Je reálné se vejít do 500 000,- Kč?

Dobrý den, zdědila jsem byt, jedná se o 3+1, 80 metrů čtverečních, panelák, malé město na západě ČR. Vše je úplně původní, tzn. jádro, staré zdi, podlahy, elektrika, jen okna jsou nová. Ráda bych byt zrekonstruovala v následujícím rozsahu-nová koupelna + wc, rozvody vody, je umakart, takže asi vyzdít a nové rozvody elektřiny v celém bytě, vytrhat staré podlahy (jsou tam parkety) a položit plovoučku. Byt hodlám pronajímat, takže žádný luxus co se týče podlah ani obkladů. Otázka zní, je reálné se vejít do 500 000? Všichni mě straší, že to vyjde na milion. Díky za odpovědi.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme rekonstruovali 3+1, 75m2 a vyšlo nás to cca na 550tisíc, ale je to teda už 14 let. Všechno původní šlo pryč, dělali jsme nové jádro (cca 120tis.), podlahy, rozvody vody a elektřiny (30tis.), omítky, sádrokartonové stropy.. kuchyňská linka obyčejná (25tis.)..samozřejmě nejvíc udělá rozdíl cena za práci, ale pěkné bydlení se dá udělat i z levnějších obkladů, lina atd.
Odpovědět
@spaghetka děkuji, spíše bych uvítala aktuální poměr cen. Hodlám na to čerpat hypotéku na rekonstrukci, tak by mě právě zajímala aktuální částka, protože chci hledat firmy a tím, jak nemám přehled, bych nechtěla, aby mě někdo natáhl.
Odpovědět
Ano, je to reálné.
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkamerunka teď rekonstruujeme dům, spodní patro 3+1, a moc rozdíl v ceně nevidím. Ale nechávali jsme si nacenit vylití podlah a za práci rozdíl i 50tis., takže se vyplatí hledat
Odpovědět
Myslím, že to reálné je, ale opravdu asi levná plovoučka z Bauhausu, levná linka, levné obklady. My jsme rekonstruovali loni pro vlastní bydlení. Použili jsme spíše dražší materiály a naprostou většinu dělali svépomocí (snad vše kromě podlah a omítek) a skončili jsme na cca 600 tis., ale je v tom započítaná třeba i kuchyňská linka, která stála 180 tis. Pokud bude dělat firma, tak tam bude pálka za práci.
Odpovědět
@sarkamerunka jste na zapade, muzete koupit bazarovou linku z nemecka, pokud nebudete vybiravi, vejdete se do 50K vcetne spotrebicu. Zbytek, lacne a odolne povrchy, jinak vam to vybydli, neosidit elektriku, ale ano, myslim ze do te castky byste se meli vejit, pokud to budete vse resit organizacne sami a remesla pozvete jen na to co nezvladate. Na klic bych to tak uplne nevidel.
Odpovědět
@obludak díky, to jsem potřebovala slyšet. Linku plánuji i levnější, koukala jsem ikea apod. mají ty základní série docela levné. Přemýšlela jsem právě, že podlahy bych si udělala sama, ale tím, že tam nebydlím, ani v tom městě, tak by to bylo pro mě docela fuška-dovolené, dojíždění.
Odpovědět
Před pár lety rekonstrukce 2+1 60m2, částečně svépomocí vyšlo včetně kuchyně z bazaru na 500tis. Dělalo se úplně vše - Elektro, voda, topení, sdk stropy, příčky, repas oken atd . Materiál spíš levnější,ale ne úplně nejlevnější.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?