Názor na dizpozičný návrh

Dobrý deň, Máme skoro dokončený dispozičný návrh na drevostavbu bungalovu. Ocenili by sme pripomienky k veľkosti a rozloženiu izieb. Premýšľame nad umiestnením hlavnej terasy smerom z obývačky von od spacích častí, pričom prístup na terasu bude zo všetkých izieb vedúcich na záhradu (naznačené oranžovou farbou). Aké v tom vidíte výhody a nevýhody? Budeme radi za akékoľvek tipy a pripomienky. Ďakujem
Odpovědět
Také plánujeme přístup na terasu nejen z obýváku. Myslím že to bude fajn. Mě se váš návrh docela líbí. Je takový jednoduchý, ale to ničemu nevadí. Osobně bych nechtěla u ložnice mít dětské pokoje. A určitě bych ještě popřemýšlela o úložných prostorech v domě. Dále si myslím že není úplně nejlepší dát si před velké okno (či hs portal) jídelní stůl. To je škoda výhledu. Rozložení jídelny s obývakem bych nějak pozměnila. Nevím, možná posunula sedačku do rohu a krb s oknem taky posunula...Třeba tu bude mít někdo nějaký nápad.
Odpovědět
Máte velmi podobně řešený půdorys jako my. Otázkou je, zda si můžete dům dovolit ještě trochu roztáhnout do šířky, pak byste se mohli inspirovat. Pokud by Vás to zajímalo, tak mi klidně napište.
Odpovědět
Profilova fotka
Mi by se nelíbilo zádveří bez šatny, sklad bych rozšířil tak, aby byla využitelná i druhá stěna. Přidal bych šatnu/šatny. Jako problém bych viděl vstup do obýváku přes kuchyň s protažením se kolem jídelního stolu, který je navíc u okna. Sedačka je nahňácaná na linku a pokud budete z ní sledovat TV, tak její úhlopříčka by měla být dost nad 75".
Odpovědět
Profilova fotka
@matsem 1. Velikost domu : pokud můžete, protáhla bych cely dům o metr do šířky - vyšel by vám větší výstup z ložnice na terasu, mohl by se tím zvětšit i obývák s jídelnou. 2. Okna / dveře : za stávající situace se vám do pokojů nevejde HS portál - šířka 2m je na HST málo, řešili byste tedy nejspíš posuvkami / balkónovkami - zajděte do nějakého showroomu, ať vidíte rozdíly a rozměry v této šířce při otevření. V dětském pokoji (pokoj I.) mi připadá výstup na terasu nevhodný, když si představím, že se dítě učí do školy nebo jde dřív spát a ruší ho někdo z terasy, … nemá soukromí, když chce zároveň větrat atp. - tam bych dala jen okno na stranu, kde je postel. V obýváku budete řešit to samé - velký portál OK, ten u sedací soupravy bych zvětšila na 2,4m, ať můžete mít HS portál. Okno v pokoji II. bych posunula na prostředek zdi tak, abyste měli od vnitřní příčky vždy alespoň 65cm na umístění skříně, ať je rozmístění nábytku vždy možné více způsoby. 3. Koupelny : popřemýšlejte nad využitím dvou koupelen, zda by nebylo praktičtější mít jednu hlavní koupelnu a pak už jen sólo WC s umyvadlem, tím by se vám například mohl uvolnit prostor pro větší sklad, jelikož nemáte v domě moc úložného prostoru (tj. sklad zvětšit na úkor druhé koupelny), jak často se potřebuje více členů rodiny zároveň v jeden čas koupat / sprchovat? 4. Zádveří : věc názoru, já bych oddělila dveřmi 5. Obývací pokoj a kuchyně : krb bych posunula doprava do rohu, tím pádem ten menší portál posunout víc vlevo doprostřed zdi. Sedačku posunout nahoru a mezi ní a kuchyňskou linku přesunout jídelní stůl - tím se uvolní výstup na terasu. Případně linku do L s ostrůvkem a jídelní stůl v návaznosti na něj, ale nedávat ho před portál ani doprostřed místnosti. Určitě pomůžou v nějakém kuchyňském studiu 🙂 Snad se budou rady hodit, držím palce.
