Zděné domy na klíč - s kým stavět?

Ahojte, Jsem tady nova a predpokladam, ze už se tady téma firem stanicích na klíč opakovalo několikrát, ale v posledních diskuzích se mi žádné, které vy úplně vystihoval o můj dotaz neukazalo... Chceme stavet dum-zdeny,resp.přítel si stoji za tím,ze musí byt zděný. Zajimaji me reálné reference tech, kteří vyuzili sluzeb jakekoli firmy stavící tyto domy na klic. Naše nejidealnejsi představy jsou postavit dum 4+kk (4+1) s garáží do 2 500 000. Nezajima me financování, prostě chceme jen sehnat relativně levnou ale spolehlivou firmu. Na dřevo stavby jsem zde našla spoustu dobrých tipu, na zděné jsem četla pouze reference na ekonomické stavby a s těmi radši stavět nechceme. Moc děkuji za všechny typy, názory a hlavně zkušenosti.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, no nevím... V této cenové relaci my budeme rádi, když se vejdeme s 4+kk s garáží zděný svépomocí! Nevím zda chcete bungalov nebo patrový a kolik m2...Třeba někdo poradí, ale moc reálně to za tu cenu na klíč nevidím. Když už jsme na zděné domy této velikosti na netu za tu cenu narazila, tak buď nebyla cena uvedená s DPH, nebo nebyla v ceně základová deska anebo nebylo např. dostatečné zateplení apod. Případně to byl dům s opravdu pidi místnůstkami a pokojích o velikosti třeba jen 8-9m2. Svépomocí je podle mne ta cena reálná, je tu plno lidí, co za 2 až 2,5mil. postavili krásné domy.
Odpovědět
Dobrý den, dají se najít :), ale záleží i často v jaké lokalitě chete stavět a dále jaké chcete například vytápění.
Odpovědět
Ahojte, děkuju za názory... u dřevostaveb nebo zděných domů svépomocí bych se právě taky nebála, ale u těch na klíč s tou cenou opravdu nevím :) A najít se dá - našla jsem dokonce baráky za 2 mil, ale ty firmy... nevím, neznám to, nikde na ně nejsou reference... tak se pak do něčeho takového pouštěj... Chceme stavět v Moravskoslezském kraji, pozemek ještě nemáme, takže zatím nevím, kde přesně, ale někde na vesničce mezi Ostravou a Opavou, pravděpodobně...
Odpovědět
A svépomocí bychom stavěli uplně nejraději, kdyby do toho nehrál aspekt toho, že bydlíme a pracujeme momentálně 100 km od místa, kde chceme stavět... takhle to prostě jinak nejde, dokončovačky bychom si samozřejmě nechali vyjmout a udělali sami, ale to už zas taková rozdíl neudělá a navíc to tak i tak musíš koupit - tzn. podle mě ušetříš max 20% z těch dokončovacích prací...
Odpovědět
Profilova fotka
Na klíč 4+1 s garáží za 2,5 mil. nevidím reálně. Stavíme na klíč, 3+kk s garáží (do 150m2) a jsme na 2,45 mil. A to je cena v základu, kam jsme se s uričtými zařizováky nedostali. Reálně bude cena o cca 100 tis. vyšší
Odpovědět
@slabici a s kým prosím stavíte? Vybírali jste typový dům? Tam by přece cena měla být smluvně ošetřena, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
HP domy. A měli jsme svůj individuální projekt. Ale i u typových domů jsou v ceně určité standarty.. podlahy do 350 Kč, obklady do 300 Kč... kdo se do toho vejde?
Odpovědět
@slabici Jasně, ale zase věřím tomu, že individual tě stojí víc, jelikož takový dům ti lidi "staví poprvé", je ušitý na míru, typové domy už mají předem dáno jak budou vypadat, jak budou rozvržené pokoje a jaký bude použit materiál a samozřejmě, že pokud se ti něco nelíbí, můžeš to za úplatu změnit... takže si mě vlastně docela potěšila, 3+kk se od 4+kk zas tak moc neliší a pokud vy máte individuál za 2,6mil tak my bychom se vlézt mohli :) No uvidím, nejlepší je asi nechat si to nacenit od jednotlivých firem, což bych třeba i ráda udělala, bohužel mi příjde, že na rozdíl od dřevostaveb není u cihláčů zase tolik firem, které by doporučilo více lidí a byli fakt spokojeni... a pokud jo, tak to nemůžu nikde najít:/
Odpovědět
@slabici Koukám ještě na tu firmu se kterou stavíte - nevíš, zda mají i tištěné katalogy? Nějak to upřednostňuji víc než hodiny koukat do monitoru - to dělám v práci... jinak ty jejich baráky vypadají docela dobře, sjte s nima spokojeni?
