Přízemní obdélník 4+kk na kraji obce - sníh z polí, možnost garáže

9. srp 202100

Dobrý den, prosím o názory. Fórum sledují dlouho, přečetla jsem tu toho mraky, ale potřebuji nyní rady a názory přímo k našemu projektu.
Foto v příloze je Bologna od Gservis, bude upraveno - zrušeny šatny a místo toho jedna velká přístupná z chodby, ložnice bude v pokoji vlevo dole, z pokojů nebude tolik vstupů na zahradu, ale jen obyčejná okna. Sever vychází někam na roh kuchyně, bohužel ještě nemám žádný plánek, kde by to bylo zaznačeno. U dolní delší stěny je cesta (rovnoběžně), napravo od domu je ob parcelu novostavba. Z dalších dvou stran jsou pole, shora se pozemek svažuje dolů k domu. Je svažitý mírně.
Otázky:
1/ Jak moc bývají domy takto otevřené do krajiny zaváté sněhem? Jedná se o Vysočinu.
2/ Vjezd bude někde v pravo dole, lze někam rozumně přistavět garáž propojenou s domem? Respektive tip na nějaký projekt / dispozice, co by na tomto pozemku vypadalo lépe?
3/ Existují nějaká pro a proti postavit na tomto pozemku čtverec? Přítel váhá, zda by to nebylo lepší kvůli délce chodeb, mně zase přijde, že ty přízemní čtverce nelze ideálně vyřešit.
4/ Pochozí půda - OSB, nebo miako?
S projektantem samozřejmě řešíme, ale spíše si s ním v řešení dispozic domu sednu já, přítel je hodně ovlivněn názory svých přátel, byť řešení nemusí na tento pozemek úplně sedět.
Děkuji za rady.

    Přidej příspěvek

      Nenašli jste co jste hledali?

      Hledat pouze v názvech témat