Postřehy k upravenému projektu Roma 5+kk

Zdravím, poměrně dost jsme si upravili projekt Roma od Gservisu (https://www.gservis.cz/projekty-rodin...) a budeme moc rádi za vaše postřehy a připomínky k dispozici. 😉
Odpovědět
@prometheuscz mám to v principu stejné, jen dětské pokoje v patře a dole garáž, takže jen pár věcí. Z předsíně mám vstup rovnou do spíže, abych nechodil s nákupy okolo, skříň na druhé straně. Z šatny mám ještě vstup do koupelny, někdo říká, že to není dobře, ale já ráno nepůjdu skrz 2 dveře do koupelny (noc), pak zpět do šatny a ven opět přes ložnici, ale vaše rutina je třeba jiná🙂. Obývák s kuchyní mám velikostně stejný, ale je delší, užší a poskládán za sebe, linka, ostrůvek, jídelní stůl, sedačka, stolek a televize, nelíbil se mi velký prostor mezi sedačkou a televizí. Technickou mám vedle koupelny, v TK je přívod vody a akumulačka, aby byla teplá voda hned, vedu delší rozvod do kuchyně a wc. Ale mám jiný koncept, pokoje v patře a 2. koupelnu nad k1 a tk.
Odpovědět
Profilova fotka
Postřehy: - šatna u ložnice je úzká a nevejdou se skříně naproti, což je zbytečné plýtvání místem. Ten druhý vchod do koupelny stojí za úvahu, i když nemám rád dvoje dveře v koupelně , to už je lepší troje v šatně. - jedna koupelna by u nás byl problém. - dveře bych obecně neumisťoval ke stěnám, pokud to je možné. - vstupní dveře otevírané ven jsem ještě neviděl. - nepohodlné WC pro přístup z terasy. - kuchyň bych nechal L s delším ostrůvkem, který by zároveň trošku kryl pohled od vstupu a na něj dal mycí a varné centrum. - dveře do obýváku bych dal skleněné s nějakým obrázkem posuvné po stěně. - jídelní okno bych zvětšil. - Sezení v obýváku bych posunul nahoru a za něj dal "něco". - Špíz se napichuje a používá se nad ohněm. - nevidím zastřešení terasy, ani vstupu a parkovacího stání, ale pokud bude u kuchyně, tak bude krásně velké.
Odpovědět
@prometheuscz Dobrý den, Vas projekt je za mě moc povedený, budeme stavět podobnou velikost domu. Chtěla bych se však zeptat, jestli už máte nějaký odhad na kolik takhle velký domeček vyjde?
Odpovědět
Dobrý den, děkujeme moc za podněty, návrh jsme ještě lehce upravili. - zajímavý nápad se vstupem do spíže, nepochybně by to bylo praktické, jen by pak v ní bylo méně úložného prostoru tak jsme nechali původní návrh - o tom vstupu do koupelny ze šatny jsme také uvažovali, ale zase nám přišlo nešikovné muset vždy v koupelně zamykat oboje dveře. 🙂 Maličko jsme tedy místo toho šatnu rozšířili, aby bylo možné využít obě stěny. - domníváme se, že by nám měla jedna koupelna stačit, zatím jsme 3 a navíc je v technické místnosti pro případ potřeby sprchový kout - uvažovali jsme zda nedat ještě do technické místnosti WC ale říkali jsme si, že těch pár kroků navíc nebude problém a že nám budou dva záchody stačit. - s posuvnými skleněnými dveřmi do obýváku počítáme - střecha u kuchyně směrem k široké terase by měla přesahovat asi 1,75 m, parkovací stání bude na druhé straně pozemku.
Odpovědět
@monika_hruba od Gservisu jsme dostali odhad cca 5,5 - 6 milionu na zděný dům na klíč
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?