Projekt sjezd na komunikaci

Dobrý den, vyběháváme stavební povolení a musíme ještě řešit projekt na sjezd na obecní komunikaci. Komukikace je obce a tak jsme počítali s tím, že nám dá souhlas paní starostka. Ta má ale pro všechny, kdo chtějí v obci stavět stejnou podmínku - aby neudělala špatné rozhodnutí, musí mít všichni projekt na sjezd a povolení DI ČR. Posílám obrázek projektu, kde je zobrazen stávající plot, který jsme chtěli nechat tak, jak tu léta byl, jen si udělat svoji bránu (pozemek je tchanova zahrada, kterou nám daroval pro stavbu domu). Projektantka nám pro DI vypracovala první návrh (přikládám obrázek), který ale na DI neprošel kvůli oplocení na rohu a křižovatce. Teď nám poslala druhý návrh a jsme z toho dost nešťastní. Nevypadá to hezky, přijdeme o část pozemku, důmse posunul.... je zde někdo, kdo by měl nápad jak tuto situaci vyřešit ještě jinak? Umístit bránu jinam? Tuto komunikaci navíc používá jen tchán, aby jel ke svému domu (je jediný, za nim je louka) a sousede vedle nás.
Odpovědět
Jsem se zeptal našeho projektanta dopraváka a říká, že potřebuje víc informací, aby mohl vůbec něco jinýho vymyslet, tak aby se vám to "líbilo". Ale taky říká, že by to stálo čas a že čas jsou peníze a že mu to nikdo nezaplatí a že z dobrého pocitu se člověk/projektant nenají. A taky říká, že vám tady v diskusi stejně rozumně neporadí. Takže rada je....řešte s tou vaší projektantkou 😉
Odpovědět
Resil jsem toto loni a musel jsem posunout plot v miste vjezdu na pozemek. Nepovolili plot na hranici s komunikaci z duvodu rozhledove vzdalenosti a taky pry ma byt prvne sjezd na pozemek a pak teprve brana. Kazdopadne resit s projektantem. A nemyslim si ze se starostka kryje, je to standartni postup,ze se vyjadruje policie. Pokud se nepletu chteli za vyjadreni 500kč.
Odpovědět
U naa se ted casto vyzaduje brana ve vzdalenosti alespon 6 metru od hranice s komunikaci. To by vam nepomohlo? Dopravni inspektorat se vyjadruje ke kazdemu sjezdu, nebo alespon ja jeste nemela sjezd bez jejich stanoviska. Kreslim si to sama, jsem pozemak bez autorizace a staci to k zadosti o rozhodnuti o povoleni sjezdu.
Odpovědět
Projektantka nám ještě navrhla, že může udělat stání venku za plotem. To je od ní z návrhů vše. Nečekali jsme takový problém, když tam plot byl stejně roky takto v křižovatce a nebylo vidět přes roh... no musíme to nějak vymyslet. Nás doma ještě napadlo, že bychom dali bránu na pravou stranu, že by výjezd nebyl u křižovatky.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?