Rekonstrukce byt z 3+1 na 4+kk - názory

Zdravím všechny. Mohla bych Vás poprosit o názor a komentáře ohledně plánované rekonstrukce našeho bytu 3+1, vel. 74 m2. Chtěli bychom ho rozšířit o 1 pokoj, naší ložnici. Viděla jsem podobnou rekonstrukci, kterou také přikládám. Rádi bychom ponechali pokoje, ideálně bych zrušila příčku mezi WC a koupelnou, v této zvětšené místnosti bych dala sprch. kout, umyvadlo, WC a pračku se sušičkou (vejde se to tam vůbec?). Dále bych udělala příčku v současné kuchyni a tím by vznikla pidi ložnička pro rodiče - je mi jasné, že to bude pouze pro postel - to nám nevadí. Do druhé poloviny bych udělala kuchyň.kout (rozměrově 4 x 3 60 cm skříňky a nebo naopak). Potřebovala bych ale ještě někam "nacpat" druhé WC a šatnu. Rýsuje se mi to do prostoru, kde je nyní vchod na současné WC, ale vše se mi tam nevleze. Poradí prosím někdo? Děkuji a hezký den Veronika
Odpovědět
Já bych tedy spací kóji pro dvě osoby velikosti cca 7m2 opravdu, ale opravdu nechtěl... Skákat šipku do postele ke zdi, skříň jen na trenýrky a ponožky a v zimě po 4 hodinách vydýchaný vzduch. Vždyť i ta minimalistická norma říká 12m2 :-(
Odpovědět
Bojím se, že s tím nelze už dělat nějaké extra věci. Přeci jen ten prostor 74m2 nelze nafukovat do nekonečna a pak už to bude jen rozhodnutí ukrást si něco ze své komfortní zóny a spát v tak těsném prostoru.
Odpovědět
S tou malou ložnicí neporadím, neumím si to pořádně představit. Ale do té koupelny si myslím, že by se vám to vešlo, když dáte sušičku na pračku, pokud to znáte: https://www.nipponcec.cz/foto/x_velke... Nevíte, v jakém programu byl dělaný ten půdorys? Taky teď budeme rekonstruovat a vyzkoušela jsem už 4 free verze a pokaždé je tam něco "debilního" :D
Odpovědět
@ivisci To vypada na Sketch Up
Odpovědět
@ivisci Děkuji za reakci. Program bohužel nevím.
Odpovědět
@veronikaka 7m2 je na pokoj pro dva lidi fakt hrozne malé. my máme pokoje pro dceru a loznici pro nas 13m a pro nas je to z hlediska vydýchaného vzduchu v zime na hrane. také zavisí jak vysoké stropy máte, zda je to standard panelákové a nebo zvýšené jak ve starých barácích a nebo ted novostavbách. my máme 3kk 85 m2 neumela bych si predstavit udelat jednu místnost navíc. proc chcete wc navíc? hodne príjemné ale byt není nafukovací. ja bych tedy spíse nez další wc uprednostnila ulozne prostory (šatnu). kazdopádne drzím palce a tesím se na přestavbu :-)
Odpovědět
@jkjkj Nechce wc navíc, chce zbourat příčku mezi wc a koupelnou..
Odpovědět
@ivisci tak jsem to spatne pochopila, zakladatelka pise na zacatku "nacpat druhe wc a satnu"
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?