Rekonstrukce 4+1 návrh, poraďte

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o následujích návrzích na rekonstrukci bytu 4+1 (cca 84m2) v paneláku. Dostali jsme první dva návrhy od architekta, ale pořád nevím, jak to vymyslet. Kuchyň chceme propojit s obývákem. Oddělujícím prvkem bude knihovna postavená od podlahy až ke stropu na míru. Nevím ale, jak vyřešit ostatní pokoje. Zatím jsme s přítelem sami, ale do budoucna bychom chtěli 2 děti. Nyní máme ložnici v pokoji na sever (jak tam jsou 2 stejné pokoje vedle sebe). Je to na sever, klidnější strana domu. Spí se tam dobře, ale pokoj je malý (4 x 2,8m) a neumím si tam představit postel, noční stolky, skříně, postýlku pro dítě a příp. nějaký stoleček nebo aspoň polici se zrcadlem jako toaletní stolek pro mne. Kvůli těmto požadavkům architekt navrhuje přesunout ložnici do největší ložnice orientované na jih a na ulici, kde je naproti hospoda a lidé ze sídliště tam parkují. Tím si právě nejsme s přítelem jistí. V létě tam bude tepleji a když se otevře okno, tam tam bude občasný hluk z hospody nebo od aut či popelářů (což je teda jen jednou týdně že ano). Přilehlou chodbičku navrhuje proměnit v šatnu, což nám přijde jako dobrý nápad. Kolegové v práci, kteří mají děti, mi radí udělat 1 velký pokoj z těch 2 stejných a ten využít jako ložnici, kde s námi budou spát děti jako malé. A až vyrostou, tak třeba ložnici přesunout do pokoje na jih a jim nechat ten velký spojený pokoj. Co vy na to? Máte nějaké rady? Nevím, zda je dobré spojovat ty 2 pokoje a pak riskovat, že budeme mít děti, které budou po čase chtít mít každý svůj pokoj. Díky za komentáře :-)
Odpovědět
dobrý den, dívala jsem se na to, normálně bych vám doporučila dětský pokoj na jih, ale vzhledem k hospodě atd... nechala bych pokoje jak jsou, jen bych udělala šatnu, která nebude průchozí a z ložnice bych udělala zašupovací dveře do obýváku, klidně v barvě stěny, aby splynuly. jinak je návrh moc pěkný.
Odpovědět
Profilova fotka
Za mě dva dětské pokoje a do ložnice na jih klimatizaci (a nebude rušit hluk z hospody)
Odpovědět
Nechala bych jak to je navrženo, var 1 nebo 2, za mě ideál :-) určitě bych ty dva malé pokoje nespojovala, zároveň bych si ani v žádném případě nedělala průchozí obývák do ložnice, jak tu padlo a nechala bych šatnu s ložnicí propojenou
Odpovědět
Profilova fotka
Průchozí obývák do ložnice ne, šatna s vchodem do ložnice ideál. Dokud nebudou děti, můžete mít ložnici v dětském pokoji. Až přijdou děti, garantuju vám, že vám nějaký hluk z ulice bude úplně ukradený. A pokud ne, ta klimatizace je dobrý nápad
Odpovědět
Díky všem za rady. Asi se budu držet návrhu architekta. Udělat dveře z obýváku do ložnice nás nenapadlo vzhledem k tomu, že příčka mezi nimi je jako jediná uvnitř bytu nosná. Ten nápad s klimatizací mi přijde fajn. Zkusím to doma navrhnout ;-)
Odpovědět
@ilci @flowerbl @slabici díky, uklidnily jste mě :-) je to pro nás takové těžké vymýšlet byt i s ohledem na děti, když žádné nemáme
Odpovědět
Profilova fotka
jo, to chápu, náš byt je pořád ve vývoji, jak se mění potřeby rodiny ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@musiloromana Zdravím Romano, budeme rekonstruovat dispozičně stejný byt jako máte vy, tak bych se chtěla zeptat pro jakou variantu jste se nakonec rozhodli a jak jste spokojeni? mě se líbí varianta č.2, ale chtěli bychom do bytu ještě dostat jednu toaletu. Děkuji
Odpovědět
@musilovaromana Pěkný den, mohu se zeptat, jak jste byli spokojeni s architektem? Napsala byste mi případně kontakt? děkuji :)
Odpovědět
@lenisekkk Máme variantu č.2, jenom skříně v předsíni máme jinak orientované - jsou mezi vchodovými dveřmi a dveřmi do šatny. S řešením prostoru jsme zatím spokojení. Jsme velice spokojení s řešením kuchyně a obýváku. Prostor se provzdušnil a odpovídá víc našim současným nárokům. Taky šatna spojená s ložnicí nám vyhovuje. Spousta lidí v našem okolí měla námitky, proč budem mít ložnici na jih a že do budoucna je lepší mít ložnici hned vedle dětského pokoje a ne přes celý byt. Kamarádka mi taky doporučovala ty 2 dětské pokoje spojit v jeden. No každý měl něco... Jediné, co nevíme je, jak se nám v létě bude spát v na jih orientované ložnici.
Odpovědět
@miskule666 Architekt je náš známý. Projekt na naší rekonstrukci dělal po večerech mimo svojí pracovní dobu, kdy se věnuje jiným typům realizací. Proto jsme na projekt čekali docela dlouho, s nějakými úpravami to bylo určitě tak půl roku. Takže úplně nevím, zda to je z časových důvodů ideální.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?