Odpovědět
Profilova fotka
Individuál nestojí víc, proč? Stavební firma si spočítá množství cihel úplně stejně jako u typového.Katalog jsem neviděla, ale asi ho mají. Jinak na netu mají spoustu typů, ale pod 2,5 mil. s garáží žádný. Ta garáž vyjde na cca 250-300 tis. Jinak spokojení jsme, sice se tam objevili drobné informační šumy, ale jinak stavba běží, stavební dozor je spokojený, tak my taky.
Odpovědět
Tak to je super, už jsem jim psala. V nabídce jsem domy s garáží pod 2,5mil našla, tak nevím... např. tento: http://www.hpdomy.cz/rodinne-domy/rod... za 2 278 000 a i kdyby střecha stála 300 tis tak jsi jen něco málo nad 2,5mil. Navíc ten dům podle fotek má střechu už vymyšlenou tak, aby pod ní stálo auto a pokud jde o to udělt zdi po obvodu, možná to ani tak drahé nebude, ale je třeba se pak zeptat no... Tak děkuji za reference, ještě jedna věc - za jak dlouho předpokládáte, že bude dostaveno a jak dlouho už teda stavíte? A platíte na etapy?
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, já myslela garáž jako místnost, tohle je jen přístřešek. A je to tedy menší, než my máme ten 3+kk. Platíme po ukončení jednotlivých etap. Ve smlouvě je stavba za 7 měsíců.
Odpovědět
Článek se načítá
No ne, já myslím taky garáž jako místnost, jen si myslím, že když je u tohoto domu střecha rozčšířena i o místo pro auto, nebude zas tak drahé, když si změníš požadavek a budeš chtít z přístřešku udělat normální zděnou garáž... A velikostně je spousta těchto baráčků kolem 90m2, ale nám to stačí, později spíše využijeme více meších pokojíčků. Za další info děkuji. Nechám si zaslat jejich katalog a uvidíme :)
Odpovědět
Profilova fotka
Jenže pokud chceš zděnou garáž, ta střecha musí být konstruovaná úplně jinak.. buď valbová, ne sedlová anebo plochá střecha. Pod tohle místnost pro auto nedáš. Prostě to bude někde úplně jinde. Podívej se do alba, máme hodně podobně předsazenou garáž.
Odpovědět
Asi jo, nevím, ještě jsem to moc nestudovala. Koukala jsem na ty fotky a mimochodem jsem si tam všimla toho harmonogramu - všichni mi říkají, že hrozně plaším, když chceme stavět tak za rok a půl a já hledám firmy už teď atd., ale jak tak koukám, tak vy od prvního rozhodnutí už taky máte 2 roky za sebou a ještě nebydlíte... no, myslím, že budu ve svých průzkumech pokračovat :) navíc taky ještě potřebujeme i pozemek atd, takže to zabere ještě fůru času
Odpovědět
@slabici Jo a ještě k té střeše... pořád nechápu, vždyť třeba zde : http://www.gservis.cz/projekty-rodinn... jde střecha stejným způsobem dolů a dole je udělaná garáž... přesně takto to myslím...
Odpovědět
@klarushe Tam je právě dopad i na změnu tvaru základové desky, tzn. materiál+práce.
Odpovědět
@teron ahaaa :) diky za vysvětlení
Odpovědět
@klarushe Pokud máte takto omezený rozpočet, doporučuju se na garáž úplně vykašlat a radši postavit dům s aspoň trochu normální velikostí, myšleno ne něco do 100m2, to je tak na stáří. Garáž je +- 250 tis a více, malá, na jedno auto, pokud nemáte doma auto za pár milionů, tak je garáž zbytečný luxus, který si nemůžete dovolit, pokud teda nechcete bydlet v pokojích o 9m2...
