Zhodnocení bungalov 4kk 99m užitné plochy + terasa

Profilova fotka
Krásný den všem, prosím o připomínky, nápady či konstruktivní kritiku na náš amatérský návrh bungalovu. S projektantem jsme zatím dům neřešili, ale protože je to trochu složitá domluvila, zakreslili jsme si to zatím sami. Celkovou plochu domu bychom neradi zvětšovali. Posílám i usazení na pozemek. Střecha sedlová (podkrovní prostor pro sezónní věci), střecha není vykousnutá, vzniká tedy krytá terasa u OP (terasa pak pokračuje i mimo střechu dál). Omluvte kvalitu nákresu, snad to z toho bude nějak jasné 🙂 Sami jsme si nyní vědomi několika možná problematických míst v našem návrhu, ale lépe se nám to vyřešit zatím nepovedlo. Předem moc děkujeme za názory!
Odpovědět
@rusanna no ja bych to minimalne zrcadlove otocil, protoze jinak se v jiznich / jihozapadnich pokojich upecete...
Odpovědět
Profilova fotka
@mirekb Děkuji za zajímavý názor, promýšlíme to 🙂 Ale v létě je pro nás priorita využívání terasy, takže její orientace na JV je pro nás vhodnější (ranní slunce a naopak pak od 7 stínění zdí samotného domu). A pokoje holt v parném létě budou mít zatažené externí rolety(žaluzie a případně klimatizaci (zvažujeme ji). Ložnici navíc bude stínit vzrostlý ořech, který snad přežije stavbu bez pokácení 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@rusanna Jako první nástřel toho co chcete a jak rozmístěné podle mne dobré. Za mne chybí druhé wc a jestli se nepletu musí dle nějaké normy dokonce být druhé wc. Dále by mi chyběly nějaké další úložné prostory - šatna nebo sklad, kde budete mít nářadí, kola, sezónní oblečení a sportovní věci např.? A ta TV v obýváku má sloužit k čemu? Podle umístění se na ni nebude dát z žádného místa rozumně koukat. Ale chápu, že ne každý musí mít dvoumetrovou TV uprostřed obývací části, my ji také nakonec vyměníme za akvárium, protože TV je pro nás zbytečný kus nábytku 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkatr Ahoj, moc ti děkuji za názor. WC máme dvě - technická a koupelna. Zvažovali jsme i variantu koupelna + samostatné, ale nakonec jsme zvolili druhé WC v technické, kde nebude žádný kotel, čerpadlo, ale jen pračka, sušička a bojler a hlavně okno 🙂 Úložné prostory - zahradní domek a půdní prostor - sezónní věci, běžky apod... Komora by byla fajn, ale stavíme na klíč a tam je každé navýšení metrů brutální raketa a věříme, že se vejdeme i takto. TV by měla být na výklopném rameni, koukala jsem, co se prodává a mělo by to stačit - představujeme si, že si ji vytáhneme trochu do strany a natočíme a bude ji možné sledovat z části gauče, ze sedacího okna i od stolu. Já hlavně už 16 let TV nemám, takže proto je u nás taková upozaděná, máme ji tam spíš pro jistotu, kdyby se naše koníčky změnily 😄
Odpovědět
@mirekb Máme rok 2020, při dnešních materiálech a možnostech stínění je hloupost navrhovat dispozici s tím, že na jihu se upečete a na severu zmrzněte. Dnes rozhoduje hlavně jih, proslunění a solární zisky.
Odpovědět
Říkáte, že TV již 16let skoro nesledujete, ale ve skice domu už víte, že bude mít uhlopříčku 55 a na výklopným držáku 😬. V kině máte plátno taky přímo proti sedačkám...z toho vašeho umístění TV budete mít hlavu vykroucenou jak mladej Klaus..
