1+kk zmena dispozície

Ahojte, uvažujem nad kúpou bytu, ktorý by mal slúžiť predovšetkým mne ako jednotlivcovi. Máte niekto skúsenosti s tým, že ste miesto kuchyne urobili miesto na spanie? A súčasnú linku presunuli na stenu, kde zväčša býva TV? Počítam s plnou rekonštrukciou starého bytu, kde sa jadro bude aj tak meniť, len ma zaujíma, či tam môže byť nejaký problém. Ďakujem. Uvedená fotka je ilustračná, len aby bolo jasné o aký pôdorys bytu by išlo.
Odpovědět
ideálne riešenie pre presun KL je čo najbližšie ku stúpačkám, kvôli odpadu hlavne a vode. Ak sa zmestí, a podlá výpočtov sa zmesti , dala by som ku KL posuvný ostrovček na zväčšenie pracovnej plochy Treba si uvedomiť ak presunieš spánok do časti kuchyňa , bude to rušivé na spanie, ale da sa zvyknúť.
Odpovědět
Všechno "nějak" jde udělat, nicméně za mě je aktuální půdorys ideální a neměnil bych ho. Spaní se dá hezky opticky oddělit i v obytné čísti, např. nějakou zástěnou. Navíc si nedovedu představit, že bych měl spát vedle stupaček, ze kterých jde přirozeně hluk...
Odpovědět
Nechat jak to je, pouze modernizovat. Spaní v původní kuchyni pro 1 dobrý,ale třeba někdy pro dva nemožné, dominující kuchyň v obyváku asi není ideál. Oddělit opticky spaní. Stejně většinou člověk nezůstane v takovém malém bytě napořád.
Odpovědět
Párkrát už jsem viděl, že je to místo pro spaní udělané jako nika, která je celá zabraná postelí. Každopádně je dobré si to vymyslet tak, abyste mohl mít velkou postel a ne nějakou devadesátku. To raději obětovat noční stolky. Linku nelze umístit libovolně. Dřez musí být co nejblíž ke stoupačce a odpad z toho dřezu lze vést např. ve zdi, ale ne moc daleko.
Odpovědět
@zdravotnik mě uniká smysl takového počínání- spát v takovém malem kutlochu 😕
Odpovědět
@catle Nemusite spat v mistnosti, kde se varilo. Mne se to reseni libi.
Odpovědět
@majina.b Ďakujem za doplnenie. @rades89 Samozrejme by sa jednalo o kompletnú rekonštrukciu a na odhlučnenie rozvodov myslím, či už samostatných rúrok, tak aj opláštenia. @m_i_r_e_k Presne taký je plán. Vyslovene veľké letisko s úložným priestorom pod posteľou. Niečo ako "pódium" pravdepodobne z preklizky by to bolo optimálne. Skôr ma zaujímali reálne skúsenosti, kto už podobnú úpravu realizoval, či sa stretol s nejakými komplikáciami. Poprípade by už podobnú zmenu nerealizoval. 😕
Odpovědět
@zdravotnik Postel v nice. danou od zdi ke zdi. měl syn v pronájm. Lozit do postele po kolenou, vylézat po zadku, převlečení a úklid hrůza. Vy alespoň můžete větrat oknem. Byl rád, že vypadnul jinam. Já bych třeba nevydýchala kuchyň uprostřed obyváku pokud se běžně vaří a do rohu ji těžko dostanete z důvodu odpadů.
Odpovědět
@puhelin To budou stejne...mistnost 2x2m se neda na celou noc uzavrit a oddelit. To by se tam pomalu dusila - je to i mimo normy na prostor pro spani.
Odpovědět
@bayt Smyslem není tu místnost na spaní uzavřít během noci, ale právě během dne. Kdo někdy bydlel v garsonce, tak ví. Nechcete mít postel hned na očích, když si třeba pozvete návštěvu. Na noc se může nechat ta nika otevřená. Někdo tam třeba ani nemá dveře, jenom nějaké třásně apod.
Odpovědět
@bayt Vzdyt ta vznikla loznice bude mit vlastni okno, nikdo se dusit nebude. A do projektu se napise, ze ten prostor bude satna. Pri dnesnich cenach bydleni je toto idealni reseni. A nejsou prvni ani posledni, kdo presne takovou panelakovou kuchyn nahradil pokojem ke spani.
Odpovědět
Profilova fotka
viděla jsem podobné rekonstrukce na webu, zkuste pohledat. je třeba si stanovit priority a podle toho jednat. pokud by to měl být byt pro jednoho, tak bych kuchyňskou linku uzavřela dvířkama, aby vypadala jako součást nábytku. myslím, že možností je tam mnoho.
Odpovědět
Článek se načítá
@m_i_r_e_k Však jo, já jen reagovala na to, že nebude čichat pachy z kuchyně. Ale to by dávalo smysl spíš uzavřít kuchyni, ne ložnici. Okno asi nepomůže, těžko ho bude mít v zimě otevřené celé noci. My jsme měli s manželem ještě pred svatbou skoro totožný byt a spalo se v té větší místnosti, v menší byla kuchyňka s mini pracovním stolem. Když jsme měli mít návštěvu, složila se postel do gauče, jinak jsme na to samozřejmě za běžného provozu kašlali.
Odpovědět
Profilova fotka
https://www.idnes.cz/bydleni/panelak/...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?