Zdění cihly na "pěnu"

Zdravím, chci se zeptat co si myslíte o zdění na "pěnu". Tuto variantu mi nabízí oslovení řemeslníci, že je dle nich vhodnější, ale mě přijde lepší zdění na "lepidlo", kde se zdí na celou plochu cihel u té "pěny" tomu moc nevěřím, ale jsem v této oblasti laik a nemám obecně se zděním žádné zkušenosti. Děkuji za názory.
Odpovědět
Vhodnější není, jen to s ní jde rychleji, tudíž si můžou více vydělat. Pěna ale není špatná, skoro srovnatelná, když se provede správně. Nejlepší bude celoplošné lepidlo. Hlavně bacha ať u pěny nepoužívají nějaké klínky nebo nezůstane někde mezera větší než 1,5mm. To už jsem viděl u příček, cihly pak nedrží a omítka pak bude zřejmě praskat, protože se bude silná vrstva pěny postupně mačkat.
Odpovědět
Pokud nejsou na zdění s lepidlem zvyklí, tak je do toho netlačte. Ono je třeba to s tím umět, pak to skončí tak že nebude dostatečně slepeno (slabá / popř přischlá vrstva). Takže pokud to umí s pěnou, tak je při tom nechte.
Odpovědět
@tomus osobně bych preferoval celoplošné lepidlo. Jednak z důvodu následného sedání, ale hlavně jsou uzavřené dutiny cihel. V opačném případě může docházet k cirkulaci vzduchu a bude mírně horší izolace.
Odpovědět
@tomus Pokud budete řešit Blower Door test, tak určitě je lepší lepidlo, kvůli te cirkulaci vzduchu jak píše zubr výše. Pokud ne tak je to asi jedno, s pěnou se určitě lépe dělá. Slyšel jsem i názory že i kdyby se cihly položily na sucho, tak se nic neděje (je to zatěžkané váhou střechy atd..)
Odpovědět
Profilova fotka
Jestli budete ještě dodatečně zateplovat, tak je nejlepší ze statického hlediska na maltu. Osobně jsem si to taky takhle vyzdil, časově já a přítelkyně 180 M2 zdiva za cca 10 pracovních dnů. Výhoda je - levnější nebrousene cihly, uzavření, celoplošné zatížení, v každé řadě lze bez problémů vyrovnat drobné nerovnosti. Nevýhoda menší tepelný odpor, ale vzhledem k vnějšímu zateplení je to jedno...cena za těch 180 M2 byla 108000 cihly, 15000 malta...
Odpovědět
Celoplošné lepidlo je lepší, když se řeší vzduchotěsnost, ale musí se s tím umět a je to pěkný opruz. Řídké lepidlo stéka do dutin u tuhého zase rychle sprahne a následně nejsou přilepené cihly. Jinak zda pěna nebo lepidlo ve finále je to asi jedno i to lepidlo je v tak malé vrstvičce, že stejně nějaké nepatrné sednutí stavby nedokáže pobrat a vznikají vlasové trhliny. Takže pokud nebudete mít rekuperaci a nestavíte třípatrový barák tak směle do pěny.
Odpovědět
@zubr487 @petr13 @dyrup Jak píšete ohledně té horší vzduchotěsnosti, tak pokud vím tak by se ta stavba měla nahoře nějakým způsobem uzavřít, takže by žádný vzduch proudit neměl nebo se pletu? Jinak dům bude jednopatrový s obytným podkrovím (výška po hřeben střechy cca 8m)
Odpovědět
@tomus tak určitě nahoře bude věnec, ale ten vzduch utíká i škvírami mez cihlami uprostřed. V těchto případech se pak dává obvodové zdivo do lepidla.
Odpovědět
@tomus To by platilo v případě, že by se zdivo nepřekládalo, ale tím jak je zdivo přeložené tak se svislou spárou dostává do dutinek. Toto částečně eliminuje celoplošné lepidlo. Proto se vzduchotěsnost zajišťuje primárně vnitřní omítkou. Případně musíte přetáhnout celý dům z venkovní strany lepidlem. Bohužel cihelný střep na toto není ideální. Ale pokud nejedete na dotace a nebudete mít rekuperaci tak Vás nějaká super vzduchotěsnost nemusí trápit.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?