Začínáme ....

Profilova fotka
Tak máme pozemek, čerstvě zaplacený, představu o domě a chci začít, ale stále nevím s kým. Dřevostavba - je mi jedno od koho, po technické stránce tomu moc nerozumím, ale potřebuji se už rozhodnout a to mi nějak nejde. Potřebovala bych nějakého nezávislého človíčka, který bude po mém boku a poradí. Nemám zatím ani jistého projektanta. Líbí se mi projekty na netu ale co dál? Nevíte o někom? Stavět budeme v Petřvaldě u Karviné. Pozemek je teď džungle, už se těším až budu moci začít. Díky za rady.
Odpovědět
1
2
Prvni rada - vykasli se na drevostavbu a postav si dum z vapenopiskovych cihel..
Odpovědět
Profilova fotka
@ondtom36 Děkuji, ale v tomhle mám jasno 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@hankade RDR ale asi se čeká
Odpovědět
@hankade Kvuli cene? Jen me to zajima, drevostavby mivaji hodne reklamaci, ne kazdy to opravdu umi, musite peclive vybirat A drevo je ted dost drahe, domy vychazi uz na stejnou cenu jak zdene.
Odpovědět
Profilova fotka
@lazlo ? RDR?
Odpovědět
Profilova fotka
Rýmařov?
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin neumím to vysvětlit, ale jsem v tomto rozhodnuta - rychlost stavby? Příroda?
Odpovědět
@hankade Drevostavbou myslite roubenku?
Odpovědět
@hankade zkuste kouknout na HP domy. Kamarádi od nich mají hp 90 a jsou spokojení.
Odpovědět
Profilova fotka
A pálená hlína není přírodní, nebo co znamená argument příroda? Rychlost? To opravdu tolik spěcháte, že hraje roli 1 - 2 týdny. O moc víc rychlejší stavba bungalovu být nemůže. Pak už jsou jen samá negativa...
Odpovědět
@hankade kdyz pises, ze o tom nic nevis, tak bych urcite nesla do drevostavby. Tam si musis ohlidat milion veci a vim o lidech, kteri tomu opravdu rozumi a stejne maji problemy. Jinak se podivej na youtube stavby s Pavlem Simkem, at mas alespon predstavu. Jinak dum nebudes mit postaveny driv-ano, samotna vystavba trva cca2-4 tydny, ale cekacka byla napr. 2 roky, takze to vychazelo stejne jako zdeny dum. Osobne bych do drevostavby nikdy nesla hlavne z duvodu vody, drevokaznych hub a brouku a ze si nemuzes povesit veci kam chces (musis mit pripravu na televizi, skrinky,....). A napr. pridat zasuvku, nebo protahnout trubky na klimatizaci je problem, protoze vzdy narusis parotesnou folii. A co se tyka prirodnich materialu, tak to nema s prirodou nic spolecneho-drevostavbu mas plnou lepidel, plastu, folii a sadry. Dreva tam moc nemas....
Odpovědět
@kekita přesně tak. Nejčastěji se staví difuzně uzavřené stavby a to je fakticky bydlení v krabici ze sádry(SDK) obalené igelitem (parotěs) a to celé ještě obestavěné polystyrenovou krabicí. Člověk je v kontaktu jedině s tou sádrou a to je odpad z elektráren. Toho dřeva je tam minmum
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
OK, děkuji za rozmlouvání, ale to jsem slyšet nechtěla 🙂 Jak říkám, neumím to vysvětlit, prostě dřevostavba a tečka. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Pozor.. není dřevostavba jako dřevostavba.. 🙂 Trošku bych zapátral, přečetl pár článků a až budete mít vážně jasno jakou vlastně dřevostavbu chtít budete.. zkuste se zas zeptat.. 🙂 To je jako chtít cihlový dům, ale možností je mnoho... https://stavba.tzb-info.cz/drevostavb... Třeba viz odkaz.. Záleží taky na vašem rozpočtu a tím, že budete podávat v budoucnu SP, tak počítat s rekuperací, TČ či fotovoltaikou... 😞 Hodně štěstí 🙂 PS: pozor na bydlení v igelitovém sáčku....
