Posuvní dveře do zdi v ložnici

8. pro 201913

Máme v projektu v ložnici dřevěný sloup 160 o který bude bouchat klička dveří. Doporučili by ste zabudovat posuvní dveře do zdi s otevíraním doleva ke schodům?
Jak je to z akustickou izolaci posuvních dveří do ložnice?
Uvažujem o posuvních dvěří i do koupelny, protože nám vychází dřevěný sloup 160 i uprostřed chodby. Zleva od schodiště je průchozí šířka 1000 a zprava 870.

 • @mtsr  Tak tohle jsme řešili též a nakonec dali posuvné dveře jen do spajzu a satny. Měly být ještě na záchod. Ale jak je to se zvukotesnosti jsme zatim nezjistili, dveře teprve dorazí. Tak mě to také tak trochu zajímá. 🙂

 • Já bych se toho nebála, ale je třeba zvolit opravdu kvalitu. Já trvala na posuvu do dolní koupelny a manžel nechtěl ani slyšet, měl špatnou zkušenost, já naopak velmi dobrou, náš stolař odvedl práci na 1. Manžel i já jsme spokojení a zvukotěsnost opravdu výborná 🙂 https://old.modrastrecha.cz/blog/mojebydleni/album/5-let-svepomoci-a-jeste-par-let-pred-nam-kibjew/24959604/

 • @mtsr  osobně bych radši bouchala klikou do trámu (když tam dáte silikonovou ťupku na kliku, tak nic bouchat nebude), než posuvné dveře. Nejde ani tak o těsnění, ale o to, že jsou celkem hlučné, když je otvíráš a zavíráš... Máme dvoje- jedny do pouzdra a druhé na stěně a obojí jde slyšet při zavírání. V ložnici by mi to prostě vadilo. V koupelně bez problémů. Ale chce si to vyzkoušet - třeba to vám zrovna vadit nebude....

 • Sponzor fóra
 • @kekita  Souhlas. Klasické dveře jsou lepší Taky mám dveře do pouzra i s tlumičem dorazu. Otevírání/zavírání je hlučnější, více zdržuje a mají horší hlukový útlum.

 • @kekita @zubr487  díky za radu.
  V ložnici chceme dát taky posuvné dveře do šatníku. Jsou tam navrhnutý s lištou. Taky přemýšlíme, že bychom tam dali dveře do pouzdra??

 • @mtsr  nevím nevím, jestli se dělá pouzdro do "desítky". Osobně bych tady dala normální dveře otvirane doprava ke zdi, ničemu vadit nebudou a využije se plně i ta zeď. Ale pokud máte hodně peněz, tak si klidně dejte posuv do pouzdra.

 • @mtsr  my máme udělané dveře do šatny bez lišty, přímo to udelali do příčky z lamina. Udelali dvojitá záda a dveře zajíždí do mezery. Nechtěla jsem žádnou lištu. Kvůli vysavani a cekove...v celém domě nemáme ani jednu překážku, tak jsme nechtelu dělat ani do šatny, takže nevadí , že nebudete mit pouzdro, jde to i později ještě jinak.

 • @mtsr  Do příčky 10 cm lze použít pouzdro, ale máte omezený výběr dveří. Nesmíte použít dveře, které mají zasklívací rámečky. Takže buď plné dveře nebo rámové dveře. V každém případě je to výrazně složitější a dražší varianta proti klasickým dveřím.

 • @andik.cz moc si neumím představit dveře do šatny bez lišty? Je to tak, že máte klasické dveře nebo posuvní?

 • @mtsr  posuvné.

 • @andik.cz děkuji, moc se mi líbí vaše řešení 🙂 A celá stěna mezi šatníkem a ložnicí je lamino nebo jen tá s posuvními dveřmi? Jaký rozměř má lamino příčka + dveřě? Něco jako 600 dveřě + 600 lamino zěď?

 • @mtsr úplně nevím jestli rozumím dotazu.
  Celá příčka je postavena z lamina, 2 stěny, mezi které zajíždí ty dveře. Stěny jsou klasická tloušťka 18mm a dveře jsou tuplovane, mezera mezi prickami je 60mm. Jinak délka celé příčky i s dveřmi je cca 4,5m a průchod dveřmi je při plném otevření 1m.

 • @mtsr  Mame do satny pozdrove posuvne dvere bez listy dole, oblozkove zarubne. To stejne do spajzu. Hlucnost pri zavirani a otevirani minimalni, v zarubnich "chloupky", tlumi zvuk dojezdu dveri. Zvukotesnost jako u normalnich dveri.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?