Názory na bungalov 5+1+2G

Zobraz úvodní příspěvek
Mám za to, že jsem dospěl už ke 100% spokojenosti, takže se ptám ostatních, co si o tom myslíte?
Odpovědět
Všem děkuji za chválu, to jsem ani nečekal. Když budete mít někdo zájem, poskytnu obrázky včetně rozměrů. Zatím stále dolaďujeme, každý den něco. Vždy přijde geniální myšlenka a je potřeba půlku překreslit, posunout apod. Nyní kreslím 3D, abych si ujasnil dveře, okna a dalších detaily. Až budu spokojen, vrátím se do 2D a předáme k projekci. @majkylove už jsem načetl hromadu norem, takže na věci, které jsem byl upozorněn nebo jsem je našel, tak jsou v pořádku Pro ochutnávku posílám obrázek.
Odpovědět
Dobrý den, můžu se zeptat v čem kreslíte to 3D? Jinak moc zdařilý projekt.
Odpovědět
Profilova fotka
Za mě dobrý, přesně takhle máme dveře z ložnice do koupelny, hned za dveřmi záchod a naproti umyvadlo, po pravé ruce ze sprchace žebřík a ergonomicky a uživatelsky jsme spokojeni. Takové okno nad postelí dá hodně světla. Za mě super. Nevím čím budete topit a co vše v technické bude, ale ta mi přijde taky hodně malá, naše má přes 7m2 a to máme ještě prádelnu zvlášť. Ten kumbal mi přijde taky pidi, jen kolik vezmou dveře.. Ale jinak hezké, už takové zase učesanější, sice by neodpovídal naším požadavkům, ale líbí se mi. ;-)
Odpovědět
@andik.cz topení by mělo být podlahové elektrické, nepotřebuje to žádné zázemí, VZT bude v garáži, v technické tedy jen pračka a bojler.. ale už mám zase jinou verzi, kde jsem opravil chyby chodby, které jsou vidět právě ve 3D, ve 2D si je člověk neuvědomí a technická už je o něco větší, i když to není potřeba
Odpovědět
@andik.cz máte levé nebo pravé do malé koupelny? tak jako to mám já? otevřu a vidím záchod nebo na opačně?
Odpovědět
@jejeku SketchUP
Odpovědět
Profilova fotka
@cybermole ji tak to nepotřebujete větší TM. My máme právě vše tam. Dveře máme opačně, protože využíváme jako koupelnu a ne jako záchod, ten je tam jako záložní a hlavně z důvodu terasy, aby bylo hned u ní. Jinak na WC chodíme jinam. Naproti jsou umyvadla, takže aby byla vidět ta, ale vy tam plánujete skříň, takže u vás bych to nechala jak to máš navržené.
Odpovědět
Pro dnešek stačí :)
Odpovědět
@cybermole ja ten program zlousel, ale nejak jsme si nerozumneli 😞 Jinak to mate super. Mohl bych poprosit ve 2D okotovanou tu satnu? Diky
Odpovědět
@josephporta šatna je obdelník - 185x375, vstup 175, hloubka skříní je 60, tam toho není zrovna moc na kotování :)
Odpovědět
Dik, takhle to staci 😉
Odpovědět
@cybermole Tak jsem to pročet aje to fajn. Taky bych rád z koupelny dveře, ale musíme stavět na hranici, tak tam nebude ani okno. Měl bych dvě poznámky. Osobně bych dal dveře (nebo zašupovačky) na chodbu. do míst kde by se spojila zeď u TM a zeď naproti mezi ložnicí a pokojem. My to tak budeme mít taky. Jde o to, že pokud budete mít návštěvu a půjde na záchod, tak nemusí vidět co děcka vyvádí, nebo kdo jde z druhé koupelny. Oddělíte tak obytný a společný prostor. Doufám, že jsem to napsal srozumitelně :-D https://static.4nets.sk/photo/26/8342... A ty dveře do koupelky u ložnice bych otočil. Pokud někdo otevře dveře, tak ať hned nevidí že tam někdo sedí. Znám lidi co se neradi zamykají, nebo děti to mají zakázaný.
Odpovědět
Článek se načítá
@josephporta Šoupačky budou akorát z obýváku/kuchyně. Domu si zvu většinou lidi, u kterých mi nevadí, když půjdou kamkoliv :) Malá koupelna vyřešena viz. obrázek.
Odpovědět
@cybermole Takhle bude jen otazkou času, kdy klika sprcháč vysklí. S dětičkama tomu dávám den, maximálně dva :-D . Já bych dal otvírání do chodby, už jen kvůli motání se v malém prostoru s berlema, nedej bože na invalidním vozíku.
Odpovědět
Profilova fotka
V tomto náhledu bych prohodila ten sprcháč a záchod. Ať už kvůli té klice a za druhé kvůli sušáku na ručníky. Když to bude prohozené, po otevření sprchy jen šáhneš a máš ručník.
