Posouzení projektu

Dobrý den, ráda bych, abyste posoudili projekt rd. Je to pouze hrubý nákres. Chtěli bychom vytápění krbem se zadním přikládáním, proto TM u obýváku. Pokoj 1 bych posunula ke kuchyni, vedle pokoj 2, směrem na východ wc, koupelna a prádelna. Jak moc by se to prodrazilo, když by TM zůstala tam, kde je? Dekuji za odpověď.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, zkuste se ještě zamyslet nad uspořádáním a dispozicí pokojů. Zkuste si vložit do pokojů nábytek podle reálných rozměrů. Pak se vám ten pohled zase trochu změní. Pošlete potom návrh i s kótami. Osobně bych víc oddělila spací část od kuchyně - nedávala bych dveře do kuchyně naproti dětským pokojům, nedělala bych ten odskok zdi vprostředku obýváku. Šatna, kam se za dveře nevejde 60 cm široká šatní skříň taky asi není to, co si představujete. Jaké máte podmínky na zastavěnou plochu? Technická místnost na sever mi přijde v pořádku, jen je třeba přemýšlet, co v ní chcete mít - třeba dát do ní úklidové prostředky, pro které budu chodit z kuchyně přes celý dům taky není praktické. Budete mít tepelné čerpadlo ? Kam ho zvenku plánujete umístit? Ty technické místnosti tam máte sice dost velké, ale důležitější je, aby plnili účel. Třeba nějaký sklad potravin plánujete kde? 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@malemi Takto poupravit by se vám to třeba líbilo? 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@simona_sterlyova To se mi zdá lepší. Sice tam vidím pro mě "špatné" věci, ale to je individuální. Například šířka chodby 150 je zbytečná, vzdálenost krbu s TV je příliš, taneční parket uprostřed obýváku je zbytečný, v koupelně bych to přerovnal tak, aby vešel walkin sprchový kout (nejlépe bez skla) a zrušit WC u hlavy ložnice, samostatné WC nemá umyvadlo ani pisoár a je těžce přístupné z venku, okno v pokoji na terasu bych nechtěl, průchod do obytní haly přes kuchyň a další drobné individuální věci.
Odpovědět
@simona_sterlyova Jen bych vymenila loznici s koupelnou, jinak je to super.
Odpovědět
Profilova fotka
Ale jim na tu ložnici navazuje šatna a koupelna.
Odpovědět
Profilova fotka
Malovala bych dál, jako na začátek dobrý, ale ještě tak 50 verzí a bude to ono.
Odpovědět
Profilova fotka
@maty56 Taky si myslím 😄 možná i víc 😅 Na náš dům jich mám možná fakt přes 50 😅 . Hlavně by se měl tazatel zamyslet, co chce a co využije. @radim2015 🙂 Osobně mi taky prostory přijdou velké, ale někdo si to tak přeje - vycházela jsem z jejich úvodního návrhu .
Odpovědět
Hezký den všem. Děkuji. Co se týče pokojů, tak po zvážení bych u terasy žádný nechtěla. Do technické bych chtěla přístup i zvenčí. A obývák prostornější. Ten "odskok" ve zdi by sloužil jako úložný prostor...
Odpovědět
@pyramis Vsak vchod by byl pres loznici. Pri nejhorsim by se posunula zed mezi zadverim a chodbou. Slo mi o to, ze koupelny by byly vedle sebe a loznice by nemela stenu sousedici s koupelnou. Z koupelny jde hluk.
Odpovědět
@simona_sterlyova Mě se líbí jak tady "plodně" řešíte dispozici bez znalostí orientace, terénu, pozemku, potřeb rodiny, legislativy....stejně to MUSÍ skončit u projektanta, který to bere jako orientační představu, která se velmi často musí znova překonat zdůvodu výše uvedeného.
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc Nikdo přece neřekl, že to nemusí skončit u projektanta 😄. Každý si asi chceme ujasnit svoje představy než jdeme na schůzku s projektantem a myslím, že přesně o tohle tady šlo. Pozemek i orientaci vidím v první příloze tazatele, na podmínku zastavěné plochy i na potřeby rodiny jsem se ptala výše 😊.
Odpovědět
@panlorenc Vsak to je jen orientacni predstava. Pro projektanta prekreslovace, ktery to ma na salamu.
Odpovědět
Článek se načítá
@puhelin @Simona Sterlyová Jo, ale proč tady řešit teda takovy detaily když je to jen pro představu. Tady resite stylem trochu posunout příčku, trochu zvětšit toto atd...to je prostě plýtvání časem. Projektant to na salámu z principu ani nemůže mít,když to bude jeho vizitka.
Odpovědět
@panlorenc Znam jich dost takovych, co prekresli cokoliv, vezmou penize a neresi.
Odpovědět
@puhelin Taky jsem se setkal, ale beru, že je to menší vzorek meloucharu, který je v každé profesi zastoupen. Ale určitě bych to nebral jako normu a po referencich si každý udělá jasno.
Odpovědět
@panlorenc Jenze ti jsou praveze dost vyhledavani kvuli cene. Prekresli to pro povoleni, dozor odmitnou delat, tak vic neresi. Kdovi, jak jsou na tom s legalnim softwarem... A pak se tu stavebnici ptaji na detaily a vy je odkazete na provadecku 🙂
Odpovědět
@puhelin No proto všude hlásám osvětu "prováděčku a dozor" ale je to marný, je to marný, je to marný, protože těch českých "stavitelů" co mají míň rozumu ještě méně peněz je pořád hodně a přibývají 😄
Odpovědět
@panlorenc Ted uz to jen vina stavebniku, bohuzel, neni.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?