Odpovědět
Profilova fotka
2 roky? Pozemek jsme koupili loni a s firmou se dohodli v červnu 2015. A v srpnu 2016 se budeme stěhovat ;-) A k tomu domu.. ano, tam je garáž pod sedlovou střechou, ale to je patrový dům. Myslela jsem, že chcete bungalov. Na patro se s domem s garáží do 2,5 mil. nedostanete určitě. Nejspíš to chce trochu prošmejdit net, podívat se na typové domy s garáží a na to, jak jsou dělané
Odpovědět
@slabici Však já nemluvím o tom, že to stavíte 2 roky, vždyť jsem psala, že 2 roky to jsou od prvního rozhodnutí, aspoň tak to máte v tom harmonogramu ;) @lopp Díky za reakci, máte pravdu, mě taky příjdou ty domy s garáží zbytečně o dost dražší než ty bez, ale přítel je motorkář, motorku miluje, nejradši by si pořídil další 2, takže garáž je spíš kvůli té motorce než autu... pokud máte jiný nápad, kam dát motorku/ky, sem s ním. Velikost těch domů mi docela vyhovuje, já naopak nechci zbytečně velký barák, ten mají mí rodiče a mě se to moc nelíbí, celý život jsem žila v bytě 3+1, posledních pár let v baráčku a nyní jsme s přítelem v garsonce, která má snad 30m2... čímž nechci říct, že je to bájo, ale dům 4+1 o velikosti kolem 100m2 mi úplně stačí, neplánuji více než 2 děti a nechci si tam stěhovat ani půlku ZOO, tak proč zbytečně velký barák.
Odpovědět
@klarushe Tak zrovna motorky tu garáž potřebují, takže nezbývá než šetřit :-D Jinak k té velikosti, ono k domu je potřeba x věcí okolo, technická místnost, atd, což z těch 100m2 ještě dost ukrojí a ve výsledku je z toho malý byt se zahradou, který splácíte celý život v případě hypotéky. Já mít takový rozpočet na bydlení, tak si koupím snad radši byt, u vás budou za hubičku, velké to bude stejně a spoustu peněz vám ještě zbyde. Zastávám názor, že když dům, tak normální velikost (pokud to tedy není opravdu na důchod), když na něj není, tak byt a časem se uvidí, ty domy velikosti bytů mi přijdou jako vyhazování peněz tam, kde jich zrovna není nazbyt.
Odpovědět
No já si zase myslím, ze je zbytečně, když vis, ze si s sebou nebudeš brát rodiče a ze ti tam decka nebudou do 30 a dal, se stěhovat do tak velkých baráků, pak jsou nektere části neobydlené a neudržované. A tomu co je pro tebe asi nic moc-zahrada, to je pro me hlavni věc proc do baráků jít. Takže já už se moc těšim na malý baracek se zahradkou a bazenkem. Snad najdem
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
@slabici Ahoj, vy jste stavěli s HP domy zděný dům? :) spokojenost?
Odpovědět
Profilova fotka
@petusha87 Jojo. Celkem to šlo, problém byl hlavně v komunikaci... co jsme řekli napsali vedení firmy, nevěděl stavbyvedoucí, co jsme řekli i stavbyvedoucímu, nevěděli řemeslníci atd. Měli jsme stavební dozor a ohledně technologií to bylo v pohodě, dodrželi, co jsme si řekli, kopance nedělali. Předělat museli snad jen dvě věci, ale to není o firmě, ale o těch makáčích, co tam dělají. Cokoliv jsme chtěli předělat, předělali bez řečí. Nemáme si na co stěžovat. Jen tedy nedodrželi termín, mají zpoždění cca 2,5 měsíce.
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici a kolik máte metrů? a proč jste si nenechali od nich udělat dřevostavbu? nechtěli jste?
Odpovědět
Profilova fotka
@petusha87 Máme cca 145m včetně garáže. Dřevostavbu jsme nechtěli
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 letech
Profilova fotka
Ahoj doporučíte stavební firmu v okolí Uherského Hradiště. Chtěli bychom zděný dům na klíč cca 150m2. Důležitá je kvalita, ne cena. Děkuji
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?