Odpovědět
Profilova fotka
@cybermole jak velka je mala koupelna????
Odpovědět
@kofejn @nobondgirl to lze řešit zarážkou na dveře, když je sprcháč na druhé straně, tak ho nelze otevírat klikou od zdi, ale musí se od záchodu .. takže ručníky jsou ještě dále, člověk by musel vylézt a šáhnout za prchové dvířka @terkasofinka 200x215
Odpovědět
Zvětšena koupelna o 20 cm (ukradeno z šatny). Celý den se hrabu ve 3D, nedokážu si představit, že bych se spokojil s 2D návrhem a pak se při stavbě divil. Vylezlo z toho tolik věcí, že polovina dispozic je jinak.
Odpovědět
@cybermole A co takhle udělat vstup do "malé koupelny přes šatnu a byla by to "rodičovská" koupelna. ;-) . Jinak do sprcháče bych dala půlené dveře-lítačky, aby nezabírali tolik místa, nebo posuv-ale ten se hůře udržuje.
Odpovědět
@bamak druhá koupelna slouží jako primární záchod, takže přístupnost z chodby je důležitá, přesné dispozice budou stejně záviset na tom, co se nám bude líbit :) jedna věc je si to nakreslil, druhá to sehnat :)
Odpovědět
Profilova fotka
zatim jsem jen pzorovatel a koukala se....ja si porad nemuzu pomoct-ta chodba mi prijde stale krkolona... ja mam rada jednoduchost-ciste linie... satna je krasna😍,ale uprimne hrozne mi vad ta koupelna,ktera nen pristupna z loznice. Vidim,ze pisete,ze ma primarne slouzit jako toaleta,ale prijde mi to hrozna skoda. Navic ja bych proste uvitala uplne samostne wc.
Odpovědět
@terkasofinka Děkujeme ta pochvalu :) s chodbou toho už moc nezmůžeme, ale oproti původnímu návrhu si myslím, že je fajn :) dveře do koupelny nám takto vyhovují, je to hned u ložnice, kdyby byl vstup z ložnice, cesta tam by vyšla na stejno :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mata_radek urcite:-) je to hlavne o vas... napsalo to zde spoustu lidi....kazdy mame jine priority... 100 lidi 100 chuti. Ja sama sem si zde prosla ocistkou kritiky :-D ve finale mi to hrozne pomohlo...zamyslela sem se nad vsim a vysel mi pudorys,kde jsem musela udelat kopromis. Neni to idealni,ale ve finale jsem si na vse odpovedela proc takhle ano a jsem spokojena. Druha vec jei otazka penez... vetsina rekne-chtelo mi to o 2m2 vic a pak z toho je 20m2 a o dalsich 300 tis vic :-D ,takze me se vas dum libi moc...neco bych zmenila napr. zachod koupelnu jen pro rodice a tu chodbu,ale pokud vam se to libi neni vubec proc se o tom bavit dal:-) preju hodne stesticka x-)
Odpovědět
@mata_radek na to, že nemáte vstup do koupelny rovnou z ložnice a my vám to radili si vzpomenete za pár let, až u vás budou přespávat kamarádi/přítelové/přítelkyně dětí a vy najednou zjistíte, že se musíte obléct, než vyběhnete po ránu z postele na záchod. :-D (jo, máme teď v bytě koupelnu s dveřmi přímo z ložnice a člověk si rychle zvykne)
Odpovědět
@cybermole Nemám rád zarážky na zemi, zničí se podlaha a furt to překáží. To radši lepím na zeď doraz proti klice (Kupoval jsem v OBI https://www.obi.cz/dverni-zarazky/obi... ). Já bych otvíral všechny dveře do chodby (stejně je to "hluchý" prostor), nemusí se pak tak řešit zařízení pokojů. Ale chápů, že chodbu máte užší. A koukám, že v další verzi už máte koupelnu zase upravenou a ta mi přijde lepší.
Odpovědět
Díky všem za názory, raději si vyslechnu teď kritiku, aby se nám po zbytek života bydlelo, co nejlépe. Na dveřích do koupelny už pracuji :)
Odpovědět
@omcamauta @terkasofinka máte naprostou pravdu, nyní uvažujeme jako dva samotní lidé, kde nás nikdo, kromě kočky, neruší a neokukuje :-D
Odpovědět
@omcamauta @terkasofinka tak snad vyřešeno :)
Odpovědět
Profilova fotka
hlavně nezapominat zavirat dvere z chodby,ale pro me lepsi kompromis nez kdyby se muselo do koupelny chodit pres chodbu....takze za me mnohem lepsi a urcite to ocenite i vy:-)
Odpovědět
@cybermole nějak v té ložnici nevidno ten toaletní "rozvodový" stolek se zrcadlem :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?