Vaše postřehy k projektu bungalovu do tvaru L

Zdravím všechny, prosím o vaše postřehy k našemu "malému projektu" pro banku kvůli hypotéce, ze kterého se bude nyní tvořit projektová dokumentace, tedy menší případné změny (zejména koupelna, kterou budeme muset překopat) půjdou provést. Mockrát děkuji Tomáš
Odpovědět
Nelíbí se mi 2 záchody přes špinavou zónu, ta 1m úzká chodba a pro par místností je ta chodba dost dlouhá, lepší je mít místnosti z obou stran chodby.
Odpovědět
@luton 1m chodba je fakt uzka-uz kvuli stehovani veci do mistnosti. Cokoliv tam budete stehovat, tak to bude s velkym problemem. My mame 120 a kratsi a uz to me prijde minimum. Vanu budete mit volne stojici, nebo proc je uprostred? A jeste to okno v obyvaku-uz jste to resili s firmou na okna? V navrhu to vypada totiz krasne, ale ve skutecnosti vam tam pak daji sloupek a je to hnusne a navic to nejde zateplit a dela to tepelne mosty. Osobne bych se na to vykaslala a dala rovne.
Odpovědět
Profilova fotka
@kekita cokoliv nastěhovat můžou do místností skrz velká okna, my též vše velké brali do místností rovnou z venku přes balkonové dvoukřídlé okno a nic nešlo přes chodbu. My máme chodbu teda 125, ale metrova podle mě stačí.
Odpovědět
Profilova fotka
@luton mne se toho nelíbí vic, uspořádání OP a KK, jako na papíře ok, ale reálně mi přijde, že ten stůl je v cestě do obýváku, není tam zas tolik místa, stačí vystrcit židle... a sedačka je skoro v kuchyni, jestli tam bude digestoř tak ta dost ruší... Koupelna se mi nelíbí, ale vám.taky ne, KK roztahany a ve výsledku taky nijak veliký, je tam roh, který se špatně zařizuje, jestli to budou vysoké věže, tak pracovní plochy je málo... žádná větší, jen kousky kolem dřezu a kolem varné desky. I ten spajz za roh... To se člověk nachodi. Ložnice obří v porovnání s ostatními místnostmi a nejsem zastáncem DP orientovaných na terasu. Ale to záleží na každém. Sice máte 3 WC, ale všechny v jednom místě, třeba z terasy na všechny daleko. Líbí se mi vestavka přes celou chodbu a DP bez skříní. Moc se omlouvám za tolik podnětů... ale budete tam bydlet vy, takže co se nelíbí mne je úplně jedno. Nevím jak máte staré děti, ale myslete i na kocarek ...kam s nim?
Odpovědět
@luton ted me jeste napadlo-nebylo by lepsi otocit ostruvek vodorovne s drezem a kolmo na nej dat stul? Tim odstranis nevyuzite misto v kuchyni a zvetsis pruchod do obyvaku.
Odpovědět
@martin_s moc děkuji za postřeh, obecně ta velikost chodby je hlavní nevýhoda bungalovů do L, proto jsem se snažil ji mít na co nejmenší ploše. Pokud by byla uprostřed, tak by mi to připadalo jako kajuty na lodi a nešlo by užitně využít těch cca 20 m2 třeba vestavěnými skříněmi, které nahradí šatny..
Odpovědět
@kekita Děkuji za tipy, právě spoléhám na stěhování skrz otvíratelná okna. Vanu bychom nakonec chtěli rohovou, celá koupelna se musí přeházet, aby zůstala půdorysně plus mínus stejně, ale aby dávala větší smysl (na malý projekt se trochu spěchalo). Se sloupkem jste myslela to rohové okno v obývaku, nebo jaké? Pokud myslíte v rohu mezi okny, tak bychom to kdyžtak nějak přežili, ale děkuji za upozornění.
Odpovědět
@luton jo, to v rohu. Taky musis pocitat s tim, ze to budes muset nejak odstinit. Pokud budes chtit venkovni zaluzie, nebo rolety, tak stejne venku musis mit vodici listy a roh nejde moc udelat... A jeste me napadlo, nebylo by praktictejsi prehodit ten samostatny zachod na pravou stranu-v zadveri uz stejne jeden mate, tak by byl bliz.
Odpovědět
@luton Na mě by tedy celkově 10m dlouhá chodba nepusobila dobře, která u skříní bude kolem 950mm. Pohodlně neprojdou 2 osoby obzvláště, když se tam bude někdo hrabat ve skříni.
Odpovědět
@kekita S tou kuchyní je to skvělý nápad, moc děkuji
Odpovědět
@andik.cz Teda, to je tipů 🙂 Věřím, že ta kuchyně by mohla dávat větší smysl po radě @kekita plus varná deska nebude na ostrůvku jako v projektu. 3 WC nemáme, to jedno má být výlevka v technické místnosti. S dětmi jste mne dostala, zatím žádné nejsou. Kočárek bude v nějakém prozatímním "zahradním" řešení vedle sekačky a cyklistických kol 🙂 V rámci šetření nestavíme garáž (místo na severní straně domu tam necháváme), ale dáme kryté parkovací stání. Jen pro úplnost, přes zahradu chceme zemní kolektor k tepelnému čerpadlu země voda.
Odpovědět
@martin_s Souhlasím, že to není praktické, ale rozšíření o každý cm by se na tak dlouhé chodbě hodně projevil jinde..Beru to jako nutné zlo 🙂 Ale děkuji
Odpovědět
Článek se načítá
@kekita Venkovní rolety (z důvodu bezpečnosti, nechci být jak ve výkladní skříni, ale souhlasím, že žaluzie jsou hezčí a praktičtější) určitě budou, kdy zrovna tu část rohového okna na jih moc odstiňovat nechceme, mohlo by přivést dost prosvětlení a tepla, plus by se tam mohl dát při nepříznivém počasí sušák s prádlem, když by nebyl na zastřešené terase
Odpovědět
Mockrát všem děkuji za postřehy. Některé jsme se pokusili zapracovat následovně:
Odpovědět
Zde jen v rychlosti v Homebyme:
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?