Topení na temperování do přístřešku

Zdravím ve spolek, budeme stavět menší uzavřený přístřešek před vchodové dveře, kde budou botníky. Napadá někoho, jak to tam přes zimu nejjednodušeji (nejlevněji) temperovat, aby boty nebyly vymrzlé? Nějaké jednoduché podlahové topení např.? Předem děkuji za názory Honza
Odpovědět
Dělám taky verandu, ve které bude špajz a boty a na temperování jsem si do špajzové části připravil okruh na přímotop a do vstupní části jsem dal topnou rohož. Zvolil jsem výkon 100W/m2. ( http://www.podlahove-vytapeni.eu/1860... ) Veranda je zateplená a přisazená k zateplené fasádě domu a za celou zimu tam nemrzlo. A to jsem měl otevřenou ventilačku, aby to tam vysychalo. Betonoval jsem minulý týden, takže zatím jsem netopil.
Odpovědět
Řešením je podlahové topení nebo klasický elektrický topný žebřík. My žebřík doplněný háčky máme v zádveří a využíváme jej mimo topení hlavně na sušení bund nebo rukavic, ovládaný je termostatem s časovačem. S dětmi je to velmi praktické a funkční řešení.
Odpovědět
Diky moc za nazory.
Odpovědět
@hanz123 určitě bych nedávala podlahové topení. To akorát protopíš majlant, zbytečně topíš do země a tam opravdu nepotřebuješ mít 20°C a teplo od nohou. Přímotopu bych se bála z důvodu požáru - nikdy nevíš, kdy ti na to hodí dítě rukavice, nebo bundu. Za mě nejlíp vychází sálavý panel. Nestojí zas tak moc, dělá se i v minimální wattáži a na tvůj účel je nejpřijatelnější. Dali jsme 200w babičce na záchod, který má na nevytápěné verandě a rozdíl je obrovský. Ty ale budeš potřebovat asi větší.
Odpovědět
@kekita Jestli je 200W v sálavém panelu či podlaze, je z hlediska spotřeby docela jedno. Pro sálavý panel (nebo i ten elektrický sušák) hovoří jednoduchá instalace. Podlahovku jsem volil z toho důvodu, že v přesíni třeba líp vyschnou loužičky ze sněhu a možná i boty.
Odpovědět
Vzhledem k tomu, že podlahovka, pokud se odizoluje ze země od chladu, tak má lepší efektivitu než nějaký panel, tak bych šel do podlahovky
Odpovědět
@vladimir_sacha Efektivita podlahovky je v tom, že je při ní lepší rozvržení teplot v prostoru a pro pocit tepla stačí vytápět na menší prostorovou teplotu než u radiátorů. A zrovna v případě temperování přístřešku, který slouží jen jako "přechodová komora" mezi barákem a venkem se to neprojeví. Takže tazatel musí zvážit pro a proti. Proti podlahovce mluví cena (v mém případě 3kKč včetně regulátoru) a mokré oblečení si na ní taky neusušíte.
Odpovědět
@kofejn Je to na každém, my podlahovku máme klidně taky v garáži, takže proto mu doporučuju právě PT. Boty atd... Lze usušit do rána v pohodě, ale to se musí topit trochu a ne na 28C voda. Právě ještě dáváme mokré věci z venku v zimě na zem, aby uschly
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?