Rozdíl v ceně oken

Ahoj, jsme ve fázi projektu RD a řešíme okna - přesněji jejich velikost. Zajímalo by nás jaký cenový rozdíl je v oknech podle velikosti - př. Okno vysoké 200cm, široké 200cm a 250cm. Velikosti střílíme zatím od oka - spíš větší, ale nedokážeme si představit cenový rozdíl na jednom okně právě o 20,50cm…. Předem díky!
Odpovědět
Odporúčam vám pripraviť rozmery okien a nechať si to nacenit. Tie ceny sa budú líšiť v závislosti na tom, či sa jedná o: * hs portál, * fixné okno, * francúzske okno, * klasické otvaratelne okno, * hlinikove, drevohlinikove, plastové okno. Ďalej každý výrobca má rôzne profily, kde sa cený líšia. Jedna malá rada, niekde okolo 250cm na vysku je hranica, kde sa už nerobia otvaratelne siete na okno aspoň, keď sme to riesili. Potom jedine plyse siete a tie nie každá firma spraví v tých rozmeroch.
Odpovědět
Profilova fotka
Já doporučuji promyslet i výšku protože pokud chcete plastová okna tak jste limitováni právě velikostí....např. HS portál, nebo i ostatní francouzské dveře např. vysoké 250cm.
Odpovědět
@evizna pokud chcete plastova okna,tak max.vyska byla u vetsi casti vyrobcu 150cm,pokud chcete vkuse..my kvuli tomu davali okna 180cm,abychom dali kkmpozitni material,jinak vetsi vyska by musala byt uz hlinik..a tam jsme byli o cca 30% vic nez u kombinace plast/ko.pozit.Mrknete napr.na Sulko,v tech.specifikaci ma max.rozmery https://sulko.cz/plastove-okno-sulko-... Co jsem poptavala, za podobnych parametru mi z toho vysli nejlepe..Jinak pokud se budete vejit do rozmeru pro vyrobu,v cene skla/ramu uz 10-20cm nebude tak zasadni.
Odpovědět
@mahonia pro fr.dvere 250cm v plastu taky uz neni,zase kompozit nebo hlinik..myslim,ze vetsina byla bez nastavovani u 230cm,je to uz rok,co jsem resila,nevim presne.
Odpovědět
@evizna máme plastové. Obyvak a kuchyně 2x 3m psk portál a 1x2m (výška u všech 2,5m). Rozdíl mezi balkonovymi a psk byl asi plus 20 tis. na okno. Kdyby jsme chtěli hs portál tak ještě asi plus dalších 30 tis. Hliníkové jsme neřešili, máme zvenku šedé barvy a ještě předokenní žaluzie (takže v létě to bude chráněné, než vyrostou stromy). Na 2m psk portalu bude plisova síť proti hmyzu, nyní objednaná a vyrábí se (cena do 20tis ten metr jak se to dělí na dvě části, na 3 metrove kde je šířka uz 1,5m nám to moc nedoporučoval, že by se musela když tak dát i zpevnovaci lišta doprostřed a to uz dost ruší výhled). Jinak ceny neporadím, musíte se sami poptat, myslím že jedno 3m psk nás stálo kolem 90 tis před 2 lety.
Odpovědět
Dekuji za reakce. Chapu, ze cena oken je individualni, ale prave poznatky ohledne limitu vysky plastovych oken (chceme prave plast) je dobre vedet. Diky!
Odpovědět
Zdravím my jsme ted ve výstavbě dali jsme si hs portal 250 délka za 75tis
Odpovědět
@evizna neni za co.Nam delal architekt navrh,bylo to krasny,ale pred schvalenim me neco osvitilo a zavolala jsem do nekolika firem..takze ve vysledku se ridila jejich vyska max.moznym rozmerem v plastu.Nektete firmy rekli,ze pak nastavi,ale to jsme nechteli..plast semuze kroutit a predstava nastaveni se nam vubec nelibila.Tedy mame kombinaci Synego a kompozitni.
Odpovědět
@davyjones od jake firmy?Nam nacenili 235x2100 HS portal na 190tis.s dani.Mame smart slide asi za 140tis,PSK by bylo asi 80tis., balkonovky 50tis.
Odpovědět
Jinak HS byl u vice firem za podobne penize..nacenovano 8/22
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my máme všude hliník, ale bylo to o tom, že jsme nechtěli nikde dělené balkonové dveře 2350 mm vysoké . To co chci říct je hlavně to, že je potřeba si vybrat profily rámů a následně poptat. My měli cenový rozptyl CN od 440 tis do 1,1 mil Kč, asi to byl největší tendr, který jsme dělali a oslovili u něj cca 20 výrobců...
Odpovědět
@evizna omlouvám se a ještě přidám opravu, výšku u plastových oken máme 2,3m.
Odpovědět
Článek se načítá
@petrkunc132 tak to je teda rozdíl! Ok, asi je na čase obejít/obepsat firmy a nestřílet od boku šířku i výšku.
Odpovědět
@evizna Mně teda nepřijde, že by bylo tak fin. zasadní, jestli máte okno velké o metr víc nebo méně. Pokud to je teda fix. Za zdivo a fasádu taky přece něco dáte. Něco jiného jsou HS portály a otevírací okna, tam je navíc člověk limitován technickými možnostmi. Jeden díl HS portálu máme 3.1x2.7m a bylo to teda úplné maximum, pokud se bavíme o běžných výrobcích.
Odpovědět
@jowana máme hs portal od firmy Okno spol.s.r.o ze Želechovic nad Dřevnicí
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?