Odpovědět
Chybi mi satna u zadveri. Chvalim dve plnohodnotne koupelny, nechybimi samostatne WC. Libi se mi vyhled od jidelniho stolu. Nedokazala bych spat v pokoji s dvermi ven do zahrady. Parapetni zed mi pocitove tvori lepsi barieru.
Odpovědět
Ďakujeme všetkým za super postrehy. Čo sa týka veľkosti domu, tak aktuálne sme na maxime toho čo nám financie dovolia. Najviac práve riešime obývačku, pretože krb nám dosť zamával v možnostiach čo sa rozloženia nábytku týka -- musí byť vraj totiž umiestnený pod najvyšším bodom strechy kvôli komínu. Strechu budeme mať sedlovú, takže jedna možnosť je ho umiestniť tam kde je aktuálne nakreslený, alebo sa dá umiestniť do pravého spodného rohu miestnosti, kde sme ho ale nechceli mať kvôli tomu že má mať skôr dekoratívnu funkciu. Proste sa nechceme dívať na oheň z gauča cez celú izbu.
Odpovědět
@calumka A odkud jinud by clovek vic ocenil vyhled nez pri sezeni u jidelniho stolu?
Odpovědět
@matsem @matsem Ja bych i u druheho detskeho pokoje umistila okno na stejnou stenu a nedelala ten vylez na terasu. Az tam budou dospeli sedet, muze to spici dite zbytecne rusit. A asi bych chtela alespon jedno wc samostatne. Nejak mi nesedi ten jidelni stul tak naplacly u okna.
Odpovědět
@bayt ok asi věc názoru a také o způsobu žití. Mě osobně by to nevyhovovalo. Jídelní stůl využíváme fakt minimálně.
Odpovědět
@calumka Jasne, tak pak ciste ze zvedavosti, kde byste mela vyhled? Ze sedacky je taky fajn, ale vetsinou ji clovek nejvic vyuziva na TV, ne na hledeni z okna 🙂
Odpovědět
@bayt Tak otázka, kdy člověk jenom tak sedí a hledí z okna 😁. Jak jsem nad tím teďka tak přemýšlela, tak mě by asi vadilo že je část okna právě schováno za tím stolem. Mám ráda velká okna, dodávají místnosti jedinečný dojem a když uvedu příklad na výše uvedeném projektu (pokud by tam ten stůl nebyl), tak mě stačí když se kouknu třeba u vaření z kuchyně a mám výhled třeba do té zahrady. Nic mi ve výhledu nebrání. Na mě pak ta místnosti působí úplně jinak. Tim nechci říct že bych dala stůl někam do temného rohu, jen bych mu obětovala menší okno. Ale jak říkám mi tam moc nesedame. 😉
Odpovědět
@calumka To jo, mne taky prijde ten stul divne prilepeny na sklo.
Odpovědět
Článek se načítá
Hodně názorů zaznělo, já se vyjádřím jen k tomu krbu pod nejvyšším bodem střechy. Ano, v ideálním světě tam má být aby moc nečouhal nad střechou a snadno se čistil. Ale reálný svět často neumožňuje a komín se může dát prakticky kamkoli. Klidně i k okraji střechy. Jen ke pak trochu vyšší nad střechou a možná nepůjde čistit zhora a bude se muset čistit přes dvířka zespodu. Ale to je tak vše. Takže jestli chcete krb v rohu, prostě si ho prosaďte a hotovo. Vy tam budete žít, ne ta realizační firma. Ta vám vaše přání musí umožnit. My ho také kvůli dispozici museli dát k obvodové stěně a bude nám koukat cca 2,5 metru nad střechu. No a co, my jsme spokojení... 😊
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?