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc 😄 pravda, zní to bizarně s tou nakreslenou telkou, zkrátka jsme tam nějakou naměřili, protože občas si ji možná pustíme, ačkoliv teď žiji spokojeně 16 let bez ní...Já žiju v představě, že si ji na výklopném stojanu vytáhnu trochu do toho prostoru, ale ještě se na to půjdeme někam podívat. Jiné rozložení nás nenapadlo vzhledem k tomu, že preferujeme gauč podél stěn, aby prostor působil otevřeněji - celková plocha OP a kuchyně není velká, tak ať to není zabité gaučem v prostoru. Ještě to promyslíme.
Odpovědět
@panlorenc to chapu, ale i tak bych ty solarni zisky chtel radeji v obyvaku / kuchyni, nez v loznici a pokojich...
Odpovědět
@rusanna Z čeho chcete mít vnitřní příčky? Protože takhle to vypadá, že z papíru. Při tolika příčkách Vám statikem určené šířky příčky můžou sebrat i třeba 5 až 10 m2 a rozmístění nebude sedět. Pokud z SDK, tak bych hlavně řešil akustiku, protože bych nechtěl v ložnici poslouchat za sdk zdí americkou lednicku.
Odpovědět
Profilova fotka
@specnaz84 ahoj, pricky pocitame (od celkove plochy jsme si je odcitali, jen nekreslili). Stavime drevostavbu, na klic, skladba pricky by mela byt co se tyka zvukove izolace OK (osobni zkusenost od stejne firmy i nejake jejich testy)...dekuji za pripominku 🙂
Odpovědět
@specnaz84 Vyzera to, ze na 2 vonkajsie a 2 vnutorne priecky ostava 85cm, t.j. 2x30 +2x12,5? @rusanna Ako prvy nastrel to vyzera fajn, ale: - chybaju mi tam operativne ulozne priestory - kuchyno-obyvak je rieseny prazvlastne, v podstate nie je ani logicky oddeleny (chladnicka prilis daleko od kuchyne, jedalny stol prilis daleko od variacej zony, sedacka takmer sucastou linky) - ten vykus na chladnicku by som presunul do loznice nech je viac priestoru na skrinu Cim budete vytapat dom?
Odpovědět
Profilova fotka
@deto_oesya vnejsi pricky jsou 296, vnitrni 130. Ty rozmery v nakresu nejsou presne... Dekuji za pripominky. Ten vykus na skrine v loznici asi nebude vubec a skrine budou po cele sirce loznice, takze 3,6m, verim, ze se tam toho vejde plno. Rozmisteni OP a kuchyne jeste promyslime, ale momentalne mam dojem, ze by nam to mohlo vyhovovat. Dekuji moc. Topeni asi elektricke podlahove a k tomu neco pro splneni nove legislativy (asi fotovoltaika a neco, pripadne si k tomu nechame spocitat, zda by vyslo i elektricke podlahove + klima (TC vzduch-vzduch)).
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Nevím, kolik vám je a kolik vás bude v domě bydlet, ani jaký je váš životní rytmus takže budu mluvit za sebe....loznici bych nedarovala jižní orientaci, v ložnici mám ráda studeno a méně světla, na jižní stranu sazime pokoje, kde je provoz přes den. Co jde dál mimo moje rodinné fungování je společná místnost.... K jídelnímu stolu je to dálka, z prostoru určenému pro odpočinek výhled do kuchyně, TV koukatelna s ohlym krkem pro dvě osoby v sedě. Chybí mi úložné prostory. Trojúhelník lednice, sporák, dřez je tak nejdál, jak jen to prostor umožňuje.... Radši bych měla u sebe, abych s každou mrkví z lednice nemakala přes celý pokoj.
Odpovědět
@rusanna Tak žít se v tom asi dá, kdybych něco takového měla v bytě, kde se s ničím nedá hýbat, tak asi proč ne, že jo. Ale vy takto chcete postavit fungl nový dům a to mi hlava nebere. Osobně považuji orientaci ložnic na jih ještě jako to nejmenší. Ale věřte, že v létě bez klimatizace to pocítíte i přes ty žaluzie, navíc vy možná v té ložnici budete jen spát, ale to dítě vedle tam asi nebude mít celý den zataženo jak v temné komoře. Pak tam jsou takové divné výkusy, třeba u toho vstupu do děcáku. Nejvíc se mi ale nelíbí obývák s kuchyní. Buď bych TV tedy nedávala vůbec, a nebo když už tak opravdu nějak ergonomicky. Vymýšlet nějaká výsuvná ramena do boku, no nevím....Jídelní stůl tak daleko od kuchyně, totéž lednice...dřez od lednice, to by mě asi úplně trefilo.
Odpovědět
@rusanna ta tv na vyklopu je blbost, ptz ho nikdy nevyklopis naplno-cim mas vetsi televizi, tak tim min to jde vyklopit... u 43" nam to myslim slo max o cca 45°. Mnohem lepsi variantu jsem videla v jednom dome, co jsme se byli divat a tam meli strasne malo prostoru a tv meli z druhe strany ostruvku (na vyvysene desce). A vypadalo to moc pekne. Jinak stul u toho sedaciho okna - opravdu budes chtit litat s jidlem pres cely obyvak? Nebylo by lepsi ho posunout vic do prostoru kuchyne a okno si nechat opravdu na sezeni? Jinak pokud si nechavate postavit na klic a resite penize, tak me prijde, ze tam mate hodne proskleni a napr. HS portal, ktery vyjde na ranec-to same sedaci okno. Osobne bych mela radsi obycejne balkonovky a zvetsila o kousek dum, aby se mi tam vesel napr. samostatny zachod...
Odpovědět
@mirekb Nejlépe venkovní stineni a mít možnost regulace. ext žaluzie do moderních domu proste patri. Ta tu cenu mnohem větší přínos a komfort.
Odpovědět
Profilova fotka
@sviva @bayt @kekita Moc děkuji za reakce, vážím si toho, i když nebudu lhát, reakce "Tak žít se v tom asi dá" mě celkem ranila 😉. Co promýšlíme nadále, je otázka TV a lednice, jak píšete...Tam si sama nejsem jistá, zda by nás to obtěžovalo (ta lednice). I když ta vzdálenost mně osobně nepřijde tak velká...Jídelní stůl mi daleko nepřijde a hlavně stejně počítám, že půl rok v roce (květen-říjen) budeme využívat stůl na terase, miluju jíst venku vždy, když to jen trochu jde 🙂 Co se týká jižních pokojů, tak se zatažením ext. žaluzií u ložnice a pokoje jsme smířeni (+ klima). Zvažovali jsme i prohodit to a ten velký přesah (krytou terasu) dát u ložnice, ale nakonec si říkám, že přes den chceme fungovat hlavně v OP+kuchyni a tam nám terasa krásně zastíní ta velká okna a díky tomu právě nebudeme muset mít celé léto zataženo a "být jako v temné komoře", jak píše @bayt u těch pokojů... @kekita - díky za nápad s posunutím stolu, přesně tak to zvažujeme. Pro stávající variantu hovoří to, že by byl portál na terasu hezky uprostřed místnosti a na terasu by se nám do rohu vešel stůl (do toho rohu, kde je uvnitř lednice). Když stůl posuneme, získáme stůl blíž kuchyni a uvolníme víc sedací okno... Co se týká portálu a prosklení, tak ceny jsme si vědomi, ale velké optické propojení se zahradou je pro nás prioritou, stejně tak velký portál, který bude moci být v létě snad otevřený (právě díky tomu, že to bude zastíněné terasou a nebudou muset být zatažené žaluzie). Samostatné WC zvažujeme, ale asi nám budou ta v koupelně a technické stačit. Malé zvětšení domu zvažujeme, hlavně kvůli nějaké komoře... Ještě jednou díky za váš čas.
Odpovědět
@rusanna to nebylo mysleno zle, tak my co zijeme v bytech vime, ze to neni idealni (dispozice je dana) a taky zijem fajn 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?