Názory na půdorys (studii) přízemního 5+1

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím. Prosím o názory na náš půdorys. Nám se zdá téměř dokonalý, protože jsme ho vymýšleli v kooperaci s projektantem a z našich požadavků jsme nechtěli ustupovat. Ale vzhledem k tomu, že nemáme vzdělání ve stavebním oboru, v některých věcech jsme se přesvědčit nechali, ale musel to podložit pádnými argumenty. Díky tomu si myslím, že můžeme mít klapky na očích a vidět jen to pozitivní. Chtěl bych proto i nezaujatý názor. Jedná se o přízemní dům bez podsklepení o rozměrech cca 16x10 metrů. Vstup ze severní strany, kuchyň s obývákem a dětské pokoje orientovány téměř přesně na jih (možná mírná odchylka k jiho-východu). Obývaný by měl být dvěma dospělými a třemi dětmi. Vjezd na pozemek kolem severní strany domu. Dům by měl mít sedlovou střechu a postavený by měl být z VPC tl. 175 mm na obvodové stěny a 115 mm na příčky. Kuchyň s obývákem je navržená tak, aby se na poloviční příčku mezi kuchyní a obývákem daly v případě potřeby přidělat posuvné dveře, které zajistí oddělení obýváku od kuchyně. Toto je jeden z kompromisů, oddělení kuchyně a obýváku jsme měli jako pevný požadavek, ale všichni nás od toho odrazovali, vymysleli jsme proto tuto možnost, aby se dalo oddělit v budoucnu, pokud bude opravdu potřeba. Chceme určitě dva záchody, nakonec se nepodařilo udělat oba samostatné. Chceme relativně velký sprchový kout a malou vanu. Nechci, aby koupelna (nebo záchod) sousedila s pokojem kvůli hluku rozvodů vody ve stěnách. Proto je mezi koupelnou a ložnicí šatna, která bude sloužit pro uložení sezóních věcí a podobně (aktuálně nošené oblečení bude ve skříních v pokojích). Technická místnost (v severo-západní části domu) je rozdělená příčkou na "špinavou a čistou část". Čistá by měla obsahovat pračku, sušičku, vzduchotechniku, boiler a další podobná zařízení. Špinavá je připravená pro kotel na dřevo, od kterého ale teď ve svých úvahách upouštím a uvažuji o krbu se zadním přikládáním (právě z této špinavé části). Pozn: Okna jsou jen tak rozházená, plno jich chybí, nad tím terpve uvažujeme. Po celé jižní straně domu by měla být terasa se vstupem z kuchyně/obýváku a případně ze západní strany zvenku ze zahrady. Pozemek je svažitý směrem k jihu, takže terasa bude tak 1m nad úrovni terénu. Díky.
Odpovědět
1
2
@casmaria Já mám strach, aby tam toho místa nebylo málo, kdyby to byl jen ostrůvek. Myslím pracovní plochy. Protože v tom levém horním rohu kuchyně by měla být lednice, pak stejně vysoká skříň s troubou a mikrovlnkou, kousek pracovní plochy a dřez. vedle dřezu by měla být pracovní plocha a pak sporák. Možná by velikost L ostrůvku mohla být menší, než mám zakresleno, ale ne o moc.
Odpovědět
Také trošku přispěji, ale jen drobnou poznámkou nad komentáři: kuchyně do U nemá žádný větší význam, rohy se nedají smysluplně využít, navíc řešení rohových skříněk je neúměrně drahé(prodraží kuchyni o 20tis.) a stejně to jaksi pořád není ono. Dvě řady nebo jedna řada a ostrůvek je podle mě ideální řešení nebo plus ještě jedna stěna na spotřebiče. Každému se nemusí libit, ale na základě zkušeností to tak vidím.. jinak co se týče Wc, tak bych ten druhý dal radeji do TM než do koupelny...
Odpovědět
Profilova fotka
Mám kuchyň do L + ostrůvek, rozměr "elka" je cca 2,5 x 4,4 m, ostrůvek je 120x60. Celou kratší stranu tvoří vysoké skříně (tzn.zde žádná pracovní plocha) a pracovní plochy na delší straně + ostrůvku je habaděj. Mrkni do alba, kuchyň tu mám vyfocenou. Myslím že L+rovný ostrůvek (třeba 150-180, podle toho, co se vejde) bude opravdu dostatečné ;-)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?