Odpovědět
@hankade uprime byt vama neco bych si precetl o soucasnych drevostavbach a jejich konstrukci (difuzne otevrena/uzavrena, panelari atd…) protoze pak se da diskutovat s necim jinym nez vasimi pocity. Bohuzel se zda ze opravdu nemate zadne informace a co vam tu predrecnici rekli je proste tak. Myslim, ze drevostavby maji svoje misto na trhu a nekdy jsou vice vhodne nekde mene ale chce to vedet o jejich vyhodach/nevyhodach…
Odpovědět
Profilova fotka
Já čtu a zajímám se o dřevostavby. Mám člověka který má postavenou zděnou stavbu. V době, kdy do toho šel, tak by o dřevostavbě neuvažoval a dnes by šel do ní klidně. A to má asi 3 roky po kolaudaci. Tohle už mám prostě vyřešeno. nevím kterou variantu chci, ale jsem větrací typ, takže asi otevřenou, čtu, studuji, koukám na videa. Jedno video je krásná hala, kde pracovníci pracuji na CNC strojích - snad to dobře píši, profesionální přístup. Pak jste ve firmě, vše vypadá velmi dobře, rozhovor vás zaujme a vyžádáte si prohlídku výrobních prostor a máte pocit že jste ve stodole a kluci dělají na koleně a mimo to řeší finance s nějakým pracovníkem a pak mu volá a říká, ať to ikomu neříká, je to mezi nima a peníze budou na ruku. Jen tak se zmíní, že je s pracovníky obtíž. Pak mluvíte s velkou firmou, taky to vypadá dobře, ale smlouvy z ní tak že vy musíte zařídit a jak to nezařídíte, tak pokuty - ale oni pokuty uvedené nemají. To jsou jen 2 zkušenosti, o kterých píšu a mám jich víc. Takže vím o tom dost, jen nepoznám rozdíly. Co je lepší a horší. Tak asi tak.
Odpovědět
Profilova fotka
@candat zrovna u nás jednu stavbu od firmy HP Domy postavili a musím říct, že co byla možnost vidět pracovníky stavět exterier, tak velký průměr.. hlavne to zateplení domu.... 🙂 vůbec se neřešily nějaké postupy atp... Ale jinde třeba pracují jinak.. Kolega staví z DD Haus a co byla možnost vidět fotky atp, tak za 5 měsíců od základů až po nastěhování... 🙂 Super rychlost.. o kvalitě nevím.. dovím se asi časem...
Odpovědět
@hankade Rychle postavit jde i betonový domek (djt.cz). Jeden den udělali přízemí, druhý den patro se stropem a na další týden byla objednaná okna. Pak už je to obdobné s dřevostavbou a záleží na tom, jak na sebe navazují profese. Druhá věc je příprava projektu...
Odpovědět
@hankade difuzně otevřená konstrukce neznamená, že můžeš větrat oknem - je to o konstrukci té dřevostavby a použitých materiálech. Když o tom nevíš a ta stavba je postavena správně, tak v podstatě nemáš šanci uvnitř poznat, jestli je stavba uzavřená, nebo otevřená. Jinak nedívej se na reklamní videa- ty ti nic neřeknou o té firmě. Může být živnostník o 2 lidech a udělat ti 100% dům i bez výrobní haly a taky ti může firma s 20-cetiletou tradicí a x výrobníma závodama celý barák zprznit... Tady záleží jenom na štěstí na montážní partu. Tady na střeše je např. diskuze RD Rýmařov - tak tam si můžeš hodně počíst (má to asi 1500 stránek textu).
Odpovědět
@hankade pokud neznáte rozdíly mezi typy dřevostaveb, tak o tom nevíte nic. Stejně tak Vaše poznámka, že jste větrací typ a proto preferujete otevřenou je zase jen ukázka, že o tom nic nevíte. Ve Vašem případě to vypadá, že jste se pocitově rozhodla pro dřevostavbu díky nějakým zeleným reklamám a nyní hledáte jen argumenty proč nestavět zděnou stavbu. Je to samozřejmě Vaše volba nám je jedno co si zvolíte. Jen se Vám snažíme vysvětlit, že to není tak jednoduché. Vy o stavbě evidentně nic nevíte. Zde si proto musíte uvědomit hlavní nevýhodu dřevostaveb. Jsou velice citlivé na kvalitu provedení jak samotné konstrukce, tak i interních rozvodů. Vy o tom nic nevíte a tak musíte mít buď kvalitní dozor, nebo kvalitní firmu. Projděte si vlákno RD Rýmařov. Je to hrozně dlouhé vlákno, kde se neustále řeší nějaké problémy a přitom se jedná nebo jednalo o kvalitní firmu. Na druhou stranu se pokuste najít podobnou diskuzi týkající se zděných staveb. Nic podobného nenajdete. Kupovali jsme starší dům. Zde je snadné zjistit stav bez porušení podstaty. V případě dřevostavby je to velká neznámá. Bez rozebrání konstrukcí nepoznáte, zda jsou porušené parozábrany, zda někde tečou odpady a další závady, které vedou k totální destrukci stavby.
Odpovědět
@hankade Při KS od RDR v květnu, nám specifikátor říkala, že pokud se nám podařilo konce června sehnat stavební povolení, mohlo by se na přelomu srpna/září začít stavět. Takže čekačky nyní asi nejsou tak dlouhé. 🤔🤷🏻‍♀️
Odpovědět
@zubr487 Mnoho lidí si sem chodí pro pochvalu, negativní názory a ani upozornění se jim nehodí do krámu.
