Zhodnocení půdorysu bungalovu 5+1

Dobrý den, prosíme o zhodnocení návrhu projektu. Nejsme si jistí dispozičního rozložení nábytku v obýváku a kuchyni. Zbytek domu si myslím máme vyřešený dobře, ale nevíme jak nejlépe využít tento docela velký prostor. Velké okno u sedačky musí zůstat jako průchod na terasu. Jinak by se dalo hnout se vším. Co si o tomto návrhu myslíte celkově, popřípadě co byste změnili. Vchod je orientovaný na západ, 189 m2 užitná plocha i s garáží, pozemek v rovině 32x30 m. Ještě jsme nebyli za projektantem, zatím si jen kreslíme. Děkujeme za názory 🙂
Odpovědět
no ne nadarmo se říká myslet znamená ***** vědět 😄 zádveří je tragedie, kam tam dáte nějakou slušnou skříň? ta místnost za ním je šatna? pokud ano, pak jako budu dávat kabáty přes obývák do šatny? nebo je to špajz? pak uvnitř domu je naprd, špajz se dává k obvodu domu a pokud možno s oknem... Východ ze zádveří takto v rohu je otřes... tím je zabitá ta stěna napravo... posuvné dveře nesnáším, dveře vám mají tím že je otevřete vést, šoupačky jsou určené tam kde je nedostatek místa a ne do megabaráku... pak se budete courat přes obývák dál k pokojům, tohle mě teda vůbec neoslovuje až to nesnáším... mezi obývákem a chodbou žádné dveře.. vstup do wc se sprchou tím pádem z obýváku, to ani nejde dle norem... Myslím si že autíčka budou mít hezkou garáž, ale při ceně cca 20tis /m2 to bude garáž za skoro cenu jednoho z nich? garáže jsou naprosto zbytečná místnost, raději mít nějakou kolárnu a auta ven (do garáže patří jen veteráni)... Nezlobte se, nelíbí se mi to, ale já jsem prostě náročná a za těžce vydělaný prachy chci postavit naprosto dokonalej dům 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Nezlobte se,ale já bych teď nechtěla chodit že zádveří rovnou do kuchyně a obýváku..to bych být vámi ještě přehodnotila
Odpovědět
Profilova fotka
Také se mi nelíbí garáž uvnitř domu a zádveří - lépe předělat na sklad a zlepšené zádveří, zarovnat stěnu a mít zastřešené stání se suchým vstupem do domu. Navíc si myslím, že šířka technické je malá a bude hůře zaříditelná, zato chodbu bych po zkušenostech klidně nechal na 120cm a trošku zvětšil sever. WC se sprchou je nouzovka, která se hodí ke vstupu pro čištění psů, ale uvnitř domu bych ji nechtěl. Zato z ložnice je koupelna i WC relativně daleko. Dveře do pokojů jsou některé na podivných místech a ty ke koupelně a WC budou překážet. Doporučuji mít jednu koupelnu a WC přístupné po dlažbě z terasy. Nevím jaké jsou výhledy, ale takto bych zvětšil jižní prosklení. Kuchyň bude velmi malá, ostrůvek nepoužitelný, jídelní stůl malý a s problematickým přístupem k židlím. Ten nevyužitý prostor za sedačkou je v podstatě chodba. Celkově doporučuji tomu dát ještě dost času a zkoušet a zkoušet, nebo zajít za architektem a říct mu své preference - například nutně potřebuji garáž a kolem ní nějaké prostory k bydlení.
Odpovědět
Garáž mi přijde na dvě auta šibeničně malá. Zádveří je malé a nemá skoro žádnou pořádně použitelnou stenu (na botník, skříně apod.) - zvětšila bych. Určitě bych oddělila obytnou místnost od chodby příčkou, aby se nechodilo ze zádveří obývákem, navíc za zády osob sedících na gauči, to bude nepříjemné. Kuchyně i jídelní stůl jsou miniaturní, odpovídající tak bytu, to je úplně špatně - nemůžete tuto část L více protáhnout? V kuchyni bych navíc dala okno nad linku. Ta minikomora vedle zádveří je na nic a ta koupelna vedle bez okna by také chtěla předělat. Přesunula bych koupelnu doprava (tam, kde máte nyní polostěnu či co to je za gaučem) a využila bych takto koupelnu k odclonění obýváku od chodby. Pokud by to v rámci prodloužení L vyšlo a koupelna by získala okno, bylo by to super. Technická je úzká, jak tu někdo psal, na druhou stranu jestli budou spotřebiče podél jedné stěny, dá se. Přístup z garáže do technické nechcete? Koupelna - dveře určitě otevírat dovnitr, takhle akorát nekoho “sejmete”. Pokoje jsou celkem v pohodě, jen do toho blíže obýváku bych udělala výrazně větší okno a zmenila dveře (otevírat na druhou stranu a za dvermi nechat vyklenek na 60 cm hlubokou skrin). V ložnici okno nad hlavou postele opravdu chcete?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?