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 může se na něco zeptat?? impregnoval jste nějak schody?? my je máme dost poškrábaný, myslela jsem, že je to špína a umyje se to, ale ne .... tak přemýšlím co s tím :-( a to jsem po předání domu je oblepila, aby se při stěhování nezničili ....
Odpovědět
Profilova fotka
@atropos no taky dobrý.... :-| nene zatím ne... jen vysáváme a občas se setřou. Takž v tomto neporadím ...
Odpovědět
samá perlička...... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
bohužel, ono při tom předání je ukizeno "nahrubo" takže spoustu věcí se skryje, v první chvíli to vypadá jako špína a při mytí zjistíte ty vady a zničené věci, jako třeba uštíplá listela v koupelně atd. je to nad vanou, tak jsem tam při předání nelezla s tím, že to umyju .... ale neumyju :-( a ty zdi mě štvou taky pěkně .... na jaře budeme malovat celý dům, hrbolky atd se musí opravit a to jsem jim toho nechala v den předání hodně opravit, ale je to ještě horší, jak přes to přejeli barvou, tak jsou všude fleky .... no máme asi smůlu no :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@atropos asi blbá parta... :-| výmalba se přemaluje, ty dlaždičky jsou horší.... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@atropos Přesně jak píše @petrsv1000 schody vysávám, občas setřu, žádné další ošetření jsme s nimi nedělali, a to je už přes dva roky a vypadají pořád jako nové ;-) K tomu malování... Nechali vám trochu bílé barvy? Protože pokud fleky na stěnách přemalujete jinou bílou než jejich, budete tam mít fleky pořád, ona ta jejich totiž není úplně bílá zářící...No a je to všechno o lidech, my měli super partu, dokonce uklidili tak, že jsem skoro nemusela uklízet a mohli jsme se rovnou nastěhovat :-D
Odpovědět
Ahoj vratim se k te elektrice.Meli jste jejich elektrikare nebo Vam ty rozvody televizni.datove delal jiny dodavatel tedy jejich?Nedokazu stale pochopit.proc se k nasemu navrhu takto postavil?mohl preci rici.ano.to neni problem.i my jsme schopni Vam veskere kabely televizni.datove tahnout do obytnych mistnosti.Je to opravdu o lidech.
Odpovědět
Profilova fotka
@klapacandrea tv a datové rozvody si dělají sami, ostatní je přes externí firmy, nám stačilo říct co kde chci, zakreslil si to do plánu a bylo to ;-)
Odpovědět
@atropos muzes prosim napsat, ktera parta dum stavela. At ostatni vi, komu se vyhnout. Diky. P.S.: My budeme stavět na jaře v regionu Brno
Odpovědět
@klapacandrea Při KS jsme se domluvili jaké kabely televizní a datové a kam je chceme, kam a jak chceme zásuvky, vypínače. Vše se zakreslilo do plánů domu a bylo. 2. den stavby se objevil jejich elektrikář, kabely natahal, my jsme si to prohlédli a domluvili se, že to tak bude a bylo. My máme např. v kuchyni 14 zásuvek. Také se při KS divil, ale chtěli jsme je, máme je. Elektrikář je udělal, my řekli ano a bylo. Ještě se nás i ptal, jestli jsme si nerozmysleli nějaké změny. Pořád ale nerozumím tomu, co jste měli s elektrikou za problémy. My máme také kabelů plno - k čističce, k brance, k ovládání venkovních vrat a nic nebyl problém. Jeden kabel k rozvaděči a odtamtud vše ostatní. Do základovky jsme si nechali dát i rezervní chráničky, aby se případně dalo něco dodělat.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
barvu nám nechali tu co požívali, ale ty nerovnosti zbrousili nebo naopak sádrovali a přemalovali tou jejich barvou a fleky, jak kdyby jsme tu bydleli 10 let, ani nemluvim o flekách od silikonu na dlažbě atd. prostě hnus, strašně jsme se těšili, dali jsme do toho dost peněz, máme 101 atyp - zvětšenou, ještě zvětšenou garáž a zastřešené gar. stání .... vzhledem k tomu, že při předání nám odmontovali všechna světla, tak jsme nemohli pořádně vyzkoušet co a jak kde svítí, tak některé vypínače jsme museli nechat předělat od elektrikáře ( našeho )
Odpovědět
Profilova fotka
@atropos tak to muselo být nějaké rychlé předání když to bylo po tmě :-D ne vážně, my prošli pokoj po pokoji vše odzkoušeli na nedomalované věci jsem upozornil předem, takže nebyl problém, dům mi svítil celej při předání... @jitule23 také máme v kuchyni 15 zásuvek a stejně jich je málo... do teď toho lituju, že sem se nechal od Lašáka ukecat...
