názor na RD

28. kvě 202090

Dobrý den,
prosím Vás o názor na půdorys a exteriér domu. Kam byste umístili pračku, která je aktuálně na chodbě v místnosti, která se mi vůbec nelíbí. Vstup z jihu.

Děkuji za všechny rady a připomínky. 🙂

 • Do koupelny. Posunout umyvadla, nebo jedno zrušit.

 • @luciejurickovaa  tam je komin, pracka a susicka, nebo pracka a bojler? Asi by mi vadilo mit prikladani (bordel) u pracky (ciste pradlo). Asi bych dala bocni prikladani a nechala tam pracku a susicku (klidne na sebe) nebo bojler, nevim, co tam je. Mistnost by mohla byt uzsi (dvere soupacky) a nezasahovala by tolik do chodby. Nicmene se mi ta chodba zda zbytecne siroka. Myslim, ze max130 cm je dostacujici a dala bych vetsi pokoje. Coz kdyby se ta technicka zuzila, tak by slo.

 • @cankikris  Já bych řekla, že je to jen komín, ale nevím jistě. Krb chci posunout více do obývací části. Pokoj můžu zvětšit na úkor předsíně(to se mi moc nezamlouvá). Přikláním se k variantě pračku dát do koupelny. Ještě mě napadlo, dát na chodbu vestavěné skříně, kde bych umístila pračku sušičku vysavač atd. Skřín by mohla být hlubší, takže by se zmenšila i chodba. Nevím jaký to bude dělat hluk..

 • Sponzor fóra
 • Projekt pěkný, ale nedostatkem je 2,35 m široká chodba na úkor technické místnosti.Máme 1,3 m širokou a je tak široká, že tam dáme ještě komodu.Já bych prodloužila technickou o 1 m a dala bojler a kotel podél stěny a pračku se sušičkou na sebe. Nevidím špajzku, ani že by se vám vešly regály do technické. Určitě budete mít spoustu prostoru ve sklepě,ale to je daleko. Váš projekt je velkorysý, ale dořešila bych technickou.

 • Několik postřehů - šatna v ložnici je špatně, na šířku přidej alespoň na 190cm a je tam možnost ji trošku zkrátit z 350 do min. 300. Technickou místnost bych umístil doprava ke koupelně a nechal chodbu širokou tak 120cm, ale bez záhybů. V jídelně nebude prostor kolem židlí u stolu zato u sedačky bude nevyužitá pravá strana. Já bych prostor haly zúžil a prodloužil tak na 11m, aby se stůl vešel mezi obyvák a kuchyň.

 • Exteriér za mě v pohodě
  V půdorysu
  Wc nalepene na ložnici
  Šatna úzká a hlavně by se mi nechtělo procházet kvůli oblečení přes chodbu a ještě celou ložnici ( ale třeba takové to domácí oblečení budete mít ještě jinde)
  Technická opravdu malá, kam dáte všechny úklidové prostředky, vysavač, mop? Chtěla bych to mít při ruce. Takže asi opravdu do té vestavky v chodbě.
  K TV mi to taky od sedačky přijde dost daleko.

  Snažila bych se to ještě vyladit, ale jinak se mi líbí jednoduchost.

 • @luciejurickovaa  Mně to přijde fajn, asi bych zvažovala zvětšit ta okna v obejváku, která jsou na východní stranu. WC bych umístila jinak, otočit o 90 stupňů a "za něj" do koupelny situovat třeba sprcháč. TM se trochu zvláštně obíhá a zužuje chodbu, ta je ale obecne moc siroka.

  Pracku a susku do skrine na chodbe.

 • Jo a nejak bych si pohrala s obyvakem. Takhle mate stul zbytecne nahnacany na ostruvek. Treba ostruvek otocit o 90 stupnu a stul k nemu prirazit kratsi stranou.

 • Souhlasím s návrhem jak popsala bayt, takhle by to podle mého bylo nejlepší. Ale za mě bych obývák nechal jak je, přijde mi to takhle fajn.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat