Zhodnocení cenové nabídka na projekční práce

Dobrý den, prosím o zhodnocení cenové nabídky projekční kanceláře níže. Jestli je cena "normální". Jedná se o bungalov na rovném pozemku s valbovou střechou o zastavěné ploše cca 190 m2 + garáž s rovnou střechou mimo dům o zastavěné ploše cca 72 m2. Projektant spočítal obestěnou plochu na cca 1 474 m3, což se mi podle mých výpočtů zdá nějak moc. Odhadovaná cena stavby mi přijde taky vysoká: 8,25 milionu až 9,7 milionu. Nechceme žádný luxus. Děkuji. ---------------------------------------------------------------------------- Níže uvedené ceny za projekční práce vychází z obestavěného prostoru a aktuálních cenových ukazatelů pro rok 2021. Obestavěný prostor RD je cca 1 474 m3. Dle cenových ukazatelů ve stavebnictví pro rok 2021 (budovy pro bydlení, domky rodinné jednobytové) je cena za obestavěný m3 6 595 Kč/m3. Předpokládaná cena stavby je tedy cca 9 700 000 Kč. Při zohlednění úspory v rámci výběrového řízení před realizací stavby lze dosáhnout snížení ceny o cca 15 %. Předpokládaná cena stavby pak vychází na 8 250 000 Kč. Příprava zakázky vč. geodetického zaměření a radonového průzkumu … 13 500 Kč Studie stavby … 27 500 Kč Společná dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení (DUR+DSP) • stavební část … 95 000 Kč Včetně požárně bezpečnostního řešení stavby a napojení na potřebné inženýrské sítě. • průkaz energetické náročnosti budovy … 4 000 Kč • návrh vnitřního vodovodu a kanalizace … 8 500 Kč • návrh hromosvodu … 5 000 Kč • návrh rozvodů silnoproudu … 7 000 Kč Zásuvky, světelné okruhy (typy a design svítidel není předmětem), přívody pro technologie – vytápění, dle požadavků ostatních profesí, elektroměrový rozvaděč a domovní rozvaděč) • návrh rozvodů slaboproudu … 6 000 Kč Datové a TV zásuvky, zabezpečovací zařízení, domácí telefon/videotelefon, datový rozvaděč a kabelové prostupy na střechu. Bez systému inteligentního řízení domu. • návrh vytápění … 7 500 Kč • návrh vzduchotechniky … 8 500 Kč Inženýrská činnost (IČ) • vyjádření dotčených správců sítí a dotčených orgánů státní správy potřebných pro vydání společného povolení, zajištění vydání společného povolení … 12 000 Kč V rámci inženýrské činnosti nejsou započítány poplatky. Celková cena … 194 500 Kč
Odpovědět
Profilova fotka
Cena za PD a inženýring naprosto v pohodě ( jak už jsem kdysi psal v příspěvku - 50 hod studie, v průměru 150 hod PD ke stav.povoleni + profese)....jen výsledná cena za dům mi přijde hodně, ale asi tam máte spoustu HS portálů a složité technologie..,
Odpovědět
Cena za projekt je dobra. Za ten inženýring mi přijde dokonce podhodnocená. Investiční náklady mi přijdou taky celkem dost i když v tom ta velká garáž. Já bych za m3 počítala asi min, 6.500,-/m3 mi přijde jako vyšší standard.
Odpovědět
Uvedená cena je úplně normální. Zvážil bych si ještě dodělání do stupně Provadecka. Nemůžete brat reálnou cenu stavby, kterou projektant uvádí dle prům. rozpočtových ukazatelů a uvádí se pro úřad. Pokud chcete znát teda reálnou cenu zaplaťte se podrobný polozkovy rozpočet s vykazem výměr pro zadavacku na dodavatele.
Odpovědět
Uvedená cena takto velkého domu + veliká garáž postaveno na klíč je naprosto reálná když porovnám cenu našeho bez garáže, pouze velké stání, nic zas tak mimořádného, různé dodělávky jsme si dělali sami, stavěno 2011-2013.
Odpovědět
Profilova fotka
Tenhle týden nám nacenili dum a uvedena cena za dokumentaci mi prijde přiměřená a odhadovaná cena domu bude možná ještě vyšší...vzhledem k situaci ve stavitelství...bohužel, my už máme rozpočet o 30% vyšší než jaký jsme si vloni představovali...
Odpovědět
Ten způsob výpočtu se mi zdá dost nepřesný třeba tím, že oceňuje stejnou částkou garáž jako obytné místnosti, podobně jako nerozlišuje, zda je půda (podkroví) obytná nebo jen skladovací.
Odpovědět
Mno. Těžko říci, proč Vám účtuje do dokumentace pro společné povolení projekt hromosvodu, když ho vyhláška č. 499/2006 Sb. v tomto stupni nepožaduje? https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-... (PS: Požaduje jej až v dokumentaci pro provádění stavby, viz příloha č. 13) Těžko říci, proč Vám účtuje do dokumentace pro společné povolení návrh rozvodů silnoproudu a slaboproudu, když je vyhláška č. 499/2006 Sb. v tomto stupni nepožaduje? https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-... (PS: Všimněte si co je tam napsáno - "kabelové rozvody ani koncové prvky se nezobrazují" - pokud se nezobrazují, tak je není nutno ani kreslit) Za elektro stačí, když dokumentace pro společné povolení obsahuje dvě věci: - slušně napsanou technickou zprávu - analýzu rizika (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-...) To ale nestojí dohromady 18 tisíc ...
Odpovědět
@bonavox Ochranu proti blesku požaduje Vyhláška č. 268/2009 Sb. Vyhláška o technických požadavcích na stavby
Odpovědět
@puhelin No a jak to má souviset s obsahem dokumentace? Vyhláška č. 268/2009 Sb. říká, kdy má být ochrana před bleskem. Neříká, kdy má být výkres ochrany před bleskem. To říká vyhláška č. 499/2006 Sb., a ta požaduje výkres hromosvodu až v dokumentaci pro provádění stavby (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-...). A jelikož stavební povolení nemá řešit nesmysly, ale pouze obecné požadavky na výstavbu (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-...), tak tam žádný výkres hromosvodu být nemá; naopak tam má být ona analýza rizika, která je jedním z oněch obecných požadavků na výstavbu (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-...)
Odpovědět
@bonavox Treba proto, ze projekt hromosvodu stejne potrebujete. Tak proc si kvuli tomu platit jednou analyzu rizika a za par tydnu jeste projekt hromosvodu?
Odpovědět
Protoze se dotaz tyka spolecne dokumentace DUR+DSP? Tak se diskutuje k cene/obsahu DUR+DSP. PS: pokud to pak nebude realizovat mamlas, tak z analyzy rizika vycte vse, co k realizaci potrebuje, pak si vezme do ruky prislusnou normu, a udela hromosvod na RD i bez potreby projektu
Odpovědět
@bonavox Nechala jsem se vami zmast. V nabidce maji navrh hromosvodu, ne projekt hromosvodu. Takze neni co resit. O projektu ani slovo. Nabidka je v poradku.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?