Odpovědět
Jak to tak ctu.tak si rikam.ze pro p.Lasaka byl asi problem prijmout nase navrhy elektriky.vse jsme meli od naseho elektrikare zakresleno do naseho projektu.mozna ze nesouhlasil s timto vypracovanym projektem.nevidim jiny duvod.mohl rici.ze I jejich elektrikari jsou schopni udelat nase navrhy.mozna byl problem I v tom.ze jsme v tom meli I zaroven zapracovany bezpecnostni system.opravdu nevim co si o tom myslet.ale dekuju za vase nazory
Odpovědět
Tak to se ti vubec nedivim ze jste zklamani.tolik penez a najit nedostatky.i na to si budem muset dat pozor.diky
Odpovědět
My mame v kuchyni 6 zasuvek.ted si me zaskocil ;-)
Odpovědět
@petrsv1000 No musím říci, že by se ještě nějaká další hodila, někdy je přetlak. @atropos To u vás musela být zajímavá předávka. My byli v domě denně, stavbyvedoucí hned řekl, že co se nám nebude líbit, ať řekneme hned, aby se nezdržovala předávka. Procházeli jsem všechny místnosti, vše kontrolovali, podotýkám také za světla. Je sice pravda, že pak si svoje žárovky, které tam měli vzali, ale manžel měl připravené naše a svítili jsme okamžitě. I úklid byl velmi dobrý, v podstatě jsme vše jen lehce přetřela, vyluxovala a stěhovali jsme se. Měli jste tedy nějakou lajdáckou partu.
Odpovědět
@klapacandrea šest považuji za velmi málo, po 4-leté zkušenosti.
Odpovědět
Myslis?vubec nevim proc bych mela vice?zkusis mi doporucit?krome varne konvice a kavovaru nic jineho v zasuvce mit nebudu diky za radu
Odpovědět
Samozrejme mluvim o zasuvkach v horni casti kuchyne.nemyslim zasuvky pro spotrebice.mizna jsem to spatne pochopila ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@klapacandrea nene pochopila si to dobře ;-) my tam máme: Konvice, topinkovač, toustovač, mixér, šlehač, kávovar, robot, nabíješka na mobil a tablet a příprava na pekárnu vše máme rádi po ruce :-D pak lednice, trouba, mikr.trouba, myčka, rezerva, tuším, že tam je 15 zásuvek.... jen v lince jich je 10 ;-)
Odpovědět
Tak dekuju ja zase radeji vse schovane pouze ten kavovar a konvice venku ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Naše konečná specifikace byla v červnu tohoto roku a za nás byl pan Lašák výborný. Určitě doporučujeme. Co jsem si přečetl tuto diskuzi, tak se mi zdá, že se lidem hlavně nelíbí, že chce prosadit své návrhy. To je pro mne ale OBROVSKÁ VÝHODA. Nejsem stavař a myslím si, že lidé z RD Rýmařov mají se svými projekty tolik zkušeností kolik nikdy nebudou mít ani všichni jejich klienti a jejich kamarádi dohromady. Když vidí blbost, tak ať to řekne. Já budu rád a vím, že jsem se vyvaroval nějakému nesmyslu nebo problému. No a že nechce dělat elektroinstalaci podle externího elektrikáře? Já bych mu nadával, když by to přešel a nic na to neřekl, ale to je asi úhel pohledu. :-D Závěr. Specifikace s panem Lašákem byla OK a vše se zvládlo bleskově, věcně a jasně.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
@atropos Dobrý den , jak Vám to dopadlo s poničenou zámkovkou?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 letech
My s ním máme mít s huzku zítra, tak jsme trochu rozhozeni. A nikdo nám na něho ne hce dát telefonní kontakt. Nechápu to....
Odpovědět
@vladimir20 Ani s nedivím. Po šesti letech? Kdoví jaké má číslo teď.
Odpovědět
@jozkakomosny Já jen nechápu, proč nám ho paní Černinova, která to celé s námi začínala, nehce dát. Co kdyby se cokoliv stalo, nemohli bychom zítra jet a jak mu dát vědět? A Černinova vvezme mobil cca ta 3 dny🤔
Odpovědět
@vladimir20 My to měli vše domluveno prostřednictvím obchodního zástupce, se kterým jsme podepisovali SoSB. Kdyby se cokoli dělo, měli jsme kontaktovat jeho. Ale pokud Vaše OZ zvedá telefony sporadicky - chápu Vaši nervozitu. Tel. kontakt na p. Lašáka jsme získali až po KS. (Termín jsme měli 05/2022). Teď se vše brzdí povolením a vyjádřeními. 🤦🏻‍♀️ Strašně se to vleče a my se už nemůžeme dočkat!! 😅
Odpovědět
@vladimir20 Bože! Tak Vy si opravdu myslíte, že se po šesti letech zeptáte na nějakou paní Černinovou a tady se dozvíte odpověď???
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?