Odpovědět
@hankade Rychlost vystavby? Ano, drevostavbaje o neco rychlejsi, ale delaji to jen specializovane firmy a ceka se na ne a ne dlouho. Takze bacha, ve vysledku postavite mozna za dyl. Jinak pokud nestavite srub, ale klasickou drevostavbu, tak to je dost mozna mene "prirodni" jak paleny cihly. Osobne bych do drevostavby nesla, uz jen kvuli vetsimu riziku v pripade vody. Kolegyne mela havarii vody v drevostavbe, nyni ziji v pronajmu a boji se, ze dum bude proste komplet na strhnuti.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 : Ohledně porušení parotěsu starší dřevostavby - uměl bych si představit fouknout BD test, ale nejspíš starší stavba bude děravá jak řešeto i jinde. Trochu problém by mohl být špuntovat odpady, třeba ve sprcháči.
Odpovědět
A tak paní nechte - když chce dřevostavbu, tak jí to nevymlouvejte... 😉 Já jsem se z podobných důvodů rozhodl pro nezateplený dům z pálených cihel, a také to neumím rozumově vysvětlit. Původně jsem chtěl dokonce jen obyčejný porotherm, nakonec mám cihlu 44 plněnou minerální vatou, protože nic jiného nebylo v rozumném termínu k dodání. Věděl jsem, že nechci dřevostavbu, protože jsem jí nevěřil, a že nechci zvenku polystyren, abych dům neudusil. Vím, že řeči o dýchání jsou nejspíš blbost, ale aby se vám dobře bydlelo, musíte mít z domu dobrý pocit. A to je možná důležitější než než nějaké desetiny v koeficientech...
Odpovědět
Profilova fotka
@horst_fuchs Děkuji, správně, neumím to vysvětlit a nepřišla jsem si pro pochvalu. Na vlákno RDR si najdu čas, ale už jsem slyšela, že měli nějaké problémy a firmu prodali a není to tak dlouho. Ano je mi jasné, že můžu natrefit na firmu se 3 lidmi a budu mít skvělý dům a natrefím na známou firmu a ... Právě proto je těžké vybrat, ale že vybírám dřevostavbu jsem si už jistá.
Odpovědět
Profilova fotka
A ještě jedna věc - jsem žena, na dům se dívám jinak než muž, pokuď víte, že tahle firma je podvod, tak do té nepůjdu, ale pokud staví s certifikací, přece to nemůže být úplný špejd - přehraně řečeno
Odpovědět
@hankade jednou věcí je firma a druhou lidi, co to budou stavět. Pokud si projdete vlákno RDR, tak si můžete všimnout toho, že s původní kmenovou partou nebyly problémy. Všímejte si v diskuzi jaké problémy se řešily. Diskuzí na téma cihla nebo dřevostavba zde bylo několik. Ve Vašem případě jsem reagoval proto, že jste jednoduše řečeno napsala, že nevíte nic o stavbě a výhodách a nevýhodách jednotlivých řešení, ale jednoznačně chcete dřevostavbu. To je pro mě nepochopitelné. Jste žena, ale i tak by jste měla vycházet z faktického porovnání výhod a nevýhod jednotlivých řešení. Na rozhodování podle nějaké intuice je to dost drahá sranda. S tím souvisí i techologie v domě (zdroj tepla, větrání, FVE apod.)
Odpovědět
@hankade Uz jenom to, ze jste jako duvod pro drevostavbu uvedla rychlost stavby a prirodu, jste v ostatnich vzbudila dojem, ze vubec nevite, co jste vybrala. Drevostavba (pokud to neni roubenka nebo srub) je v podstate dreveny ram z obou stran potazeny igelitem, tedy nic prirodniho. Rychlejsi se to zda na stavenisti, ale cele to musi v hale pripravit a narezat, coz trva obdobnou dobu jak zdeny dum.
Odpovědět
My bydlime v drevostavbe temer 2 roky a zatim velka spokojenost. Ja osobne nemam rada srovnani, ze jedine cihlu nebo jedine drevostavbu, vse ma sve pro a proti. Mne se na drevostavbe libila rychlost vystavby, to, ze mi predem nacenili projekt do posledniho sroubku a tudiz jsme vedeli, do ceho jdeme, to, ze neakumuluje teplo (rychle se vytopi ale i rychle vychladne), vetsi uzitna plocha diky tencim stenam, energeticka narocnost, az jednou prestane dum vyhovovat potrebam, tak se jednoduse strhne a misto nakladne rekonstrukce se postavi novy. Vybrali jsme kvalitni firmu, se kterou jsme byli moc spokojeni, takze zatim zadne problemy neresime...snad to vydrzi takto i dal. Mame system 2by4, difusne uzavrenou konstrukci a investivali jsme to TC, ktere umi i chladit, rekuperace, predokennich zaluzii a musim rict, ze v zime i v lete dum funguje skvele.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?