Rozměr domu

Poradíte, zda bude rozměr dřevostavby 8x10,5m dostačující pro 4 člennou rodinu? Nevím... nemůžu posoudit prostory domu. Děkuji za odezvy.
Odpovědět
@lenka_hamakova máme nyní 74 m2 a stěhujeme se do 170m2. 80m2 je dost málo po započtení technické místnosti, nejake chodby nezbývá dost prostoru pro 4+kk. Na dům velmi málo spis na 3+kk. Řekla bych ze pro bungalovy je takové minimum 100m2 aby se tam vešla TM aspon 6m2, nějaký obyvak plus kuchyně cca 35m2 (minimum 30m2), 3x pokoje po 12m2 = 77m2 + koupelna 10m2 = 87m2, a zbývá 13 m2 na předsíň případně chodbu
Odpovědět
Máme dřevostavbu, rozměr dlouhé strany 11,8, kratší strana má 8,6 druhá 7,3. Zastavěná plocha okolo 93 metrů, obytná však 74. Jsme dva a je to pro nás akorát (3+KK), ve čtyřech si to neumím předsatvit
Odpovědět
@lenka_hamakova Patrový ano, ale i tak nám dole chybí úložné prostory.
Odpovědět
@lenka_hamakova Takový půdorys je dostačující pro dvoupodlažní RD.
Odpovědět
@lenka_hamakova Máme 170m2 obytnou, bungalov a je to tak akorát pro 4-členou rodinu. Za mě by mohl být i větší. 80m2 to snad ani nestavte a kupte si byt. Zbytečně zaplácnete pozemek nesmyslem.
Odpovědět
@petrincak Zase bych to tak nedramatizoval. Rodiče mají bungalov obytnou plochu necelých 100m2 a úplně v pohodě jsme tam se ségrou vyrostli. Každý svůj pokoj a na vše dostatek místa. A jelikož už jsme oba z domu, tak mají prázdné dva pokoje…
Odpovědět
@lenka_hamakova @petrincak Dvoupodlažní dobrý. Nesmysl je bungalov.
Odpovědět
@travas Dvoupodlažný by taky ještě ušel, ale stále to zázrak není. Zde je ale, obávám se, myšlen bungalov.
Odpovědět
Pokud po domku moc toužíte a není zatím na větš,í tak se zkuste poohlédnout po modulovém domě, možná by to byla cesta. Dům 80m bude prakticky o dost menší než stejně velký byt.
Odpovědět
@petrincak je myšlen patrový dům 😉
Odpovědět
@lenka_hamakova Tak to máte napsat hned. Copak jsme jasnovidci?
Odpovědět
Profilova fotka
@lenka_hamakova Stavíme s podkrovím 9*11 a bude to 5+kk + 2 šatny 😉
Odpovědět
Článek se načítá
@katerina_kaslova nemáte návrh projektu? K nakouknutí🙂
Odpovědět
Profilova fotka
My máme 8x8 patroví a pro nás dostačující. Každý má svůj pokoj. Děti sice jeden velký pokoj, ale je v plánu ho přepažit až budou větší. Mě osobně občas chybí jedna místnost jako pracovna. Na profiu je dyžtak foto.
Odpovědět
Profilova fotka
@lenka_hamakova nekomu staci 50 m2 nekdo potrebuje 300 m2, to si clovek musi ujistit sam co chce prece 🙂 popripade na co ma
Odpovědět
Profilova fotka
@lenka_hamakova Je tam pár kompromisů, brala bych aspoň o metr delší obývák s kuchyní a trošku širší schodiště s podestou, ale myslím, že i takhle to bude dobrý 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Koukám, že jsem odřízla legendu, vedle zádveří je šatna, vedle obýváku s kuchyní pracovna/pokoj pro návštěvu, nahoře ve vikýři pokojíky, mezi nimi šatna, vedle schodů ložnice.
Odpovědět
Na patrový dům s rozumně řešenou dispozicí je ten rozměr domu pro 4 člennou rodinu postačující.
Odpovědět
Profilova fotka
Je to o náročnosti lidí, v dnešní době je kriterium i finance a následná cena provozu takového domečku,pro moji rodinu by takový domeček stačil nad hlavu a to je nás pět, máme barák na přízemí a podkorví (velikost byla nařízena SU) a je to zbytečně velké a o úklidu ani nemluvím, známí bydlí v přízemním domečku stejné velikosti jak plánujete se třemi dětmi a stačí to nad hlavu a jsou spokojení, je to o prioritách co očekáváte a dobré dispozici, Já stavím momentálně na zahradě domeček "do budoucna" 37 m2 a připadá mi to velké dost 🙂.
Odpovědět
@alinka1234 Jakože bydlí v pěti lidech v přízemním domě o půdorysu 8x10,5m a stačí jim to nad hlavu? Tak to asi nikdy nebydleli v ničem větším, protože tohle by potom netvrdili. A ten úklid, to je taky názor, pro mě nepochopitelný. Nábytku je pořád stejně, akorát je větší podlahová plocha. Náklady, ano, budou o něco větší, ale zase takový dramatický rozdíl to v dnešní době nebude. Ale ten komfort je k nezaplacení. Patrový domek na tomto půdorysu pro čtyř-členou rodinu je fajn.
Odpovědět
Profilova fotka
@davex jsou na domečku spokojení, bydleli dřív na bytě a toužili po zahradě a splnil se jim sen, na bytě měli daleko menší prostor a bez zahrady 🙂.
Odpovědět
Profilova fotka
Dokud jsou děti malé, tak mohou být v jednom pokoji a stačí jim to nad hlavu. Jakmile budou děti starší a budou si vodit návštěvy, budou toho mít nad hlavu 😄.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?