Kontejnerové domy. Máte s tím někdo zkušenost?

5. srp 202219

Zdravím vás,
s manželem řešíme bydlení - domeček. A napadlo nás postavit si vysněný domeček z obytných kontejnerů. Máte s tím někdo zkušenosti? Bydlíte tak někdo?Nebo znáte někoho kdo se do toho pustil? Nebo o tom přemýšlí?
Budeme rádi za jakékoli rady a zkušenosti 🙂
Díky Hanka

• @hanysek91  také nad tím teď uvažujeme, nemáš nějaké info od založení diskuze? V ČR je to celkem "neprobádané" uzení...

• Mně se ty kontejnery moc líbí. Teď si to nechává stavět jedna moje kamarádka. A dokonce si to nechává stavět i Světlana Nálepková 😃

• @foogy  a kamarádka si to stavět nechává (přes firmu) nebo sama staví??
    A nechce se se přihlásit? já mám asi bambilion dotazů na někoho kdo to realizuje, jako všichni chtějí nebo chtěli ale moc lidí co to dotáhli do konce není 😃 😃

• Sponzor fóra
  • @barulina90  Nechává si to stavět od firmy Blokki. Napíšu Ti SZ

• Takhle křížem ty kontejnery musí být podepreny ocelovými nosníky a podle pořadu, odkud jsou ty realizace na fotkách to nakonec nebylo úplně nejlevnější řešení...

• Byli jste se někdy podívat v těchto domech ?
    Osobně říkám super jako start up bydlení ale pro rodinu mi to příjde stísněné. Nízké stropy atd.

• @hanysek91  nejakou dobu jsem se profesne zabyval modulovyma stavbama a musim rict, ze pro bydleni je to nesmysl. Pokud pozadujete nejaky slusny standard bydleni a nevali se vam zrovna na zahrade nekolik starych kontejneru k predelani, tak to bude v porovnani s drevostavbou vzdy drazsi reseni s kompromisy. Ocelovy ram to prodrazuje, modul omezuje v navrhu dispozice. To co dokazete v kontejneru, dokaze tesar v drevostavbe lepe. A za lepsi peniz.

• Ahojky, nemate nekdo zkusenosti z kontejnerovymi domy firmy Blokki?

• Ano, máme zkušenost. Co by vás konkrétně zajímalo?

• @foogy  
    Dobrý den,
    jaké má prosím kamarádka zkušenosti?
    Děkuji

• @freddys  
    Dobrý den, zajima by mě prosím vaše zkušenost s Blokki? I se samotným bydlenim v kontejneru? Bydlite v něm? Jak dlouho? Jak je to s vlhkostí v domě? A izolace? Zakladová deska? A firma sama je k doporučení od vás?

• Na prvni pohled jsou obrázky domů hezké, dokonce velikou inspiraci najdete treba v knihe Prefab Houses,,ale 🙂
    dokonce jedna ceskoslovenska komunita realizuje neco takoveho,,ale na Bali 🙂
    tady u nas,....je to uplna blbost.
    Zakladova deska sice nemá větší nároky, ale:
    1. manipupalce - jeřáby a náklaďák (pokud přístup k pozemku není ideální - problem)
    2. když koupíte nový konťák 40HC (dlouhý 12m, a vysoký 3m) cena zas není až tak příznivá a hlavně podlahu vytrháte a musíte nejak chytře a s omezením vyřešit skladbu podlahy RD. Získat světlou výšku v domě 2700mm - nereálne.
    3. Kontejner má výborné vlastnosti, ale pokud je vcelku. Vy ho staticky výrazne zeslabíte (okna, dveře, průchody) a statik nemá žádné info, takže to předimenzuje.

Každopádne, je toho hodně a když budete chtít, napište mi soukromou zprávu.
    A obecně řečeno - není to vhodný stavební prvek na kvalitní RD.

• Příspěvek byl smazán adminem, neboť nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.

• @sasalab  dobry den, mohu se zeptat zda jste se tedy pustili do staveni od Blokki? Uz je to nejaky cas co jste psala prispevek. S manzelem se nam tato varianta bydleni dost libi, ale mam dost otazek kolem bydleni. Uvazujeme o variante 4 kongejneru.Dekuji za info

• @panidlouha  my s nima staveli. To nechcete. Na dlouhe vypraveni, ale strucne: spatna kvalita, jeste horsi komunikace, zadna dokumentace. Pohledejte recenze ve fb skupinach Alternativni bydleni a Kontejnery a moderni kontejnerove bydleni

• Sponzor fóra
  • @panidlouha  @jutttkkaa  @sasalab  my s blokki staveli. To nechcete. Na dlouhe vypraveni, ale strucne: spatna kvalita, jeste horsi komunikace, zadna dokumentace. Pohledejte recenze ve fb skupinach Alternativni bydleni a Kontejnery a moderni kontejnerove bydleni. Nejsme jedini, co je zalujem.

• Za mne negativní zkušenost s realizací stavby Blokki 2.5A. Jsme 5 měsíců po smluvním termínu dodání a stále není dokončeno. Postrádají řízení kvality - ze smlouvy/zápisu se to prostě nedostává do realizace. A kvalita provedení je často pod úrovní očekávání. Zmatky, chybějící koordinace. Když jsem si dělal vloni rešerši, nenašel jsem žádné špatné reference na H3 Ateliér. Z několika jednání jsem pochopil, že na chod firmy má významný vliv pan Roman Stryk, což je osoba s dohledatelnou minulostí ve stavebnictví. Jinak kontejner samotný je fajn. Co by někomu mohlo vadit, podlaha se houpe, když sedíte na židli a někdo kolem vás projde, tak to jde cítit a vnitřní příčky jsou tenké - SDK, minerální vlna, SDK, takže zvuk se samozřejmě nese. Celkově, dobrý nápad, marketingově a obchodně dobře uchopený, který byl naprosto zruinován zákaznickou zkušeností při realizaci

• Přidávám se ke špatnému hodnocení firmy: Máme s ní zkušenost a opravdu otřesnou. Potvrzuji výše zmíněné: Špatná komunikace, nestíhání termínů, chaos na pracovišti, nekvalitní provedení z levných materiálů, v domě plíseň. Marketing a design mají skutečně vymyšlený dobře, při hledání před rokem jsem také nenašel žádné negativní recenze. Nechci zde z pochopitelných důvodů zabíhat do detailů, ale od této firmy skutečně ruce pryč.

• Dobrý den. Stačilo jste nakonec dům z kontejneru ? 😊

• Stavět v české kotlině rodinný dům pro normální bydlení z lodních kontejnerů je nesmysl. Možná tak na rekreaci, ale to je vše. Na propagačních obrázcích to vypadá ok, ale... Můj názor.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat