Vícegenerační bydlení

21. zář 202040

Ahoj všem 🙂 Hledám někoho, kdo řešil vícegenerační bydlení. Je lepší jít cestou dvou blízkých bytů? Nebo domu se dvěma samostatnými vchody? Jsem jedináček, do budoucna se musím postarat o mámu. Díky za zkušenosti.

 • @veroniquecz  Myslím, že čím více fyzicky oddělené, tím lepší. Ale žití v bytě x domě je dost jiné, to už je na vás, co byste radši.

 • také řešíme, je to dost těžké, plánujeme to takto:
  společný větší vstup ze kterého se jde do samostatných jednotek (2+kk a 5+1)
  další spojovací článek těchto dvou jednotek bude zimní zahrada, která i odděluje 2 terasy tak abychom se vzájemně nerušili

 • Pokud vysloveně netoužíte po domě se zahradou, tak je rozhodně bezpečnější (z hlediska možných třecích ploch) 2 byty ve vedlejších ulicích. (a to máme s maminkou úžasný vztah, naprosto bezkonfliktní. ) My to to vyřešili takto:zatím si mamimka nechala postavit(její rozhodnutí) ve vedlejší vesnici menší řadový domek a až nebude samostatná, tak se nastěhuje do garsonky se samostatným vchodem a teráskou, kterou jsme pro to postavili v našem novém RD(zatím je to pro hosty zázemí) . Jenomže takovéto řešení není možné všude a také nemusí být ideální..

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat